dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 58 z 134
Pokaż wyniki od 1.141 do 1.160 z 2665
  1. #1141
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Emila3000
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    5.922

    Domyślnie

    powolutku może uda Ci się zdobyć zaufanie u kotka. Bidulka został sam

  2. #1142
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał mother_nature Zobacz post
    Wczoraj dokarmiałam błąkającego się kocura. Okazało się, że w zeszłym roku zmarł mu pan i pół wsi go dokarmia. Bardzo towarzyski ale nie podchodzi bliżej niż 5 m. Lubi się położyć i patrzeć co robimy.
    O matko, jaki dzielny kicio
    I cudownie, że go dokarmiacie

  3. #1143
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Oh, przygarnijcie, go koniecznie. „Tego nie robi się kotu” – pamiętacie?

    Nie podchodzi bliżej, bo nie ufa ludziom. Trzeba mu pokazać, że się mu nic złegu u Was nie stanie. Nie nachalnie, ale niech zawsze wie, że może liczyć na miseczkę. Zróbcie mu też miejsce nie na widoku, żeby miał gdzie się schować. Po woli przyzwyczai się. Ale jeśli pół wsi go dokarmia, to nigdy już nie będzie takim prawdziwym kotem tylko waszym. Nauczy się u Was być, będzie przychodził gdy zimno, ale będzie też chodził do innych domów.
    Motherku dawaj mu dobre jedzonko. Koty lubią mięsko surowe (indyk, kurczak) pokrojone w kosteczkę. Porozpieszczajcie go. Torebki z jedzeniem w sosiku lub galaretce. W Rossmanie są kiełbaski dla kotów. Moje je uwielbiają.

    Pusia, podpowiedz
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  4. #1144
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Wczoraj udało się sporo zrobić mimo 34 stopni w cieniu. Korzystaliśmy z cienia ścian i drzew owocowych od północnej strony domu.
    Uprzątnięte zostało wnętrze domu, wykonane rusztowania (jeszcze tylko kółek brak).
    Słupy stoją już na swoich miejscach między ścianami.
    Powstało zbrojenie wieńca na drugą krótszą ścianę, zostały mi do wykonania jeszcze elementy 2 x 12 m i to już koniec zbrojeń do domu. Radyjko gra, to praca szybciej idzie

    Widok na północną ścianę od zewnątrz
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMD 011m.jpg
Wyświetleń:	562
Rozmiar:	51,6 KB
ID:	359336

    Widok na północną ścianę od wewnątrz
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMD 014m.jpg
Wyświetleń:	562
Rozmiar:	60,3 KB
ID:	359337

    Ściana zachodnia, tu będą tylko drzwi, najchętniej czerwone od zewnątrz i białe od środka, z przeszkleniem
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMD 015m.jpg
Wyświetleń:	570
Rozmiar:	36,7 KB
ID:	359338

    Obliczamy ilość betonu potrzebnego na chudziak, jeśli wszystko się ułoży, dogramy pomoc i wypożyczenie sprzętu, to w tym tygodniu wylejemy.

    Podjęliśmy też decyzję o samodzielnym wykonaniu wiązarów, poszukujemy teraz tartaku, który sprzeda nam odpowiednie drewno
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  5. #1145
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Ależ kawał roboty zrobiony. Padam na twarz z podziwu - to wszystko własnoręcznie
    Radyjko na budowie fajna rzecz, potem wspomina się "budowlane" przeboje

  6. #1146
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar m*kasia
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Kraków - Mogilany
    Posty
    108

    Domyślnie

    W wyniku przeprowadzonej w dniu wczorajszym kontroli sąsiedzkiej na placu budowy zetki, stwierdza się zgodność stanu faktycznego z przedstawioną dokumentacją fotograficzną. Inspektorzy nie stwierdzili rażących uchybień w zastosowanej metodologi. Swoją drogą nierażących też nie stwierdzili

    Po rzeczowej rozmowie z inwestorami, inspektorzy musieli opuścić plac budowy, gdyż krótkie spodenki na wczorajsze "dwa razy po trzynaście stopni" były zdecydowanie niewystarczającym zabezpieczeniem termicznym

    Pozdrawiamy inwestorów i mamy nadzieję, że wybierane na chybił trafił "a może to bedzie dobre, ładną etykietkę ma" wino przypadnie im do gustu

  7. #1147
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Dziękujemy za odwiedziny
    Wino oczywiście, że będzie dobre, ale nie wiem czy wiecie, wypijecie je kiedyś z nami i to może niebawem, bo trzeba będzie oblać stan 0

    Bo w sumie jeszcze nie napisałam, że jutro lejemy chudziaka
    Ostatnio edytowane przez mother_nature ; 29-06-2016 o 11:00
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  8. #1148
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mały biały domek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Leszno
    Posty
    974
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał mother_nature Zobacz post
    Dziękujemy za odwiedziny
    Wino oczywiście, że będzie dobre, ale nie wiem czy wiecie, wypijecie je kiedyś z nami i to może niebawem, bo trzeba będzie oblać stan 0

    Bo w sumie jeszcze nie napisałam, że jutro lejemy chudziaka
    Ooo, to grubo będzie imprezka się szykuje

  9. #1149
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał m*kasia Zobacz post
    W wyniku przeprowadzonej w dniu wczorajszym kontroli sąsiedzkiej na placu budowy zetki, stwierdza się zgodność stanu faktycznego z przedstawioną dokumentacją fotograficzną. Inspektorzy nie stwierdzili rażących uchybień w zastosowanej metodologi. Swoją drogą nierażących też nie stwierdzili

    Po rzeczowej rozmowie z inwestorami, inspektorzy musieli opuścić plac budowy, gdyż krótkie spodenki na wczorajsze "dwa razy po trzynaście stopni" były zdecydowanie niewystarczającym zabezpieczeniem termicznym

    Pozdrawiamy inwestorów i mamy nadzieję, że wybierane na chybił trafił "a może to bedzie dobre, ładną etykietkę ma" wino przypadnie im do gustu
    Dziękujemy za rzeczowo zdany raport Kasiu
    I zadraszczam, że macie siebie tak blisko, że możecie się odwiedzać

  10. #1150

    Domyślnie

    Cytat Napisał mother_nature Zobacz post
    Bo w sumie jeszcze nie napisałam, że jutro lejemy chudziaka
    Jupii! Dzieje się
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  11. #1151
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Sylwia $
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    221

    Domyślnie

    nie no ja to nie robiłam zbrojenia. Jesteś absolutnie najlepsza My budujemy już cztery lata a mój mąż ciągle mówi, że jestem praktykantem a po takim czasie to już w sumie magisterkę robię z tej budowy w końcu to czwarty rok eh życie....

  12. #1152
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana1s
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    w przedogródku raju...
    Posty
    851
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Asiu jesteście wielcy!
    Pięknie się prezentuje Wasz domek i te widoki z okien
    Szybciutko poszło, jak myślisz poradzę sobie drugi raz z budową sama? Planowałam zatrudnić ekipę, ale jak patrzę na Waszą budowę to aż mi się chce ruszyć choćby jutro
    Mam jeszcze pytanie nie wydaje Ci się za malutki? Mnie wszyscy ciągle straszą, że się nie zmieścimy...
    Podziwiam i trzymam kciuki za dalsze postępy!

  13. #1153
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał mały biały domek Zobacz post
    Ooo, to grubo będzie imprezka się szykuje
    Trzeba mieć też troszkę przyjemności z budowania, nie tylko praca i praca

    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    Dziękujemy za rzeczowo zdany raport Kasiu
    I zadraszczam, że macie siebie tak blisko, że możecie się odwiedzać
    Bardzo mnie cieszy, że znalazłam sąsiadów na forum i że nadajemy na podobnych falach Mieszkamy 5 min samochodem od siebie

    Cytat Napisał Iscra Zobacz post
    Jupii! Dzieje się
    Oj dzieje... Trochę stresuje mnie ten chudziak, bo zapowiadają na dziś burze z gradem i silnym wiatrem.

    Cytat Napisał Sylwia $ Zobacz post
    nie no ja to nie robiłam zbrojenia. Jesteś absolutnie najlepsza My budujemy już cztery lata a mój mąż ciągle mówi, że jestem praktykantem a po takim czasie to już w sumie magisterkę robię z tej budowy w końcu to czwarty rok eh życie....
    Nie no, musisz przywołać do porządku swojego męża Jaki praktykant?? Jesteś zaprawioną w boju kobietą czynu z ogromną wiedzą budowlaną, a nie jakimś tam praktykantem. Nie daj się

    Cytat Napisał dana1s Zobacz post
    Asiu jesteście wielcy!
    Pięknie się prezentuje Wasz domek i te widoki z okien
    Szybciutko poszło, jak myślisz poradzę sobie drugi raz z budową sama? Planowałam zatrudnić ekipę, ale jak patrzę na Waszą budowę to aż mi się chce ruszyć choćby jutro
    Mam jeszcze pytanie nie wydaje Ci się za malutki? Mnie wszyscy ciągle straszą, że się nie zmieścimy...
    Podziwiam i trzymam kciuki za dalsze postępy!
    Dana, oczywiście, że sobie poradzisz, masz już mega doświadczenie. Dom łatwo się buduje, z fundamentami było u nas trochę papraniny, bo glina i ciągle padało. Do tego etapu, na którym jesteśmy, jeśli jeszcze raz mielibyśmy budować, to budowalibyśmy sami.
    Dom wydaje się mały i jest mały - 82m2 powierzchni użytkowej i strych, ale dla naszej 2 i naszego zwierzyńca jest wystarczająco Gdy byliśmy na etapie wybierania projektu, mąż chciał szukać jeszcze mniejszego domu a teraz mi coś ględzi o powiększeniu salonu Ja jednak niczego nie zamierzam powiększać
    Dana, przemyślcie sobie ten projekt, można pooglądać na z500 zdjęcia z domów osób, które już pobudowały. Masz jeszcze czas i w razie czego możesz inną zetkę wybrać, np. z8 jest ciut większy. Albo w z7 wybrać projekt z użytkowym poddaszem
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  14. #1154
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mały biały domek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Leszno
    Posty
    974
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Małe domki górą
    nie trzeba się nawoływać przez telefon, nie trzeba się przemęczać ze sprzątaniem i częściej widzisz domownika/ów, niż w ogromnej przestrzeni
    Spokojnie można się zmieścić w takim metrażu i mieszka się całkiem fajnie.
    Asia sobie radzi doskonale z budową, to i Ty Dana sobie poradzisz, zwłaszcza, że masz chęci, a to najważniejsze niemalże

    A jak pogoda?

  15. #1155
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Dziś niestety grzeje, zapowiadają 31 stopni a po południu gwałtowne burze z gradem i wiatrem do 60 km/s
    Rozłożyliśmy folię i na nią zamierzamy wylewać beton, może będzie dobrze
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  16. #1156
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana1s
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    w przedogródku raju...
    Posty
    851
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Asiu przyszłam zobaczyć płytę, udało się zalać?
    Ja dość mocno przerobiłam z7, powiększając właśnie salon kosztem sypialń. Obecnie tylko w nich śpimy, wszyscy czas spędzamy w salonie.
    Myślę, że jak już wybudujemy to Duży zostanie u Babci na piętrze. Przeprowadzimy się tylko z Małym który też wtedy będzie już Duży
    To ma być domek dla mnie i M , no i Tedzia na emeryturę. Chyba wysrarczy...
    Z8 się nie zmieści, a schody zupełnie odpadają.
    Zostanę przy pierwszym wyborze

  17. #1157
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Dana, bardzo dobry wybór Również zrezygnowałam ze schodów w domu i nie żałuję.

    A oto relacja z dnia wczorajszego, nie obyło się bez wrażeń
    Zdjęcia oglądacie dzięki Kasi (m*kasia), która nie dość, że wczoraj fotografowała i podnosiła mnie na duchu, to jeszcze błyskawicznie przesłała mi fotki
    Piękną płytę mamy dzięki Mężowi Kasi - który z siłą i zapałem trzech chłopa zdziałał cuda przy pomocy poziomicy, grabi i listwy wibracyjnej

    Betoniarnia spóźniła się jakieś 1,5 godziny z dostawą betonu. Nie byłoby to istotne, gdyby nie czarne chmury zbliżające się nieubłaganie. Z mężem i jego Bratem zalaliśmy połowę płyty gdy zaczęło padać i grzmieć Popatrzyłam w stronę gór, a tam już połowa widoku była przysłonięta białą ścianą gradu lub intensywnego deszczu. Lecz po chwili stał się cud, chmury nad nami się rozstąpiły, deszcz prawie całkowicie ustał. Burza była wkoło, tylko nie u nas
    Zabrakło jednak nieco betonu i zaczęło się kombinowanie. Inwestor biegał z taczkami między gruszką a budową, bo razem z operatorem betoniarki wyciskali resztki z zakamarków pompy i kosza. Na to wszystko przyjechali nasi cudowni Sąsiedzi i widząc co się dzieje, ruszyli z pomocą
    W efekcie betonu wystarczyło, gradu i burzy nie było, płytę Sąsiad pięknie wyrównał i wygładził. Objawiła się tęcza poprawiając wszystkim humory
    Sąsiedzi przyozdobieni w betonowe cętki odjechali walczyć na swojej budowie a nam teraz pozostała pielęgnacja płyty, żeby nie zmarnować włożonego w jej uformowanie trudu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MWSnap106.jpg
Wyświetleń:	406
Rozmiar:	61,1 KB
ID:	359729

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MWSnap107.jpg
Wyświetleń:	408
Rozmiar:	57,0 KB
ID:	359730

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MWSnap108.jpg
Wyświetleń:	417
Rozmiar:	42,0 KB
ID:	359731

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MWSnap109.jpg
Wyświetleń:	423
Rozmiar:	43,6 KB
ID:	359732

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MWSnap110.jpg
Wyświetleń:	410
Rozmiar:	40,9 KB
ID:	359733
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  18. #1158
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar m*kasia
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Kraków - Mogilany
    Posty
    108

    Domyślnie

    Jakbyś nie wiedziała po co się ma sąsiadów, to właśnie ma się ich po to, by rozgonili burzowe chmury i wygładzili płytę

    Dziękujemy za słowa uznania, małżonek to się chyba w pierze za te achy i ochy odzieje ... tak czy owak pragnę wyjaśnić, że jak przyjechaliśmy na miejsce zbrodni, to inwestorzy walczyli niestrudzenie i wcale naszej pomocy nie potrzebowali, ale jak już przejechaliśmy te kilometry(a mąż inwestor przejechał je dwa razy), to przecież nie będziemy stać i patrzeć., rozumie się, że pomóc trzeba

    Ja się domagam zdjęcia uśmiechniętej inwestorki z łatą, mam takowe w posiadaniu i nie zawaham się go użyć

  19. #1159
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    eee kto by chciał moją facjatę oglądać
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  20. #1160
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mały biały domek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Leszno
    Posty
    974
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    "Jak dobrze mieć sąsiada,
    Jak dobrze mieć sąsiada,
    On wiosną się uśmiechnie,
    Jesienią zagada"
    a latem płytę zmajstruje
    Brawo, cudnie, gratuluję, że się tak spiknęłiście w grupie zawsze raźniej

Strona 58 z 134

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony