dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 102 z 134
Pokaż wyniki od 2.021 do 2.040 z 2665
  1. #2021
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    jeszcze nie mam, dopiero sie buduje a poniewaz nie ma kasy to jeszcze dlugo sasiadka nie bedzie. naucza ja inni, ja mam dosyc po przejsciach w poprzednim domu. tu sie tylko wyzalam, bo jest cholernie przykro patrzec na ten syf w lesie. na nie szanowanie czyjejs kasy, bo kazdy doklada sie do chociazby lekkiego poprawienia stanu drogi, my wysypalismy nasza czesc jumanem za tysiaka przed budowa i za tysiaka naprawczo po budowie, a ona to wszystko zniszczyla inni sasiedzi na swoich kawalkach tez sypali kazdy wydal po kilka stow co najmniej. nie zamierzam utrzymywac jakichs blizszych relacji, bo ci ludzie to nie moja bajka w kazdym calu. ci z ktorymi graniczymy plotem - to nasza bajka, takie pokrewne dusze, mamy wspolne tematy, w podobne miejsca jezdzimy na wakacje, lubimy razem pobalowac, pogrilowac, pokawkowac . sasiad nam kawe zawsze przynosil na budowe kiedy w weekendy sami robilismy, polubilismy sie od pierwszego razu. a do tego okazalo sie ze mamy jeszcze wspolnych znajomych.

  2. #2022
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Sylwia $
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    221

    Domyślnie

    Witam, nadrabiam zaległości
    Gratuluję okienek to ważny etap gdy w domku robi się tak intymnie
    Super, że coś się zmienia w sprawie prądu - widzisz mówiłam, że będzie dobrze. trzymam dalej kciuki za pomyślne załatwienie sprawy.
    Dodatkowo kilka postów wcześniej przeczytałam, że się babska ekipa budowlana szykuje no więc składam swoje CV do tej roboty. Mam doświadczenie w postaci piątego roku budowy naszego domku - mój mąż ciągle mówi, że jestem na przyuczeniu do zawodu więc może czas pokazać, że jednak czegoś się nauczyłam
    Wykopalisk nie zazdroszczę sami przekopaliśmy nasze podwórko chyba w każdą stronę możliwą (trochę też przez złe planowanie) głupiego lubi robota chyba) więc wiem co to znaczy.
    Powodzenia życzę

  3. #2023

    Domyślnie

    Dołączam się do gratulacji "okiennych", zawsze to jeden krok(duży) do przodu. Też czekam z utęsknieniem na wiosnę, chociaż dzisiaj u mnie było prawie 14 na minusie.
    ]

  4. #2024
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar anulla1986
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    713

    Domyślnie

    Ja równiez trzymam kciuki za wykopki chociaż wcale ich nie zazdroszczę ale są rzeczy przez które trzeba przejśc
    Dobrze by było jak by wiosna już nastała ale mam wątpliwości czy to tak szybko nastąpi u nas śniegu pełno a w nocy było -14
    ale tak szczerze że chyba wole żeby był mróż niż roztopy bo u nas na drodze to będzie masakra

    aaa.. i zapomniała bym gratuluje postępów z prądem i czekamy na szprosy

  5. #2025
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar marimag
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Polska
    Posty
    13.957

    Domyślnie

    Ja mam jakiś niedosyt okienny
    Pokazała zaplastrowane ramki po zmroku i uważa że zostało to zaliczone.
    Guzik!

  6. #2026
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał mały biały domek Zobacz post
    Asiu spóźnione gratki, Okienka bossko ubrały domek Niestety w biegu wpadam na forum, zero czasu :/
    Teraz już możesz mówić "widok z mojego okna"
    Jestem ciekawa tych szprosów, czy do każdego rodzaju można je domówić? czy musi być, że danej firmy tylko dla tej marki?
    jak to cenowo wygląda?
    Dziękuję Basiu
    Co do szprosów - najlepiej pytać u przedstawiciela, u którego kupowałaś okna. Ja mam białe plastiki, a do nich białe szprosy są najbardziej popularne, można też kolor uszczelek sobie dobrać do koloru uszczelek w oknach. Bardzo podobały mi się zaokrąglone ramy okienne, niestety szprosy zewnętrzne by do nich nie pasowały, musiałam zatem wziąć kanciaki
    Szprosy do przyklejenia wymagają temperatury nie niższej niż 18 stopni przez dobę, tak więc szybko ich mieć nie będę.
    Cena za białe szprosy od 13 zł/mb, zależy jaka szerokość, do kilkudziesięciu zł za kolor. Plus robocizna.

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    ci z ktorymi graniczymy plotem - to nasza bajka, takie pokrewne dusze, mamy wspolne tematy, w podobne miejsca jezdzimy na wakacje, lubimy razem pobalowac, pogrilowac, pokawkowac . sasiad nam kawe zawsze przynosil na budowe kiedy w weekendy sami robilismy, polubilismy sie od pierwszego razu. a do tego okazalo sie ze mamy jeszcze wspolnych znajomych.
    Ale fajnie Wam się trafiło Tacy sąsiedzi to skarb!

    Cytat Napisał Sylwia $ Zobacz post
    Witam, nadrabiam zaległości
    Gratuluję okienek to ważny etap gdy w domku robi się tak intymnie
    Super, że coś się zmienia w sprawie prądu - widzisz mówiłam, że będzie dobrze. trzymam dalej kciuki za pomyślne załatwienie sprawy.
    Dodatkowo kilka postów wcześniej przeczytałam, że się babska ekipa budowlana szykuje no więc składam swoje CV do tej roboty. Mam doświadczenie w postaci piątego roku budowy naszego domku - mój mąż ciągle mówi, że jestem na przyuczeniu do zawodu więc może czas pokazać, że jednak czegoś się nauczyłam
    Wykopalisk nie zazdroszczę sami przekopaliśmy nasze podwórko chyba w każdą stronę możliwą (trochę też przez złe planowanie) głupiego lubi robota chyba) więc wiem co to znaczy.
    Powodzenia życzę
    No to... witamy w ekipie Chyba mogę tak powiedzieć
    Co do prądu, to jeszcze się nie cieszę, stanie skrzynka w granicy, wtedy uwierzę W tym tygodniu spotykamy się z osobą, która poprowadzi naszą sprawę. Dostałam przykaz skopiowania mapy do celów projektowych, tak więc może w tym roku Pi dostanie własne zasilanie? Chciałabym
    O wykopaliskach staram się nie myśleć, są zaplanowane i.... czekam na wiosnę

    Cytat Napisał brasica Zobacz post
    Dołączam się do gratulacji "okiennych", zawsze to jeden krok(duży) do przodu. Też czekam z utęsknieniem na wiosnę, chociaż dzisiaj u mnie było prawie 14 na minusie.
    Dziękuję
    A ja wczoraj już dojrzałam wiosnę: pękają pąki forsycji Niestety z pąków zamiast żółtego wychodzi kolor zielony, tak więc nie wiadomo, czy w tym roku zakwitną. Nie mniej jednak, dzieje się wiosennie No i sierpówki już sobie gruchają

    Cytat Napisał anulla1986 Zobacz post
    Ja równiez trzymam kciuki za wykopki chociaż wcale ich nie zazdroszczę ale są rzeczy przez które trzeba przejśc
    Dobrze by było jak by wiosna już nastała ale mam wątpliwości czy to tak szybko nastąpi u nas śniegu pełno a w nocy było -14
    ale tak szczerze że chyba wole żeby był mróż niż roztopy bo u nas na drodze to będzie masakra

    aaa.. i zapomniała bym gratuluje postępów z prądem i czekamy na szprosy
    Dzięki Anulka
    Też mam zdanie, że trzeba zacisnąć zęby i przejść nieprzyjemne etapy budowy
    Czekamy na suchą wiosnę

    Cytat Napisał marimag Zobacz post
    Ja mam jakiś niedosyt okienny
    Pokazała zaplastrowane ramki po zmroku i uważa że zostało to zaliczone.
    Guzik!
    Będzie więcej zdjęć okien, na razie w ogóle nie jeździmy na budowę, to i fotografować nie ma kiedy
    Plastry zdejmiemy, ale okna pewnie brudne brudem fabrycznym, salonowym, budowlanym i nie wiadomo jakim jeszcze
    Uprzedzam - myć ich do sesji fotograficznej nie zamierzam!
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  7. #2027
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    mother a okna masz białe? bo już nie pamiętam jesli tak to nie martw się u nas w mieszkaniu jak zamontowali białe to po odklejeniu taśm były czyste
    Ja okien myc nie zamierzam aż się nie wprowadzimy

  8. #2028
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Tak, białe
    Myć nie będę, szkoda wody
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  9. #2029
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar marimag
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Polska
    Posty
    13.957

    Domyślnie

    ...Uprzedzam - myć ich do sesji fotograficznej nie zamierzam!

    Jestem absolutnie zbulwersowana taka postawą ! i brudnego oglądać me piekne oczy nie zamierzają

  10. #2030
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Zatem w fotoszopie na biało pomaluję Nazwa:  zabawa.gif
Wyświetleń: 510
Rozmiar:  3,9 KB
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  11. #2031
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar marimag
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Polska
    Posty
    13.957

    Domyślnie

    Widzę ze juz dziś pilas

  12. #2032

    Domyślnie

    i ja gratuluję okien Oczami wyobraźni zobaczyłam te szprosy - będzie bosssko!

  13. #2033
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Oczywiście nie mam szansy nadrobić dzienników, ale jestem pod wielkim wrażeniem jak domek zmienił się od czasu gdy zaglądałam tu ostatni raz.
    Jesteście niesamowici, padam na twarz.

    Ogrodowiska nie lubię, ale zajrzałam .... no cóż ..... może zostawię bez komentarza .....

  14. #2034
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Ewciu, Pusiu - dziękuję
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  15. #2035
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał mother_nature Zobacz post
    Myć nie będę, szkoda wody
    ja tą zasadę wyznaję od roku bo w zeszłym roku nie znalazłam czasu by umyć okna w domu .... przez małego

  16. #2036
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mały biały domek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Leszno
    Posty
    974
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Ja wcale nie lubię myć okien myślałam, że jak już będę mięć ten upragniony dom, to się zmieni.
    TO się nie zmieniło, ale co tam, póki widzę - nie myję na święta M mnie wyręczył
    Blisko nas buduje się dom piętrowy, na dniach też wstawili mu okna, zaraz pomyślałam o Tobie Asiu

  17. #2037
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Wczoraj podjechaliśmy na budowę pościągać taśmy z okien. Było kilka stopni na plusie i gęsta mgła.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG 059m.jpg
Wyświetleń:	368
Rozmiar:	43,4 KB
ID:	380783
    Stwierdziliśmy, że strasznie małe te szybki się zrobią, jak jeszcze szprosy dojdą...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG 060m.jpg
Wyświetleń:	367
Rozmiar:	61,2 KB
ID:	380784
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG 062m.jpg
Wyświetleń:	368
Rozmiar:	63,9 KB
ID:	380785

    Ciepłe ramki i uszczelki wokół szyb są szare. Trzeciej, środkowej szyby w ogóle nie widać, zastanawialiśmy się, czy tam jest
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG 056m.jpg
Wyświetleń:	368
Rozmiar:	36,1 KB
ID:	380786

    Oprócz tego zrobiłam inwentaryzację istniejących nasadzeń, teraz tylko trzeba je wrysować w plan.
    4 jabłonie, 3 śliwy, 2 wiśnie, 2 jaśminowce, 2 lilaki, brzoskwinia, bukszpan gigant, aronia, 2 agresty, 4 czy 5 krzaków porzeczek, róże pnące, maliny.... A wszystko to od północnej strony domu.
    Czeka mnie cięcie jabłoni, wczoraj się nie dało ze względu na ogromną wilgoć w powietrzu.

    Basiu, mam nadzieję, że ten budujący się koło Ciebie piętrowiec nie będzie uciążliwy. Bardzo szybko idzie budowa, skoro już okna są.
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  18. #2038
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Okna bardzo ładne, podobają mi się bo nie zaokrąglone
    Niestety szprosy trochę przyciemnią pomieszczenia, siłą rzeczy... w ogóle to jak są otwory to wydaje się, że łohohoho jakie wielkie kna, a potem... wszystko się zmniejsza..
    U nas wczoraj też mega mgły były, ale rozbieraliśmy garaż więc nie miało to znaczenia My mamy sliwy, które trzeba przyciąć na wiosnę...

  19. #2039
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mały biały domek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Leszno
    Posty
    974
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    To nie ten za moim płotem dom Asiu, a inny w pobliżu

  20. #2040
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Asiu tej trzeciej szyby faktycznie nie widać
    Dopiero wieczorem gdy masz włączone światłą, TV wewnątrz to widać, że odbicia są 3-krotne.
    U nas był fajny efekt podczas superksiężyca - mieliśmy takie 3 krotne odbicia - siedzieliśmy po ciemku a łysy tak dawał światłem.
    Co do szprosów to nie powinnam się wypowiadać, bo ich nie lubię (miałam w starym domu), ale dziewczyny piszą prawdę, mordęga przy myciu okiem i mniejsza powierzchnia szyby.

Strona 102 z 134

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony