dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 134
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 2665
  1. #201

    Domyślnie

    Dobry wieczór
    Obserwuję już dłuższy czas wątek Pani i dylematy.

    Pomyślałam nad układem troszkę innym, czy lepszym nie wiem. Dla mnie z wielu względów wygodniejszym.
    A więc może coś takiego?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lazienka.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	27,5 KB
ID:	330267

    Zyskuje się wolny dostęp do okna, brak zakamarków i efektu zatłoczenia.
    Szerokość kabiny z odpływem liniowym (otwartej lub z drzwiami) można dostosować do długości wanny - oddzielenie szybą, luksferami, panelem lub ścianką.
    Między blatem z umywalką i wc (dla poczucia intymności) można zastosować jakiś ażurowy parawan z uchwytami na półeczki, kwiaty ręczniki (do wyboru).
    Trzeba też pomyśleć o grzejniku, w tej wersji można go zamontować pod oknem lub na ścianie obok wc, ściance oddzielającej wannę i prysznic.

    Nad umywalką oczywiście lustro. Przy wannie, na ścianie z umywalką dużo miejsca na półeczki, wnęki.

    Można też zamienić lokalizację prysznica i wc, ewentualnie wanny i prysznica.
    marzenia nic nie kosztują...

    Budujemy Szpaka z MG Projekt. Pustaki Solbet 24x59 na klej, komin systemowy, blachodachówka Wenecja w kolorze brązowym, okna Petecki na profilu Brugmann orzech. Wersja z adaptacją: strop drewniany na podciągach, poddasze użytkowe (może kiedyś?), poszerzona duża łazienka, garderoba zamiast pokoju, zadaszenie tarasu i nad wejściem na drewnianych słupach równo z linią dachu, taras przy wejściu.

  2. #202
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Dzień dobry
    Miło mi powitać Panią w moim wątku, bardzo dziękuję za przesłaną propozycję

    Przy założeniu, że wanna będzie dł. 170 cm, a prysznic 90x90, to niestety nie zmieszczą się na jednej ścianie, nawet bez oddzielania ich szybą. Gdyby prysznic był bez brodzika, wtedy można by się pokusić o taki układ. Podobnie prysznic nie zmieści się na miejscu proponowanym przez Panią dla wc - odległość między ścianą a oknem to jedynie 60 cm

    Prowadzi Pani własny dziennik budowy? Chętnie zrewanżowałabym się odwiedzinami

    Pozdrawiam serdecznie
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  3. #203
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    mother ja bym inaczej zrobiła, ino rysować nie umiem
    przy wejściu z prawe kabina z lewej wanna pod oknem na całej długości blat, pod nim pralka i ewn. suszarka mech i umywalka a wc między blatem a kabiną wcecik,

    jednak zamieszczę wizualkę

    Nazwa:  lazienka.jpg
Wyświetleń: 977
Rozmiar:  2,6 KB

  4. #204
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    dobra, wróciłam się do poprzedniej strony i wiem, że ten układ jest niemożliwy, a nie chcesz wanny i prysznica w jednym, czy ważne jest aby można było się kąpać w dwóch miejscach jednocześnie ?

  5. #205
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    a tak ?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	łazienka2.jpg
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	11,2 KB
ID:	330293

  6. #206
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Ha ha, kjuta nie chodzi o możliwość kąpania się jednocześnie Po prostu biorę pod uwagę, że bywać u mnie będzie babcia, która ma problemy z kręgosłupem i dla niej bezpieczne wejście/wyjście z wanny jest bardzo trudne. A chciałabym, żeby możliwie jak najdłużej miała możliwość prywatności.
    Z kolei z wanny nie chcę zrezygnować, bo uwielbiam kąpiele wspólne z mężem I gdy zmarznę w zimie wracając do domu, to lubię sobie wskoczyć i się zagrzać

    Dzięki za pochylenie się nad moją łazienką Ciekawy układ, moja wyobraźnia jest na tyle ograniczona, że nie wpadłam na coś takiego Wieczorem w domu wrzucę Twoją propozycję do programu, ciekawa jestem jakie wychodzą odległości pomiędzy elementami.
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  7. #207
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Niestety, przesunięcie umywalki i pralki na ścianę z drzwiami powoduje zbytnie stłoczenie w górnym prawym rogu, nie będzie możliwości swobodnego otwarcia i obsługi pralki, a nie chciałabym z kolei upychać umywalki w kącie.
    Zostajemy zatem przy poprzedniej wersjj łazienki, z wc prawdopodobnie obok wanny. Pojawiła się jeszcze koncepcja z wc narożnym

    Dziękuję wszystkim za propozycje, wiedziałam, że mogę na Was liczyć
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  8. #208
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Odebrałam pismo ze starostwa, a w nim 23 punkty nieprawidłowości w projekcie do usunięcia Chyba będę musiała jakieś egzorcyzmy odprawić nad moją działką albo co, bo ewidentnie wszystko idzie jak po grudzie... Komuś nie na rękę, żebym spełniła swoje marzenia
    Z pewnością uzupełnię czarną listę wykonawców w woj. małopolskim i śląskim, ale jeszcze nie teraz.
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  9. #209
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał mother_nature Zobacz post
    Odebrałam pismo ze starostwa, a w nim 23 punkty nieprawidłowości w projekcie do usunięcia
    O matko!! Az 23?? I co teraz??

  10. #210
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Pani architekt musi zabrać się do pracy, błędy muszą być poprawione.
    W tych punktach są też pierdoły w stylu "budowa ogrodzenia do 2,20 m nie wymaga pozwolenia na budowę", więc nie wiem, nie powinno być informacji o ogrodzeniu w ogóle lub powinna być doprecyzowana jego wysokość. Tak samo chcą, żeby był podany konkretny kolor dachu. A co, jeśli już budując zechcę mieć inny, dozwolony MPZP?

    Czas na uzupełnienia jest do 6 października i tu mam obawy...
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  11. #211
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał mother_nature Zobacz post
    Pani architekt musi zabrać się do pracy, błędy muszą być poprawione.
    W tych punktach są też pierdoły w stylu "budowa ogrodzenia do 2,20 m nie wymaga pozwolenia na budowę", więc nie wiem, nie powinno być informacji o ogrodzeniu w ogóle lub powinna być doprecyzowana jego wysokość. Tak samo chcą, żeby był podany konkretny kolor dachu. A co, jeśli już budując zechcę mieć inny, dozwolony MPZP?

    Czas na uzupełnienia jest do 6 października i tu mam obawy...

    Kurcze... myśmy kolor dachu wybierali już w trakcie budowy.....ale u nas MPZP nie określa koloru dachu tylko jego kąt.

    Strasznie mało czasu macie.

  12. #212
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    Mother to ta sama pani architekt ? ciagle masz pod górkę
    może ten kolor masz w ogóle mieć wpisany - u mnie jest czerwony, ale jako zmiana nieistotna w DB będzie zaznaczone że kolor uległ zmianie

  13. #213
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    A nie można zmienić tej Pani architekt??

  14. #214
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał kjuta Zobacz post
    Mother to ta sama pani architekt ? ciagle masz pod górkę
    może ten kolor masz w ogóle mieć wpisany - u mnie jest czerwony, ale jako zmiana nieistotna w DB będzie zaznaczone że kolor uległ zmianie
    Ta sama. A z kolorem pewnie jest tak jak piszesz. Ale porażka, że o takie rzeczy się czepiają urzędnicy.

    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    A nie można zmienić tej Pani architekt??
    Może i można, ale tamta wzięła już kasę i chcąc brać kogoś nowego musiałabym żądać od poprzedniej zwrotu części wynagrodzenia. Poza tym w umowie mamy napisane, że do 3 lat mogę oczekiwać poprawek do projektu i muszą być wykonane bez zbędnej zwłoki.
    Projekt miał być wykonany z należytą starannością, to niech go poprawi. W sumie ma czarno na białym wypisane, więc po poprawkach powinniśmy już dostać PnB.
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  15. #215
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał mother_nature Zobacz post
    Projekt miał być wykonany z należytą starannością, to niech go poprawi. W sumie ma czarno na białym wypisane, więc po poprawkach powinniśmy już dostać PnB.
    A jak ona do tych poprawek się odniosła??

  16. #216
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Jeszcze się nie odniosła. Na razie brak odpowiedzi.
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  17. #217
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał mother_nature Zobacz post
    Jeszcze się nie odniosła. Na razie brak odpowiedzi.
    Ja pier ..... przecież to można z bezsilności przez okno wyskoczyć
    A czas sobie leci ...

  18. #218
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Jest odpowiedź, pani zaczęła działać
    Tak że może zdąży do 6.

    A swoją drogą, to zastanawiam się, dlaczego został wyznaczony sztywny termin, przecież zazwyczaj bywa, że są np. 2 tyg. od odbioru pisma. Przecież równie dobrze mogłoby mnie teraz nie być w Polsce, a awizowana przesyłka na odbiór czeka na poczcie 2 tyg. No nic, takie moje dywagacje
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  19. #219
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    No wiesz, równie dobrze można się zastanawiać dlaczego profesjonalista robi 23 błędy w projekcie i to za grubą kasę

  20. #220
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar m*kasia
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Kraków - Mogilany
    Posty
    108

    Domyślnie

    Ja bym nie ganiła pani architekt tak bardzo, gdyż miałam przyjemność załatwiać pnb w tym samym urzędzie, co mother, i oni naprawdę się czepiają o głupoty. Spośród 14 punktów (specjalnie dziś sprawdzałam ) faktyczną wtopą architekta były tylko trzy punkty, reszta to wymysł pani urzędniczki (np. za mała wlepka z kierunkami albo "brak" usytuowania kosza na śmieci, a kosz wywalony jak byk w ogrodzeniu ). Opiniowała Cię może pani D.P ?

    Nasza gmina (buduję z mother po sąsiedzku) niestety narzuca kolory dachu i elewacji zgodnie z jakimiś strefami i w tym przypadku wszelkie dachowe dywagacje nie są zmianą nieistotną, a niedostosowaniem się do wytycznych mpzp., czego konsekwencją może być niedopuszczenie do użytkowania. Kładą nacisk na jednoznaczne określenie koloru, by w razie "w" mieć podkładkę i móc kochanego mieszkańca gminy udupić

Strona 11 z 134

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony