dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    oskar77

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-012
    Posty
    3

    Domyślnie kotwy typu U do betonu a zadaszenie

    Witam serdecznie. Planujemy zrobić zadaszenie nad drzwiami wejściowymi domu, w narożu ściany (2,5m szerokości) i dostawionego ganku (2,5m szerokości). Dwa słupy 14x14cm (3m wysokie) podtrzymujące konstrukcję pokrytą blachą trapezową. Wykonawca przed przystąpieniem do robót kazał przygotować podstawy słupa. Zalać dwie stopy fundamentowe i wtopić w nie kotwy. Kompletnie nie miałem z tym nic wcześniej do czynienia, więc objeździłem kilka marketów i wszędzie dostępne były tylko standardowe podstawy typu U, z prętem 18mm/200mm długości. Więc zalałem dwa pniaki (ok. 90cm głębokości, 50cm szerokości w ziemi a nad ziemią zwężone do 30cm i wystające 15cm nad nią + zbrojenie z drutu żebrowanego 12mm) i wtopiłem kotwy, mocując je z 5cm odstępem od betonu (tak czytałem, że powinno się robić). Zaraz po fakcie i skończonej pracy znalazłem w internecie kotwy typu H, solidniej wyglądające. Do tego takie same U, tylko z dwa razy dłuższym prętem czyli 400mm. I nabrałem wątpliwości, czy te moje kotwy nie mają zbyt krótkiego pręta jak na taki daszek (w betonie 15cm) i czy nie są zbyt płytko osadzone? Czy będą wystarczająco mocne? Po dłuższym zgłębianiu tematu, wychodzi na to, że kotwy tego typu są przeznaczone do lekkich konstrukcji typu płoty, małe altanki, itp. i nie daje mi to spokoju. Proszę o opinię i z góry dziękuję.

    Podlądowy szkic zadaszenia (po prawej na dole szkic stopy fundamentowej i kotwy):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0128.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	83,0 KB
ID:	401444
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	738b258d410f9434e924ae02ebff.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	11,9 KB
ID:	401445  

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony