dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 5
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 100
  1. #61
    Banned
    Wojtko55

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Bialystok
    Kod pocztowy
    15-814
    Posty
    204

    Domyślnie

    Sorki powinieniem zacytować. Oczywiście do Kanalii, bo dawno mnie nie było, a jego wypowiedź o pracach i zakupach trafiła mnie najbardzie

  2. #62
    Banned
    Wojtko55

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Bialystok
    Kod pocztowy
    15-814
    Posty
    204

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrystianMendog Zobacz post
    Wojtko55, co miało wpływ na Twój wybór, dużo dobrego słyszałem o technologii Protegon zastosowanej przy produkcji tej właśnie dachówki,czy to ze względu na to? Czy po prostu ciekawy(płaski) kształt miał największy wpływ ?
    Na pewno trochę na mój wybór wpłyneli forumowicze, bo trochę pytałem o tej dachówce na tym forum i całkiem fajne opinie miała. Dodatkowo dachówka ta ma oczywiście mój ulubiony płaski kształt, więc dachówaka jaką chciałem mieć musiała byc płaska i w kolorze grafit. No i na pewno to, że zawiera pigmenty odbijające promienie słoneczne, dzięki temu osiągana jest niższa temperatuara na wewnętrznej stronie dachówki. Nie za dobre miejsce na odpowiedź, bo nie ten temat. No ale nie było jak inaczej

  3. #63
    Banned
    KrystianMendog

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Filipów
    Kod pocztowy
    16-424
    Posty
    41

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź, masz zagospodarowane poddasze, że kupiłeś taką dachówkę, która jeszcze lepiej będzie izolowała?

  4. #64
    Banned
    Mateo33

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Tykocin
    Kod pocztowy
    16-055
    Posty
    107

    Domyślnie

    Ja natomiast bardziej rozważam na zakup tą Tevive CISAR, a dodatkowo teraz jest z 15% obniżki ceny na te w kolorze czarnym, co o tym sądzicie ?
    Ostatnio edytowane przez Mateo33 ; 05-07-2015 o 20:16

  5. #65
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lukasz31

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Krotoszyn
    Kod pocztowy
    63-700
    Posty
    41

    Domyślnie

    Pytanie do fachowców.

    Panowie mój wykonawca który przychodzi za tydzień sugeruje mi dwa rozwiązania.
    Pierwsze-proponuje końcowe krokwie obrobić struktonitem zamiast blachy-czy to dobry pomysł??

    Drugie- sugeruje on by dach miał odpowiednią wentylację w części kalenicowej jakoś połaczyć papę z membraną- na samym szczycie. Nie rozumiem tego więc czy to dobre rozwiązanie???

  6. #66
    Banned
    Mateo33

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Tykocin
    Kod pocztowy
    16-055
    Posty
    107

    Domyślnie

    Na to pytanie to pewnie najlepiej odpowie Pan Andrzej, który jest dekarzem, więc musisz poczekac albo do niego napisać

  7. #67
    Banned
    Wojtko55

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Bialystok
    Kod pocztowy
    15-814
    Posty
    204

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrystianMendog Zobacz post
    Dzięki za odpowiedź, masz zagospodarowane poddasze, że kupiłeś taką dachówkę, która jeszcze lepiej będzie izolowała?
    Oczywiście, że tak Na razie mam tam swoją pracownie, ale zamierzam ja przenieść na doł i na poddaszu zrobić taką domową siłownię, więc mam nadziej, że Tegalit chociaż w części pomoże w tym, żeby dało się poćwiczyć

  8. #68
    Banned
    JendrzejJawor

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Augustów
    Kod pocztowy
    16-300
    Posty
    200

    Domyślnie

    Rozumiem, to całkiem fajny pomysł, a ile mniej więcej za metr2 płaciłeś?

  9. #69
    Banned
    Wojtko55

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Bialystok
    Kod pocztowy
    15-814
    Posty
    204

    Domyślnie

    Wychodziło troche mniej niż 80 zł/m2 trochę kosztowała. No ale za jakośc trzeba było zapłacić. A teraz jest jakaś promocja Modny Kolor 2015 w Braas, więc może tam jest trochę tańsza
    Ostatnio edytowane przez Wojtko55 ; 10-07-2015 o 20:33

  10. #70
    Banned
    JendrzejJawor

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Augustów
    Kod pocztowy
    16-300
    Posty
    200

    Domyślnie

    Z ciekawości zajrzałem w cennik i ona jest na prawdę droga jak na dachówkę betonową, bo jednak te 8zł za sztukę to naprawdę sporo. Ale przynajmniej na 1 m2 potrzeba ich 10, a nie tak jak przy opalu 30 no ale z drugiej strony to jednak opal kosztuje 2 z hakiem, więc ostatecznie wychodzi podobna cena.

  11. #71
    Banned
    Wojtko55

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Bialystok
    Kod pocztowy
    15-814
    Posty
    204

    Domyślnie

    No to prawda sporo kosztuje. Cenowo podobnie wychodzi tak jak ceramika, ale to tez oczywiście zależy jaki model

  12. #72
    Banned
    JendrzejJawor

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Augustów
    Kod pocztowy
    16-300
    Posty
    200

    Domyślnie

    No inne modele betonowych są sporo tańsze, więc nie wiem dlaczego ta różnica jest tak duża.

  13. #73
    Banned
    Wojtko55

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Bialystok
    Kod pocztowy
    15-814
    Posty
    204

    Domyślnie

    Oj tak pozostałe modele w Braas tylko technologi CISAR albo kosztuja w przedziale 3-5 zł, więc jednak różnica jest .

  14. #74
    Banned
    JendrzejJawor

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Augustów
    Kod pocztowy
    16-300
    Posty
    200

    Domyślnie

    No własnie różnica tej ceny mnie zadziwia, bo jednak nie wiadomo w czym dokładnie jest ta różnica.

  15. #75
    Banned
    Wojtko55

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Bialystok
    Kod pocztowy
    15-814
    Posty
    204

    Domyślnie

    No tak tylko Protegon ma pigmenty, które kilkukrotnie lepiej odbijają promienie słoneczne, dzięki temu temperatura na wewnętrznej stronie jest o ok. 10 stopni niższa. Poza tym jest dachówką płaska, która bardziej się ceni

  16. #76
    Banned
    Erko43

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-814
    Posty
    98

    Domyślnie

    No w sumie racja Dachówki płaskie zawsze są w wyższej cenie a dodatkowo jest to jakaś tam nowa technologia z dodatkowymi właściwościami to na pewno winduje cenę

  17. #77
    Banned
    JendrzejJawor

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Augustów
    Kod pocztowy
    16-300
    Posty
    200

    Domyślnie

    A winduje, masz rację, bo tegalit jest sporo droższy od zwykłej dachówki cementowej.

  18. #78

    Domyślnie

    Witam,

    Czy cena 9-10k zł za robociznę poszycia blachą płaską na wrąbek dachu dwuspadowego 230m2 (krokiew 6,5, kalenica 17,4), bez okien i kominów jest sensowna?
    Mazowieckie.

    Pozdrawiam
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Dziennik budowy http://forum.muratordom.pl/showthrea...antresol%C4%85

    Komentarze do dziennika http://forum.muratordom.pl/showthrea...14#post6670414

  19. #79

    Domyślnie

    Teraz w trakcie sezonu bardzo ciężko znaleźć specjalistę na już. Trzeba niestety czekać minimum 3 tygodnie - piszę to z własnego doświadczenia niestety

  20. #80
    Banned
    Wojtko55

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Bialystok
    Kod pocztowy
    15-814
    Posty
    204

    Domyślnie

    Oj prawda szczególnie, że teraz pogoda dopisuje to na jutro raczej dobrego fachowca sie nie znajdzie

Strona 4 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony