dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 124 z 134
Pokaż wyniki od 2.461 do 2.480 z 2665
  1. #2461
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Dana, teraz ładnie widać zdjęcia pstryczków Bardzo ozdobne są i faktycznie, inny kolor ramki i inny środka wygląda rewelacyjnie

    Witaj Basieńko Faktycznie, coś, co jeszcze parę miesięcy wcześniej było ważne, potem szybko wylatuje z pamięci Taki urok budowy.
    O drzwi to chyba się upomnieć muszę, bo dziwna cisza i nie wiem kiedy dokładnie dostawa
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  2. #2462
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Jaba-daba-du piękne wylewki mam tam i tu!

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wylewki1.jpg
Wyświetleń:	400
Rozmiar:	41,9 KB
ID:	395280

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wylewki2.jpg
Wyświetleń:	400
Rozmiar:	71,1 KB
ID:	395281

    Ten klocek na środku to gniazdko podłogowe

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wylewki3.jpg
Wyświetleń:	401
Rozmiar:	52,8 KB
ID:	395282



    Niniejszym ponownie dziękuję firmie Supertynki za wzorowe, idealnie wypoziomowane podłogi w moim domu
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  3. #2463

    Domyślnie

    super, jeszcze drzwi i można mieszkać

    Nie wiem, czy też tak masz, bo ja za porządnie wykonaną pracę to nawet płacę z przyjemnością, jakoś tak zupełnie inaczej patrzę na tak wydane pieniądze chyba jestem dziwna

  4. #2464
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    no i jakas lazienka tez by sie zdala

    pamietam rok temu ten etap, az mnie nosilo by juz sie wprowadzac. ale co sie dziwic jak wynajmowalismy mieszkanie a psy w depresje nam wpadly. normalnie az zal bylo patrzec na bialaski jak sie meczyly, ja tez po scianach chodzilam i czulam sie jak zwierze w klatce. juz nie moglabym tak mieszkac.

  5. #2465
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał mamik Zobacz post
    super, jeszcze drzwi i można mieszkać

    Nie wiem, czy też tak masz, bo ja za porządnie wykonaną pracę to nawet płacę z przyjemnością, jakoś tak zupełnie inaczej patrzę na tak wydane pieniądze chyba jestem dziwna
    Też tak mam Najlepiej wydane pieniądze No i kontakt z firmą był świetny, tak że jeszcze dodatkowego powera załapałam

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    no i jakas lazienka tez by sie zdala

    pamietam rok temu ten etap, az mnie nosilo by juz sie wprowadzac. ale co sie dziwic jak wynajmowalismy mieszkanie a psy w depresje nam wpadly. normalnie az zal bylo patrzec na bialaski jak sie meczyly, ja tez po scianach chodzilam i czulam sie jak zwierze w klatce. juz nie moglabym tak mieszkac.
    Łazienka to priorytet Drzwi wewnętrzne nawet nie są takie niezbędne, byle wc i wanna lub prysznic były.
    Nosi mnie, oj nosi, cały czas mam nadzieję, że uda się w tym roku zamieszkać. Co prawda w domu teraz mieszkamy i psiska mają spory ogród do dyspozycji, ale ta tęsknota za swoim jest. Zwłaszcza, że tak niewiele brakuje
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  6. #2466
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    bez drzwi wewnetrznych da sie zyc ale bez lazienki byloby ciezko a jeszcze by sie zdalo troche wygrzac posadzki przed ukladaniem kafli.u nas posadzki schly samoistnie ponad miesiac (nie mielismy podlaczonego jeszcze grzania) a i tak wg. gen. wykonawcy za szybko, ale miesclilismy sie w widelkach wilgotnosci wiec zdecydowalam ze kladziemy kafle, ikierbud tez klenal. same panele byly ukladane na koncowce kiedy juz grzanie dzialalo i podloga byla odpowiednio sucha. z drzwiami nam sie udalo mimo 1,5 miesiecznej obsuwy montowali przedostatniego dnia bytnosci wykonczeniowcow, wiec dalo rade jeszcze drobne poprawki zrobic. jedynie kuchnia miesiac po przeprowadzce byla robiona. do dzis mnie telepie jak faceta wspomne, sama kuchnia miodzio, monterzy tez ok. ale wlasciciel firmy klamca i szuja. reklamacje robili w grudniu (zamowil 4 elementy nieprawidlowe) a same poprawki w marcu gdybym gnojkowi nie zatrzymala kilka tys. do zakonczenia calosci to do dzis bym sie bujala. robil problemy z faktura, z kartami gwarancyjnymi (tego trzeba pilnowac, bo np. na mechanizmy blumy itp. jest gwarancja i nie trzeba naprawiac u wykonawcy kuchni tylko zglasza sie w blumie, bez karty nic nie zalatwisz - to tak dla przestrogi).

    a w ogole to samych wykonczeniowcow zalatwialismy zaraz po rozpoczeciu budowy z konkretnym terminem i umowa. firma z polecenia kalendarz zapchany na 2 lata do przodu.
    Ostatnio edytowane przez TAR ; 22-08-2017 o 09:32

  7. #2467
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Żeby tylko ta wykończeniówka mnie nie wykończyła

    Ekip więcej już u nas nie będzie, resztę robimy sami (no, może do tynkowania elewacji w przyszłym roku kogoś najmiemy).
    Meble kuchenne chciałabym sama zrobić z kupionych surowych drewnianych korpusów i frontów. Jestem w trakcie ogarniania szczegółów, a strasznie dużo ich jest. Zwłaszcza tych elementów do mebli, cuda normalnie
    Współczuję przepraw z "fachowcami", użeranie się z takimi typkami odbiera radość, a przecież nie oczekuje się od nich niczego nadzwyczajnego.

    Muszę poczytać o wylewkach - ile mają schnąć, jaka wilgotność itd. bo na razie zielonam jak ta pietruszka na wiosnę
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  8. #2468
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    poniewaz moja kuchnia w poprzednim domu zrobiona byla "ekonomicznie" i nie do konca bylismy z niej zadowoleni, tu mezaty pokazal gest i stwierdzil ze robimy na tzw. "wypasie". oczywiscie bez przesady moglabym wydac wiecej niz poswiecilam na to kasy ale do konca nie zglupialam.z kuchni jestem mega zadowolona, glownie mamy szuflady wszystko na blumach, male cargo w wyspie- miodzio, wysoka zabudowa - super, kosze lemansy - ekstra wynalazek, servo drive i wysuwana szuflada smietnika - nie zamienie na nic. w sumie to nie mam mlynka ale ani troche mi on nie jest potrzebny. szafka zaluzjowa bardzo wygodna, w niej trzymam kubki, kawy i herbaty a obok zaraz ekspres i czajnik - wszystko w jednym miejscu, no i brak szafek gornych. przy moim wzroscie siedzacego psa rozwiazanie bez sensu, wchodzic za kazdym razem na stolek by szklane siegnac ty wiesz ze ja mam jeszcze z 1/4 szafek pustych. po kuchennym niestety niesmak pozostal i faceta nie polece nikomu mimo ze kuchnia fajna, dobrze wykonana ale podejscie goscia do tematu i klienta - fatalne

  9. #2469
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Dobrze jest mieć jakieś wolne miejsce w szafkach, bo z czasem obrasta się w różnego rodzaju naczynia, miseczki i inne duperele Będąc w jakimś sklepie zawsze oglądam co mają fajnego ze szkła czy ceramiki. Takie skrzywienie
    W takim razie masz kuchnię full wypas Moja będzie niestety wersją bardziej ekonomiczną, ale musi być funkcjonalna.

    Górne szafeczki planuję, jakieś witryny będą i obudowany okap kuchenny. Generalnie pod sam sufit zabudowa, a wysoko nie mamy, około 2,6 m.
    Na kawy, herbaty, czajnik i ekspres planuję szafki z drzwiczkami chowanymi w korpus. Bardzo spodobało mi się takie rozwiązanie a i tego typu zawiasy są już dostępne w Polsce. Generalnie wszystko chcę mieć pochowane. W obecnej kuchni mam sporo kurzołapów i to był zły pomysł.
    Dobrze jest nie musieć skakać po stołkach, jednak nie mam spiżarni i stąd te górne szafki u mnie.
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  10. #2470
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar anulla1986
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    713

    Domyślnie

    Witaj mother_nature
    bardzo długo mnie tu nie było musiałam nadrobić dobrze ponad 10 stron ale przebrnełam
    jestem pod ogromnym wrażeniem super wszystko idzie
    gratulacje postępów prac tynków wylewek prądu i ocieplenia czekamy z niecierpliwością na drzwi i resztę
    Pozdrawiam i będę częsciej zaglądac

  11. #2471
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Dzięki Anulka!
    Mam nadzieję, że wrócisz do pisania w swoim wątku
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  12. #2472
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar marimag
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Polska
    Posty
    13.957

    Domyślnie

    Cześć pietruszka!

    Strasznie się cieszę z postępów i kroków milowych jakich dokonaliscie.
    Juz jest zajawka nowego katalogu IKEA.
    Może mają coś nowego w temacie szafek kuchennych...

    Cmokam w czółko

  13. #2473
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cześć!

    O, ciekawa jestem co nowego u nich. Tegorocznego katalogu nie dostałam a przeglądanie wersji elektronicznej było ponad moje nerwy
    Może ich witryny mnie skuszą, pożyjemy - zobaczymy

    Ciumki!
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  14. #2474
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar marimag
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Polska
    Posty
    13.957

    Domyślnie

    Oj mają Ci oni witrynę moich marzeń tyle ze ma jeden mankament. ..Jest za niska
    Jeśli nie znajdę czegoś innego to zlecę wykonanie kopii ale już wedlug moich potrzeb.
    Wrzucilabys jakieś foty pierdół które planujesz zanabyc, co ?
    Lampy, kanapy, arrasy, jelenie na rykowisku i takie tam...

  15. #2475
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Sylwia $
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    221

    Domyślnie

    witam witam, ale mam wyczucie czasu! Tak dawno mnie tu nie było a tu proszę dom prawie gotowy!
    Gratuluję postępów. Trzymam kciuki za przeprowadzkę jeszcze w tym roku Dacie radę wiem to!
    pozdrawiam

  16. #2476
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Mari, na razie nie myślę o takich rzeczach do kupienia. Bardziej przyziemne zaprzątają moją uwagę, np. biały klej do siatki podtynkowej W mojej okolicy nie ma, w najbliższym składzie dowiedziałam się, że standardowy jest szary Uwielbiam takie zbędne informacje

    Cześć Sylwia, kopę lat Dzięki za trzymanie kciuków

    Póki co jest obsuwa z drzwiami wejściowymi - jakieś 1,5 tygodnia. Wylewki podeschną do tego czasu i to jest jedyny plus tej sytuacji
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  17. #2477
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar marimag
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Polska
    Posty
    13.957

    Domyślnie

    No niby rozumiem, ale nie masz żadnych must havów?
    A co ty masz z tym białym klejem?

  18. #2478
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Mam must havy i nawet kiedyś były pokazywane w tym wątku. Teraz wrzucam wyłącznie bieżące rzeczy
    Biały klej chcę, bo w tym roku nie tynkujemy elewacji i dom w takim kleju będzie dobrze wyglądał a nie jak szary bunkier. No i tynk docelowo też będzie biały.
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  19. #2479
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar marimag
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Polska
    Posty
    13.957

    Domyślnie

    Myślałam że zostawcie a zimę te piękną szarą elewację

    To ze kiedyś coś tam pokazywałas nie oznacza ze Ci się nie zmieniło .
    Jak sobie przypomnę ile razy sama zmieniałem " trend" to głowa mała.

  20. #2480
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Na razie nic się nie zmieniło, bo nie mam czasu tak bardzo wybiegać myślami w przyszłość
    A co u Ciebie? Sprzedałaś dom, czy zatrzymałaś?
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

Strona 124 z 134

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony