dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 32 z 32
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Można, ponieważ drewno nie jest aż takim "izolatorem" i zostaje przerwa. chyba że jakaś kombinacja z wysokością wylewki itp ..

  2. #22

    Domyślnie

    Budują domy energooszczędne murowane na fundamencie, a taki mostek w postaci drewna, to jakby go nie było. Ale nie zmienia to faktu ze minimalne osłabienie izolacji termicznej jest... tylko jak "wielka" jest ta strata?

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Jak byś dodał około 1,5 pasa izolacji termicznej do powierzchni domu.
    Wszytko to ma odbicie w późniejszym systemie ogrzewania. Tu potrzeba, tam potrzeba.
    Zmiana podejścia co do tego = możliwość np kolektorami słonecznymi ?
    nie warto ? myślę że warto

  4. #24

    Domyślnie

    Jeśli ktoś chce budować dom pasywny wtedy warto, jeśli ma to być tylko zwykły dom szkieletowy raczej nie...

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Gdzie mogę to prostuję narosłe legendy o standardzie pasywnym.
    Wg mnie domy około pasywne i poniżej 4 litrów to powinien być już standard obowiązujący.
    Tylko jak zawsze https://www.youtube.com/watch?v=JsTvrSvqmBk udowadnianie spraw oczywistych ..
    jest sobie temat tu o murarzach etc przez mnie założony, niby prosta sprawa ściany szczytowej.
    Sam wystawiłem sobie poprzeczkę wyżej niż pasywnie .. na sam olimp - samogrzejność czemu ?
    ponieważ głowa mnie nigdy nie będzie boleć czy mi zimno będzie czy nie ..

  6. #26

    Domyślnie

    Jak na razie w większości budowlańcy jak i inwestorzy budują tylko pospolite domy nie myśląc o oszczędzaniu na przyszłość, jeszcze długi czas minie za czym powszechnie wejdziemy w budownictwo energooszczędne. Sumując to jeszcze naszego kraju na to nie stać.

  7. #27

    Domyślnie

    Mnie z kolei dziwi podejście "ojej, sam chcesz budować dom drewniany? Przecież to takie trudne..." Otóż nie! Drewniany to sama przyjemność budowania. Proste, szybkie i dokładne.

  8. #28

    Domyślnie

    Tak wybudowaliśmy nasz. Opis w stopce.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał CodeSnipper Zobacz post
    Tak wybudowaliśmy nasz. Opis w stopce.
    Ale ty masz dziesiątki szwagrów, a ja tylko dwóch i to budowlańców, a nie cieśle

  10. #30

    Domyślnie

    Znajdź jednego kumatego co już takie robił i mu zapłać. Resztę mogą robić laicy . Wyniesie cie to może ze trzy tysiące. Bo taki szkielet można postawić w miesiac.

  11. #31

    Domyślnie

    A drewno skąd? Na elementy nośne sugerowałbym dopłacić do klejonki a reszta dobrze wysuszona i impregnowana. No sposób kanadyjski jest wygodniejszy niż tak nazywany "kanadyjski" a faktycznie jankeski typu szkielet ryby. Na saksach w Kanadzie skorupa parteru to było ok. 6h. Gwoździe też karbowane i hartowane bo te budowlane u nas to jakieś robione z giętkiego drutu

  12. #32

    Domyślnie

    No, gwoździarka to był zakup życia. A drewno z dobrego tartaku z komorową suszarnią. Chcięli nawet ciąć na wymiar z projektu. Ale wolałem te 4 tysiące wydać inaczej.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony