dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Modernizacja kotła i bojlera

    Dobry Wieczór,

    Niedawno pękł mi piec węglowy, zdecydowałem się na wymianę go w całości, zakupiłem już nowy przyjdzie w środku tygodnia.
    Piec ma podłączyć mi hydraulik, swą usługę wycenił na 700 zł a w tym po uzgodnieniu zrobi:
    - podłączenie pieca
    - wymiana bojlera
    - wymiana paru starych kapiących lekko zaworów
    - wymiana lekko kapiącego zaworu przy grzejniku
    - podłączenie (wyprowadzonej już) cyrkulacji do pieca.

    Czy jest to oferta godna zainteresowania?
    Bojler chciałem wymienić z racji tego że nie chciałbym latem grzać w piecu żeby mieć ciepłą wodę, a żeby móc ją ogrzać grzałką.
    Instalacja jest stara grawitacyjna, zbiornik na cwu ze stali nierdzewnej i trochę mi go szkoda.
    Czy dało by się jakoś pogodzić letnie zapotrzebowanie wody ciepłej bez grzania w kotle i wymiany tego w sumie porządnego zbiornika? Czy można dospawać do niego gwint grzałki i cyrkulacji? A może kupić osobny zbiornik cwu elektryczny i równolegle go zamontować?

    Pozdrawiam

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał joni987 Zobacz post
    Bojler chciałem wymienić z racji tego że nie chciałbym latem grzać w piecu żeby mieć ciepłą wodę, a żeby móc ją ogrzać grzałką.

    Jeśli stawiasz na wygodę i tanie w eksploatacji rozwiązania to ja polecam pompę ciepła do cwu.
    Nowy vitocal 060A jest przeznaczony właśnie do modernizacji instalacji stałopalnych, gdzie ma poprawić komfort przygotowania ciepłej wody, a więc brak czyszczenia kotła w okresie poza sezonem grzewczym, mniejsze roczne zużycie paliwa, czystsze powietrze itd.
    Słyszałeś o takich rozwiązaniach?
    Więcej o samym urządzeniu - http://www.viessmann.pl/pl/budynki-m...cal-060-a.html
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony