dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 100
  1. #1
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.682

    Domyślnie FILM: Dekarz - jak znaleźć, ile zapłacić, jak sprawdzić pracę?

    Sprawy dotyczące forum: [email protected]
    murator.tv na YouTube: KANAŁ YOUTUBE

  2. #2

    Domyślnie

    fajnie się ogląda te filmiki jak ktoś w ogóle nie ma wiedzy na ten temat to chociaż można się zorientować

  3. #3

    Domyślnie

    mnie się bardzo podoba dachówka ceramiczna Creatona, uważam ja za najlepszą na świecie, te parametry, kolorystyka, cena wszystko mówi o niej na plus

  4. #4

    Domyślnie

    ale najlepszy do kładzenia dachu jest góral ^^ i tylko góral, oni mają takie ładne te swoje domki

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DACxxxAZ
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Dzielnica
    centrum
    Posty
    726

    Domyślnie

    Cytat Napisał dort Zobacz post
    ale najlepszy do kładzenia dachu jest góral ^^ i tylko góral, oni mają takie ładne te swoje domki
    To ciekawe bo u nas po "góralach" najwięcej się poprawia

    Pewnie to że robią za bimber spożywany podczas pracy i śpią zimą na budowach w campingach nieogrzewanych stawia ich w czołówce ?

    Jak poprawisz kilkanaście dachów po "góralach' to wpisz tu proszę w temat czy rzeczywiście "górale" to najlepsi cieśle i dekarze

    Na potwierdzenie tego co piszę mogę wrzucić około 200 zdjęć na dobry początek

  6. #6

    Domyślnie

    Kolego DACxxxAZ nie przesadzaj z tymi Góralami. Ludzie pracują uczciwie za określone wynagrodzenie - ogólnie to CCC Cena Czyni Cuda. Winni są inwestorzy bo jeśli inwestor myśli że za 30 zł można postawić więźbę i pokryć ją blachodachówką - to ma wielką radość. A przy reklamacji gdy pada pytanie czy miał pan umowę to odpowiada a po co. Pozdro.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    SADH*

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Motycz
    Kod pocztowy
    21-030
    Posty
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał dekarz1 Zobacz post
    Kolego DACxxxAZ nie przesadzaj z tymi Góralami. Ludzie pracują uczciwie za określone wynagrodzenie - ogólnie to CCC Cena Czyni Cuda. Winni są inwestorzy bo jeśli inwestor myśli że za 30 zł można postawić więźbę i pokryć ją blachodachówką - to ma wielką radość. A przy reklamacji gdy pada pytanie czy miał pan umowę to odpowiada a po co. Pozdro.
    Jako wykonawca zgadzam się w 100 % w moich okolicach inwestorzy dziela się na 2 grupy tych którzy chcą by ich zlecenie było wykonane jak najlepiej i wiedzą że za jakośc zapłaca kilka zł więcej -ale raz na długi czas, a druga grupa iwestorów to ci którzy również chca by ich zlecenie było wykonane jak najlepiej ale szukaja (w tym przypadku dekarzy) którzy zrobią np dach z 10 lukarnami w przykładowo karpiówce na 30 złm2 -najlepsze jest to że takich znajdują!!! Tylko że po roku lub krótszym okresie dzwonia do mnie lub zaprzyjaźnionych ekip z pytaniem czy poprawię bo moja wycena była wiekza -poprawię ale za koszt rozebrania poprawy i złożenia. Dodam że w ubiegłym sezonie większość zleceń jakie miałem to poprawki po takich artystach....

  8. #8
    Banned
    JendrzejJawor

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Augustów
    Kod pocztowy
    16-300
    Posty
    200

    Domyślnie

    Film bardzo fajny,
    A co do wypowiedzi to nie ma się z czym nie zgodzić, bo jak ktoś chce mieć coś dobrze zrobione to wyda pieniądze i na materiał i na ekipę.

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DACxxxAZ
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Dzielnica
    centrum
    Posty
    726

    Domyślnie

    Film bardzo fajny ale do 52 sekundy wyłapałem 5 błędów dekarskich .

    Nie piszę tu dla filmu tylko dla Dorta

    Kto Wam robił dach? Górale A jak się firma nazywała Górale

  10. #10

    Domyślnie

    dziękuję kolego, dort to skrót od Doroty, jak na razie jestem trochę niedoinformowana w kwestiach dachów, dlatego też takie porady... jakiekolwiek mi się przydadzą choć górale mają takie swoje ładne domki, to nie wiem jak oni kładą, ponieważ sama wybrałam firmę, która zajmuje się tym od początku do końca, nowy dach będę kłaść na wiosnę, więc na razie się rozglądam na dachówką, na oku mam Titanie Creatona, widzę, że dość dobrze się na tym znasz to może coś poradzić na co zwrócić uwagę kupując dachówkę?

  11. #11

    Domyślnie

    tak się zastanawiam i nic mi do głowy nie przychodzi, warto na pewno zabrać na zakupy dekarza i on Ci pomoże. a dachówka Creatona piękna, piękna koleżanko, zazdroszczę Ci

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DACxxxAZ
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Dzielnica
    centrum
    Posty
    726

    Domyślnie

    Cytat Napisał dort Zobacz post
    dziękuję kolego, dort to skrót od Doroty, jak na razie jestem trochę niedoinformowana w kwestiach dachów, dlatego też takie porady... jakiekolwiek mi się przydadzą choć górale mają takie swoje ładne domki, to nie wiem jak oni kładą, ponieważ sama wybrałam firmę, która zajmuje się tym od początku do końca, nowy dach będę kłaść na wiosnę, więc na razie się rozglądam na dachówką, na oku mam Titanie Creatona, widzę, że dość dobrze się na tym znasz to może coś poradzić na co zwrócić uwagę kupując dachówkę?
    Kładą i to szybko ale bardzo niechlujnie i popełniając sporo błędów. Jak się wchodzi na taki dach to standardem jest brak spinek do dachówki, dachówki w koszach bez wiązań , dachówki pod narożnymi niezamocowane wcale . Blachy w koszu poprzecinane od flexy i załatane sylikonem . Okna,kominy,okap,szczyty wykonane po najniższej lini oporu. Naciąganie rzędów dachówki do krzywych więźb.Tolerancja błędu kilka centymetrów przy kryciu do kilkunastu centymetrów przy konstrukcji. Więźby robione na czuja bez podstawowej wiedzy,a co dopiero mówić o jakiś innowacjach technicznych.Nie trzymanie się projektu bo trzeba go przecież umieć przeczytać Gwarancja do furtki i co jeszcze mogę Ci dopisać ? Resztę co spotkasz na swoim dachu będzie zależało od tego jakich "górali " sobie sprowadzisz

  13. #13
    Banned
    JendrzejJawor

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Augustów
    Kod pocztowy
    16-300
    Posty
    200

    Domyślnie

    No niestety to jest grząski temat. Ale i wśród tych zwykłych firm można bardzo często trafić na niechlujów, niestety. Trzeba zrobić dobry wywiad wśród znajomych (tak na początek)

  14. #14
    Banned
    Wojtko55

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Bialystok
    Kod pocztowy
    15-814
    Posty
    204

    Post

    No tak również zgadzam się z forumowiczem u góry, że akurat w takiej sprawie to najlepiej będzie zrobić rozpoznanie wśród znajomych i rodzinych kto u nich wykonywał prace związane z dachem. No i zobaczyć jak u nich się on trzyma

  15. #15

    Domyślnie

    ja zrobiłem i okazało się, że brata kolegi kolega, itd. jest dekarze ;p zatrudnił nas do pomocy, a że kładliśmy Titanie Creatona to była niezła zabawa, bo było na dachu na koniec było widać białe ślady czy to od kurzu, czy od brudu który złapał dach i trzeba było myć ;p

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DACxxxAZ
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Dzielnica
    centrum
    Posty
    726

    Domyślnie

    Cytat Napisał JendrzejJawor Zobacz post
    No niestety to jest grząski temat. Ale i wśród tych zwykłych firm można bardzo często trafić na niechlujów, niestety. Trzeba zrobić dobry wywiad wśród znajomych (tak na początek)

    Zgadzam się też,można trafić a nawet się często zdarza

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DACxxxAZ
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Dzielnica
    centrum
    Posty
    726

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtko55 Zobacz post
    No tak również zgadzam się z forumowiczem u góry, że akurat w takiej sprawie to najlepiej będzie zrobić rozpoznanie wśród znajomych i rodzinych kto u nich wykonywał prace związane z dachem. No i zobaczyć jak u nich się on trzyma
    Rozpoznanie można zrobić ale bazować na opinii szwagra,teściowej czy zięcia co nie ma pojęcia ???

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DACxxxAZ
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Dzielnica
    centrum
    Posty
    726

    Domyślnie

    Cytat Napisał janusz79 Zobacz post
    ja zrobiłem i okazało się, że brata kolegi kolega, itd. jest dekarze ;p zatrudnił nas do pomocy, a że kładliśmy Titanie Creatona to była niezła zabawa, bo było na dachu na koniec było widać białe ślady czy to od kurzu, czy od brudu który złapał dach i trzeba było myć ;p
    Nic z tego nie zrozumiałem ,możesz pisać wolniej ?

  19. #19

    Domyślnie

    super, dzięki DACxxxAZ strasznie dużo nowych nazw a co myślisz na temat samej dachówki, bardzo podoba mi się Titania Creatona

  20. #20

    Domyślnie

    chodzi oto, że podczas układania dachu zostawiliśmy białe ślady na nim, Creaton Titania jest przecież czarny i podczas wszystkich tych robót straszne ślady pozostawały i trzeba było myć

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony