dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 11
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 205
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lucka6
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie Dom z dużym oknem - dziennik

    [17-05-2012]

    Edycja - grudzień 2012 - wpis przeniesiony ze starego dziennika, który zostawiam na komentarze

    Witam wszystkich serdecznie!!

    przenoszę się w strukturę dzienników dzień po dniu, bo jednak chyba jest tu bardziej przejrzyście. Nie wiem czy uda mi się często pisać, ale na pewno dostęp do wszystkich wątków będzie łatwiejszy niż na blogu, gdzie wyświetlają się tylko kawałeczki postów

    Nasze początkowe zmagania opisane są po kolei w dziennikach:

    Blog - cz.1

    Blog- cz.2

    Nasza historia pokrótce - budujemy dom na podwarszawskiej Białołece, projekt indywidualny, jego charakterystyczny element to wielkie tarasowe okno stąd nazwa dziennika






    Aktualnie w domku mamy już instalacje elektryczną i wstępną hydrauliczną, na topie zaś są tynki

    Póki co budowa nie przysparza większych problemów, szczęśliwie dotychczasowe ekipy wspominamy raczej dobrze, trochę nerwów kosztowały nas okna - zamówione zresztą u forumowej sławy, ale było minęło...koniec końców wszystko wygląda teraz ok

    Kilka fotek poglądowych stanu obecnego:

    Pokój synka:


    Pokój córki:


    Korytarz na poddaszu:


    I kawałek antresoli:


    Zapraszam do współudziału w tworzeniu dziennika, wszystkie rady mile widziane
    Ostatnio edytowane przez lucka6 ; 07-03-2013 o 08:36
    *****************************************

    Dom z dużym oknem - dziennik

    Dom z dużym oknem - komentarze

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lucka6
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    [17-05-2012]

    Może jeszcze pokażę do czego dążymy

    tak teraz wygląda nasz parter:



    A tak chcemy żeby wyglądał - ta część w głębi z zabudową z klocków Besty to ściana z wyższego zdjęcia:



    Dzisiaj panowie mają nam podmurować zabudowę kominka, ściany z Bestą i ściany kuchennej - wszystkie z pełnej cegły, do pomalowania na biało

    Pewnie potem będę Was męczyć jaką farbą trzeba to będzie pomalować żeby wciąż było białe i śliczne
    Ostatnio edytowane przez lucka6 ; 31-12-2012 o 10:52
    *****************************************

    Dom z dużym oknem - dziennik

    Dom z dużym oknem - komentarze

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lucka6
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    [17-05-2012]

    Kominkowo mi się zrobiło....

    Panowie podmurowali nam dzisiaj pierwszą część obudowy kominka, która będzie ukryta w wylewce i jakoś tak zaczęłam sobie już wyobrażać jak to wszystko będzie wyglądać...



    wkład kominkowy planujemy taki - Optim V8 CL:

    Muszę tylko polować na lepszą cenę, bo ta którą ostatnio znalazłam jest trochę zabójcza

    Kominek zamierzamy zamontować po wylewkach, musimy go wtedy obudować cegłą, potem pomalujemy całość kominka i komina na biało

    Przyznam że mam lekkiego stracha jak będzie się ten biały kolor sprawował w eksploatacji, ale podobno jeśli kupimy dobre farby powinniśmy sobie poradzić. Jeśli się natomiast okaże że jednak kominek będzie brudny, obłożymy go na kawałku białym kamieniem...pożyjemy zobaczymy...

    Półka za kominkiem też już ma swoje podwaliny - ją chcemy obłożyć od środka blachą, bo w niej będzie drewno, muszę jeszcze pogrzebać w sieci jakie inne rozwiązania można zastosować..

    Kominek docelowo będzie wyglądał tak:

    z tyłu półka na drewno:
    Ostatnio edytowane przez lucka6 ; 31-12-2012 o 10:51
    *****************************************

    Dom z dużym oknem - dziennik

    Dom z dużym oknem - komentarze

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lucka6
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    [24-05-2012]

    po powrocie z wyjazdu służbowego zastałam prawie wytynkowany domek który zamienia się z budowy w coś bardziej podobnego do DOMU

    Góra już właściwie skończona, panowie spędzają ostatnie dni na parterze...Umówiliśmy się już z hydraulikiem na układanie ogrzewania podłogowego w przyszłym tygodniu, mąż ma też rozkładać ocieplenie na podłogach bez ogrzewania, zobaczymy czy pojdzie latwo czy będziemy musieli poprosić kogoś o pomoc...

    Kilka fotek góry:

    pokój córki:




    łazienka na górze z postawionymi ściankami - jescze będą miały dostawiony dół i górę - tak żeby w ściance zrobić półkę "obraz" na kosmetyki


    nasza sypialnia - widok na garderobę (po lewej) i łazienkę (po prawej)


    korytarz na górze:


    A tutaj moja kuchnia - sufit zabezpieczony i na razie wygląda OK:


    ścianka z zabudową na Bestę:


    i jeszcze salon:




    Robi się tak jakoś przytulnie czy tylko mi się tak wydaje ?
    Ostatnio edytowane przez lucka6 ; 31-12-2012 o 10:51
    *****************************************

    Dom z dużym oknem - dziennik

    Dom z dużym oknem - komentarze

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lucka6
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    [24-05-2012]

    Spływają też oferty na prace wykończeniowe - głównie chodzi nam o łazienki i płytki na dole
    Nie wiem czy to wpływ Warszawy, ale czy cena 85zl/m2 jest normalna? W łazience sypialnianej przy płytkach "drewnopodobnych" nawet ma być 120zł/m2?
    Dodatkowo płatne jest szlifowanie płytek za mb...
    Szukamy dalej, bo mimo że wykonawca nam się spodobał to cena odstrasza...
    czy ja jestem nienormalna i to faktycznie tyle kosztuje? Czy ilość nie ma znaczenia?
    Będę wdzięczna za info na temat realności cen ułożenia przy dobrej jakości wykonania...
    Ostatnio edytowane przez lucka6 ; 31-12-2012 o 10:50
    *****************************************

    Dom z dużym oknem - dziennik

    Dom z dużym oknem - komentarze

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lucka6
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    [25-05-2012]

    Wczoraj dostaliśmy jeszcze drugą wycenę na ułożenie płytek - 100zł za podłogę, 150 za ściany, kotłownia 80zł - masakra jakaś czy co??
    *****************************************

    Dom z dużym oknem - dziennik

    Dom z dużym oknem - komentarze

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lucka6
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    [wpis z 27-05-2012]

    zaczynam kombinować...

    w łazience w sypialni chcielibyśmy osiągnąć przytulny klimat i wymyśliliśmy że płytki będa z Paradyża - Noce by my way
    Płytki mają być na całej wysokości ściany, łazienka jest dość mała...Chcemy je układać różnymi rozmiarami i odcieniami - widzieliśmy taką ścianę w sklepie i bardzo nam się spodobała...ale boję się że będzie ciemno..

    Elementy rozjaśniające będą to brodzik, kibelek, umywalka, kaloryfer, szafka, ale mimo wszystko się waham...

    W jednym z ostatnich numerów muratora widziałam bardzo łądną łazienkę z drewnem i niebieską mozaiką, tyle że tam było drewno, a my planujemy płytki...

    Zamierzam się wybrać do sklepu pooglądać mozaiki i przymierzyć je do tych płytek drewnopodobnych, może na kawałku prysznica byłoby warto to jednak zrobić...boję się tylko, czy nie zepsuję efektu....ot, sytuacja typowa jak kobieta zaczyna za bardzo kombinować

    z pozytywnych wieści to dziś spotkaliśmy się z panem od płytek który już zaproponował rozsądną cenę i jest polecany przez sąsiadów, mam nadzieję że w ciągu tygodnia się zdecydujemy ostatecznie

    Jestem niecierpliwa i nie lubię nie mieć wszystkiego zaplanowanego, wybranego, więc ta sytuacja z wykończeniem mnie trochę też męczy

    Na budowie tynki już prawie wszędzie gotowe, panowie kończą część garażową, jutro chyba opuszczą budynek i oddadzą go znów w dobre ręce pana hydraulika. Fajnie że wszystko idzie do przodu...

    I zakochałam się w stole...

    Manufaktura Drewna Bali:



    lub Manu - z możliwością rozkładania:



    niestety nie wiem jeszcze jaki jest jego koszt ale myślę że super by pasował do naszego domku
    Tylko jeszcze krzeseł poszukać muszę... i hokerów...
    *****************************************

    Dom z dużym oknem - dziennik

    Dom z dużym oknem - komentarze

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lucka6
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    [28-05-2012]


    póki co z lamp faworytem do salonu jest Willy Panzeri średnica 60cm:



    Natomiast do kuchni i antresolę fajne (czyli niedrogie) lampy Elgo Andria:



    Tymczasem na budowie pięknie schną tynki w salonie:




    Tutaj natomiast coś dla miłośników betonu - nasz eksperymentalny sufit w kuchni i jadalni
    *****************************************

    Dom z dużym oknem - dziennik

    Dom z dużym oknem - komentarze

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lucka6
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    [03-06-2012]

    Kilka dni nie pisałam, a na budowie znów królestwo pana hydraulika..

    Mamy już prawie całą instalację odkurzacza centralnego - to te śliczne niebieskie rurki :






    Przygotowywane są doprowadzenia grzejników i tutaj znów musimy podjąć kilka decyzji - grzejniki będą firmy Instal-projekt - generalnie planujemy serię Tubus:



    Pod oknami dachowymi mają być specjalne grzejniki pod Veluxy - tylko kurczę nazwy zapomniałam

    Mamy jedynie problem z pokojem synka - bo tam jest i grzejnik Tubus i ten pod Velux - i szukam pomysłów....zastanawiam się nad czymś takim - Instal projekt Secret:


    Można go składać z kilku elementów, muszę to przedyskutować z hydraulikiem...

    Poszukałam też trochę w grzejnikach łazienkowych - do pralni chyba powinniśmy wziąć jakiś prosty - Omega R:



    Do łazienek zaś podobają mi się raczej proste - z płaskimi szczebelkami - może coś w tym stylu:

    Zebra:


    Retto:



    Jak dobrze pójdzie za 2 tygodnie będą wylewki...

    I wybraliśmy pana glazurnika...o normalnej cenie...uff
    *****************************************

    Dom z dużym oknem - dziennik

    Dom z dużym oknem - komentarze

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lucka6
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    [04-06-2012]

    z zewnątrz domek prezentuje się póki co tak:







    Na działce jeszcze duuuużo do zrobienia
    *****************************************

    Dom z dużym oknem - dziennik

    Dom z dużym oknem - komentarze

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lucka6
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    [05-06-2012]

    szybki update z dzisiejszego dnia:

    jesteśmy już posiadaczami części rurek z ogrzewania podłogowego



    najnowszy obraz kuchni i salonu:




    Na górze układany jest styropian, część zrobi nam hydraulik, resztę mój dzielny mąż
    *****************************************

    Dom z dużym oknem - dziennik

    Dom z dużym oknem - komentarze

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lucka6
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    [08-06-2012]

    Brodzikowe dylematy mamy...

    Nigdy nie mieliśmy nic z akrylu czy czegokolwiek innego niż stali...

    Prawda jest też taka że wanna stalowa w mieszkaniu 10-letnim wygląda właściwie jak nowa

    Dlatego też myślimy przede wszystkim o brodzikach stalowych...Alternatywą byłby odpływ liniowy, ale kilku niezależnych hydraulików z którymi rozmawialiśmy mówiło że jeśli odpływ robi się na górze nie ma siły i za jakiś czas zacznie przeciekać...Zdecydowani jesteśmy więc na brodziki, tylko takie niskie, najlepiej do wpuszczenia w podłogę

    Brodzików potrzebujemy szt.2 -90x90 do łazienki dzieci i 80x1110 do łazienki przy naszej sypialni

    Najbardziej podobają mi się Kaldewei:

    Superplan 90x90:


    Conoflat 783-1 (90x90) lub 787-1 (80x110)



    Alternatywą (tańszą) są brodziki mineralne Ravak:

    90x90 Perseus Pro flat:


    80x110 Gigant Pro Ravak:




    Lub brodziki mineralne Sanplast (bardzo atrakcyjne cenowo) B/M Space Mineral 90x90 lub 80x110:



    Macie jakieś doświadczenie w użytkowaniu brodzików mineralnych?

    Z góry będę wdzięczna za opinie
    *****************************************

    Dom z dużym oknem - dziennik

    Dom z dużym oknem - komentarze

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lucka6
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    [10-06-2012]

    Kolejne dni mijają na układaniu styropianu, mąż walczy dzielnie i mógłby chyba wygrać w mistrzostwach na dokładność w wycinaniu miejsc na rurki w styropianie

    Za to rozpoznajemy kolejny temat - garaż..

    kombinujemy tutaj strasznie - wahamy się, czy zrobić gres techniczny, czy też jakąś podłogę ala programy motoryzacyjne TVN Turbo/Discovery
    Taka podłoga nam się podoba - to chyba żywica lub coś jeszcze bardziej specjalnego, ale raczej zwycięży gres....i tutaj mamy zagwozdkę jaki musi być -

    znalazłam info że antypoślizgowość powyżej R10 jest OK, że V klasa ścieralności...coś jeszcze ważnego powinniśmy wziąć pod uwagę?
    Decyzję odnośnie płytek musimy podjąć w tym tygodniu, bo prawdopodobnie w tym tygodniu będą wylewki i musimy znać ostateczny poziom podłogi

    Z góry będę wdzięczna za wskazówki
    *****************************************

    Dom z dużym oknem - dziennik

    Dom z dużym oknem - komentarze

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lucka6
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    [18-06-2012]

    Zaniedbuję trochę dziennik...

    Na budowie jakoś tak wszystko przystopowało, ciągle wydaje mi się że układamy styropiany Większość ułożyli hydraulicy, ale na górze w pomieszczeniach bez ogrzewania podłogowego walczył mój NAJDZIELNIEJSZY mąż - trochę fotek dla potomnych coby pokazać kunszt dopasowania poszczególnych warstw styropianu:





    Tutaj już 2 warstwy w pokojach dzieci:

    Pokój córki:


    I synka:



    Tutaj natomiast gotowy parter:






    Dzisiaj panowie skończyli układać styropian, odpływ liniowy i ramkę dokoła kanału w garażu:






    Jutro natomiast wielki dzień - WYLEWKI!!!!
    *****************************************

    Dom z dużym oknem - dziennik

    Dom z dużym oknem - komentarze

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lucka6
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    [18-06-2012]

    Jako że wzięłam się za dziennik, chciałam się podzielić naszymi dylematami drzwiowymi - chodzi o drzwi zewnętrzne (z wewnętrznymi oczywiście też mamy dylematy ale odkładamy ich roztrząsanie na później ). Chcielibyśmy drzwi drewniane, ciepłe, o nowoczesnym wzornictwie. Najfajniej jakby miały taką ościeżnicę jak okna - tzn taki ciepły profil. I ładne (lub ukryte) zawiasy - w wielu drzwiach które oglądaliśmy zawiasy jakoś tak odstają na zewnątrz i niezbyt nam się to podoba. Kolor jakiego potrzebujemy to standard - złoty dąb, chyba nie powinno być z nim problemu ( w takim kolorze mamy też okna)

    Póki co na tapecie są:

    1. Stolbud Sofia DZ28



    duuży minus - nie są ocieplane
    na plus - ładne, ciężkie, drewniane

    2. CAL 105



    CAL 403




    CAL 235



    na plus - drewniane, podwójny system uszczelek, grubość 65mm (chyba sporo?), fajny design
    na minus - właśnie te zawiasy, bo je widać i bardzo odstają, dodatkowo widać z boku płytkę od zamka


    3. Drzwi Lizurej LZ 118



    Plusy - rama 68mm, próg aluminiowy z wkładką termiczną
    Minusy - nie wiemy gdzie je zobaczyć, są ok 200km od Warszawy

    Może znacie jeszcze jakieś firmy drzwiowe (modele drzwi) godne polecenia?
    *****************************************

    Dom z dużym oknem - dziennik

    Dom z dużym oknem - komentarze

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lucka6
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    [19-06-2012]

    Dzisiaj na budowie pojawił się śmieszny osobnik...

    Wygląda tak -

    Nazywa się Mixokret i zostawia takie kopki:



    Jakoś strasznie mnie rozbawił

    Wypluwał z siebie coraz to kolejne kopki a podtrzymywanie rury sprzyjało ćwiczeniom na równowagę, bo strasznie się wierzgała

    Za to efekt jego działania widać tutaj, prawda że pięknie????









    *****************************************

    Dom z dużym oknem - dziennik

    Dom z dużym oknem - komentarze

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lucka6
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    [28-06-2012]

    Mamy kłopot z kominkiem i jakoś odechciało mi się ostatnio pisania. Od zawsze planowaliśmy kominek Bef narożny Optim V8 CL, przygotowaliśmy do niego cokół w wylewce (będziemy go obudowywać cegłą), pojechaliśmy do sklepu zamówić kominek i okazało się że się nie zmieści...bo nie mamy miejsca na izolacje i dylatacje. Po konsultacjach z architektami trochę się uspokoiliśmy - być może jakoś z tego wybrniemy - obudujemy kominek karton gipsem, murarze potną cegły na płytki i przykleją (ponoć nie będzie widać różnicy), ale musimy to sobie sami jeszcze raz przeliczyć...

    Już mieliśmy wizję rozwalania naszych nowych wylewek i ewentualnego przewiercenia ogrzewania podłogowego

    Coś z kominkiem nie mamy szczęścia, bo w kominie kominkowym też przeróbki robiliśmy i też nie wyszło tak jak miało być, ale to było dawno i już o tym zapomnieliśmy

    Znów potwierdza się reguła, że inwestor musi się znać na wszystkim, bo inaczej można wtopić...

    Poza tym w przerwach pomiędzy pracą zawodową, opieką nad dziećmi, domem i budową walczę jak lwica o najlepsze ceny grzejników, bram garażowych, drzwi gospodarczych, etc...

    Ot, taki sobie żywot inwestora

    Fotki jakieś może wrzucę jutro, bo w sumie nawet tych wylewek jeszcze dobrze nie obfotografowaliśmy...
    *****************************************

    Dom z dużym oknem - dziennik

    Dom z dużym oknem - komentarze

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lucka6
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    [08-07-2012]

    Z kominkiem na razie sobie odpuściliśmy, choć prawdopodobnie skończy się na mniejszym modelu, ale na razie nic nie zamówiliśmy

    Za to zamówiliśmy bramy garażowe, drzwi gospodarcze i drzwi z garażu do wiatrołapu, po ich zamontowaniu garaz bedzie juz całkowicie zamknięty cy

    Musimy też kupić płytki do pomieszczeń gospodarczych - na podłogę zdecydowani jesteśmy na Nową Galę QZ13:



    Nie wiem jakie płytki kupić do kotłowni, tzn wiem, tanie ale nie wybraliśmy jeszcze żadnego modelu, wiec zaczyna mnie to znowu męczyć Najchetniej kupilabym jakies plytki Tubadzina albo Paradyza w II gat., musze sie wybrac do sklepu i poogladac

    Ogarniamy tez powoli bajzel na dzialce, mam nadzieje ze wkrotce wywieziemy resztki gruzu i wymieszamy nasza nieszczesna gline z piaskiem, zeby wreszcie pozbyc sie problemu gliniastego blota po kazdej ulewie

    Wylewki tymczasem sobie bardzo ladnie schna, na gorze wygladaja juz na suche, na dole idzie to wolniej, ale tez postepy widac

    wrzucam kilka fotek z obecnego stanu w domku:

    kotlownia - tutaj wkrotce zamierzamy ukladac plytki wiec niecierpliwie czekamy na schniecie wylewek:


    Garaz:


    salon:


    Kuchnia -wietrzymy:


    pokoj corki:


    pokoj synka:


    duza lazienka:


    i korytarz na gorze:

    *****************************************

    Dom z dużym oknem - dziennik

    Dom z dużym oknem - komentarze

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lucka6
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    [30-07-2012]

    Trochę mnie nie było...

    Natłok zajęć w pracy, krótki wyjazd z dziećmi, a na budowie duzo zmian

    Po pierwsze - pozbyliśmy się śmieci, gruzu i wozu Drzymały - pierwszego domku jaki zagościł na naszej działce:



    Działka zrobiła się dzięki temu bardzo przestronna. Wywieźliśmy też gruz spod tarasu, teraz przed nami zabudowa pod taras z desek:





    W środku natomiast, tymczasem, zamiast zabudowy kuchennej w kuchni zagoscila wełna - w ilości jeszcze nie finalnej ale i tak robiącej wrażenie



    A tutaj już poukładana w salonie:


    na antresoli:


    w pokoju synka


    i naszej sypialni:


    korytarz na gorze robi sie juz coraz bardziej przytulny:


    Dodatkowo, mamy juz drzwi do kotłowni, wiartołapu i bramy garażowe

    Tutaj kilka fotek:

    Gerda z wiatrołapu do garażu:


    Gerda w kotłowni:


    od srodka:


    A tutaj bramy garazowe - na razie tylko od srodka, bo z zewnatrz wciaz mamy nasze niezastapione plyty w foliowym ubranku


    zeby nie bylo, walczymy dalej...
    tym razem z przylaczem wody, gazu, kominkiem, elewacja, drzwiami zewnetrznymi, plytkami i armatura do lazienki..
    Musze sie tez zainteresowac kuchnia, ale to jak zwolni sie miejsce po welnie

    Drzwi zewnetrzne to osobny temat, bo Lizurej mnie olal na calej lini wiec sobie ich odpuszczam, nie chce potem miec problemow z montazem przez pol roku.....
    *****************************************

    Dom z dużym oknem - dziennik

    Dom z dużym oknem - komentarze

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lucka6
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    [07-08-2012]

    Na budowie praca wre

    Wciąż ociepla się poddasze, mamy już karton gipsy w salonie, panowie twierdza ze potrzebuja jeszcze 2-3 tygodni do konca prac.
    Mąż ma do pomalowania i wyczyszczenia jętki i właściwie zostanie nam ostatnie malowanie na kiedyś.. Pierwszy raz stałam na rusztowaniach na takiej wysokości, na początku się bałam, ale w sumie jak się przestaje myśleć jak wysoko jest od podłogi człowiek zaczyna czuć się całkiem pewnie

    Zmierzyliśmy szerokość okna salonowego - nad nim chcemy umieścić coś ala karnisz, tak żeby mocować o to drabinę do mycia okien

    Zdjęcia salonu:




    Pokój synka:


    Korytarz na górze:


    Nasza sypialnia:


    Garderoba:


    Mamy już skrzynkę prądową w garażu


    Skrzynkę z gazem



    I szambo


    Za 2 tygodnie będziemy montować konstrukcję schodów

    Do wkopania pozostaje woda i gaz na działce, ale ograniczają nas płytki w kotłowni, bo bez nich nie możemy położyć rurek od gazu. Płytki kotłowniane zaczynamy układać za 2 tygodnie.

    Hydraulik ma już dla nas grzejniki

    Fachowcy od elewacji chcą wchodzić w przyszłym tygodniu...AAAA!!!

    Musimy zamówić barierki na portfenetry przed elewacją i nie możemy się dogadać jakie chcemy :/

    Negocjuję ceny sprzętów do łazienek, muszę się zabrać za kuchnię...

    I już chyba przestaję lubić wykończenie... święty spokoju gdzie jesteś???
    *****************************************

    Dom z dużym oknem - dziennik

    Dom z dużym oknem - komentarze

Strona 1 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony