dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 100
  1. #81
    Banned
    JendrzejJawor

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Augustów
    Kod pocztowy
    16-300
    Posty
    200

    Domyślnie

    Niestety już nie czas na szukanie fachowców, trzeba to załatwiać dużo wcześniej, żeby zarezerwować jego czas, bo teraz to bez szans.

  2. #82

    Domyślnie

    Dekarz dekarzem, ale wymogi bezpieczeństwa powinny zostać zachowane. Dlatego też postawiłem na firmę, która specjalizuje się w pracy na wysokościach - [ciach]
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 01-10-2015 o 07:22

  3. #83
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DACxxxAZ
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Dzielnica
    centrum
    Posty
    726

    Domyślnie

    "Teraz w trakcie sezonu bardzo ciężko znaleźć specjalistę na już. Trzeba niestety czekać minimum 3 tygodnie - piszę to z własnego doświadczenia niestety "

    Bo kto siedzi w domu czekając na telefon od Ciebie,że jest fucha na jutro ?


    "Dekarz dekarzem, ale wymogi bezpieczeństwa powinny zostać zachowane. Dlatego też postawiłem na firmę, która specjalizuje się w pracy na wysokościacg [ciach] "

    Dodaj fotki z realizacji do reklamy
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 01-10-2015 o 07:23

  4. #84
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kanalia
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    38

    Domyślnie

    trochę mnie nie było.....
    zdecydowałem się na koramica typ Alegra 9
    dach już zrobiony dachóweczka leży,zostało tylko ponabijać deski czołowe i podbitke.
    nie mogę się tylko zdecydować jakie dać rynny.chodzi o takie,żeby zapomnieć o nich na dobrych parę lat......
    muszę zgrać foty na kompa to dodam do następnego postu

  5. #85
    Banned
    JendrzejJawor

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Augustów
    Kod pocztowy
    16-300
    Posty
    200

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o rynny to inwestuj w dobrej jakości PCVki. Metalowe są niepraktyczne bo po jakimś czasie zardzewieją i kicha. A takie zrobione z dobrego materiałowo stopu są drogie. Porządne są rynny StabiCor, które dodatkowo mają łatwy, zaciskowy sposób montażu.

  6. #86
    Banned
    Jakub33

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    58-300
    Posty
    6

    Domyślnie

    Swoją drogą fajnie wiedzieć jak to tak naprawdę wygląda. Moze kiedyś przyda mi się dekarz i z niego skorzystam. Generalnie jest tak jak z wieloma specjalistami. Ważne żeby trafić na odpowiedniego i nie dać się oszukać. Mimo iż jest to nie łatwe w dzisiejszych czasach.

  7. #87
    Banned
    JendrzejJawor

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Augustów
    Kod pocztowy
    16-300
    Posty
    200

    Domyślnie

    Dokładnie, dlatego tak ważne jest posiadanie kogoś takiego, który został polecony przez znajomych albo właśnie na forach ma dobre opinie.
    W ciemno kogoś brać, to trochę strach według mnie, bo jak coś zepsuje to zaboli to naszą kieszeń i zszarga nerwy.

  8. #88
    Banned
    Mateo33

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Tykocin
    Kod pocztowy
    16-055
    Posty
    107

    Domyślnie

    Trzeba urodzić się szczęściarzem, aby wszystko nam głatko przechodziło, ale jednak zawsze ktos musi na własnej skórze sprawdzić jak dany fachowiec działa

  9. #89

    Domyślnie

    Witam wszystkich.
    Mam pytanie: czy są jakieś przepisy lub normy odnośnie użycia gwoździ do łacenia pod dachówkę ceramiczną?
    Problem jest taki, że dekarz sam wybierał materiał i użył zwykłych gwoździ. Dopiero po fakcie dowiedziałem się, że powinno się stosować gwoździe pierścieniowe, a najlepiej wkręty. Mam dach mansardowy, górna połać 30°, dolna 70°. Obawiam się, że gwoździe będą rdzewieć i wtedy dach mi zleci na głowę.
    Proszę o informacje i rady.
    Ostatnio edytowane przez sacdrdjo ; 14-02-2016 o 11:45

  10. #90

    Domyślnie

    Witam wszystkich,

    Jestem absolutnym laikiem w sprawie wykonania dachów, planujemy dachówkę creaton domino i jesteśmy na etapie wyboru wykonawcy. Czy ktoś może ocenić poniższą realizację?

    Wydaje mi się, że nie do końca to wygląda dobrze.
    Dziękuję!

  11. #91
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kamil30cm

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Żukowo
    Kod pocztowy
    83-330
    Posty
    381

    Domyślnie

    Proszę nie łykać ściemy że PCV będzie lepsze od rynny stalowej. PCV po latach będzie krucha i nawet nie będziesz wstanie oprzeć o to drabiny bo od razu pęknie. Według mnie najlepsze orynnowanie produkuje Plannja oraz Galeco. Naprawdę szkoda mi tych ludzi co się bajek naczytają że PCV takie cudowne a nie widzą co to z tą rynną po latach robi. Wykręca w śmigło i potem ludzie dzwonią że chcą mieć rynne wymienioną na stalową...

  12. #92
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    trais

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    198

    Domyślnie

    Stal rdzewiejej, najkepsze tytan cynk.

  13. #93

    Domyślnie

    Albo miedź ale niestety nie jest tanio

  14. #94

    Domyślnie

    Jakość pracy dekarzy jest skrajnie różna i to jest niestety choroba dość powszechna, z którą ciężko sobie poradzić. Nie ma fachowców zajmujących się szeroko pojętą budowlanką, wśród których nie znalazłyby się, jak mawia moja mama, papudroki. I to jest niestety fakt. Dlatego warto wybierać ekipy, które ktoś może nam zarekomendować i niekoniecznie mam tu na myśli rekomendacje internetowe, wśród których spora część to zwyczajny PR. Natomiast samo zróżnicowanie w poziomie prac dekarzy czy cieśli jest czymś naturalnym - i rynek nie zawsze skutecznie eliminuje partaczy. Nawet po doborze rozwiązań technicznych da się poznać czy mamy do czynienia z solidnym fachowcem. Jeśli używa dobrych złączy , zwraca uwagę na przygotowanie materiału, jego wilgotność i tak dalej (to akurat w odniesieniu do więźby), to są powody, by obdarzyć go zaufaniem. Natomiast co do górali, o których tu wspominano - to wielka loteria. Można trafić na solidnych, a mogą trafić się tacy, po których liczba poprawek przyprawi o ból głowy.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 07-11-2017 o 23:33

  15. #95
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kamil30cm

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Żukowo
    Kod pocztowy
    83-330
    Posty
    381

    Domyślnie

    Wypowiedz wyzej nie ma sensu, bo material stoi po stronie inwestora i praktyczni3 zawsze szuka w tartakach najtanszej ceny co nie idzie w parze z jakością. Co do łączników ciesielskich to powiem Ci tak nie są one tanie a kiedys ich wgl nie stosowano i powstawaly bez nich takie kondtrukcje że szok. ! Jesli dla ciebie earmet jest jakims wyznacznikiem to powodzenia.
    Ps. Moge stwierdzic ze łączniki simpson są lepsze od tych z eartem ale po co przeplacac...

  16. #96

    Domyślnie

    Dzisiaj dostałem wycenę dachu z projektu m36a Spokojna Przystań, co myślicie o tym?
    Pierwsza wycena jest z dachówką cementową BRAAS Bałtycka Cisar , druga natomiast ceramiczna RUBIN 9V.
    Załącznik 389873
    Załącznik 389874

  17. #97

    Domyślnie

    Witam,
    Jeżeli pisze nie w tym miejscu to przepraszam i proszę o przeniesienie do właściwego tematu.
    Z dachem bujam się od kwietnia ,dwie ekipy próbowały dokonać tego "dzieła" ale niestety nie zdołały i tak od tygodnia sam poprawiam po tych q..wa fachowcach.Z całym dachem poradzę sobie ale okucie kominów muszę zlecić komuś naprawdę dobremu w tej sztuce ,jeden komin 100cmx 60cm i za nim tzw. kozłubek.drugi 60 x60 blisko kalenicy,
    Jeżeli znacie kogoś godnego polecenia z małopolski to prosze o info. Fotki z jego pracy mile widziane lub ewentualne adresy gdzie wykonywał swoja prace.
    Jeszcze raz przepraszam za być może naiwne pytanie ale proszę o wyrozumiałość i ewentualną pomoc.
    pozdrawiam

  18. #98

    Domyślnie

    Nie chce nikt pomóc?
    Może ktoś z fachowców udzielających się na tym forum podjął by wyzwanie.Dom znajduje się w okolicach Brzeska.dysponuje transportem więc mogę przywieść na budowę i z powrotem .Wiem że troszeczkę w dziwny sposób załatwiam tę sprawę ale jestem poniekąd pod ścianą ,bo dach "rozgrzebany" a zima na karku .Tak jak pisałem jedna ekipa spartoliła strasznie potem druga nie wiele poprawiła więc sam poprawiam po miszczach i w zasadzie ze wszystkim sobie poradzę ale za kominy się nie wezmę .
    Żeby było jasne , nie jest to moje zapytanie ofertowe tylko prośba a rzekł bym nawet wołanie o pomoc do zacnych forumowiczów .
    Oczywiście porządnie zapłacę za dobrze wykonaną prace ,umieszczę zdięcia fachowej roboty na forum i będę chwalił na wieki i darzył dozgonną wdzięcznością,tyle mogę zaoferować.
    A i oczywiście wikt i opierunek w pakiecie.

    Bardzo proszę o pomoc.
    pozdrawiam
    pp

  19. #99

    Domyślnie

    Wybaczcie, ale nie poddam się
    Poszukuje dekarza z małopolski lub okolic ,który potrafi obrobić komin blachą ocynk powlekaną ,na szablonie ,z felcem stojącym z boku komina a jakby potrafił kozłubek za kominem wyczarować to już buło by super.
    Jeżeli znacie kogoś takiego to proszę o info.
    pozdrawiam

  20. #100

    Domyślnie

    Naprawdę w Małopolsce nie znajdzie się dekarz który potrafi posługiwać się szablonem i co ważniejsze w ten sposób okuwa kominy?
    Bardzo proszę jeżeli znacie takiego mistrza podajcie kontakt.
    Próbowałem znaleźć taką osobę poprzez Stowarzyszenie Dekarzy Polskich o/małopolski ale wygląda na to że szablon i taka robota w małopolsce to science fiction.

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony