dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 118 z 134
Pokaż wyniki od 2.341 do 2.360 z 2665
  1. #2341
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Dziękuję Kochani za odwiedziny i entuzjazm
    Trochę mnie tu nie było Zrobiłam sobie urlop od pracy i internetu, ale już spieszę z nowinami:

    Skrzynka prądowa jest, ale prądu jeszcze niet. Czekamy teraz na fakturę z Tauronu, czy coś tam Taryfa na pewno nie będzie budowlana, już my się o to postaramy

    Ściany szczytowe prawie gotowe. Prawie, bo nasz zaprzyjaźniony kopciuszek, po pierwszym lęgu zakończonym sukcesem, postanowił złożyć kolejne jajka Tak że ptaszek musi mieć możliwość swobodnego wlatywania.

    Ściana zachodnia prezentuje się tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170609_192422.jpg
Wyświetleń:	441
Rozmiar:	19,6 KB
ID:	391459

    Elektryka położona w całości, pozostały tylko drobnice typu zaślepienie puszek, dokończenie rozdzielni.

    Dwa dni ochłodzenia pod koniec zeszłego tygodnia zostały wykorzystane na ocieplenie stropu Wybraliśmy wełnę 033, 15+10 cm.
    W pierwszym dniu ekipa 3x o->, w drugim dniu już tylko 2x o-> i dali radę
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	strych1.jpg
Wyświetleń:	440
Rozmiar:	89,4 KB
ID:	391466
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	strych1a.jpg
Wyświetleń:	442
Rozmiar:	93,7 KB
ID:	391467

    Tunel powstał, że ho ho! Stryszek jest bardzo klimatyczny i niemały, z pewnością wykorzystamy jego zalety
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	strych2.jpg
Wyświetleń:	441
Rozmiar:	96,3 KB
ID:	391468

    Teraz jestem na etapie wyboru rynien. Na pewno będą pcv, kwestia "tylko" firmy i kolorystyki
    Rozkminię rynny, to zamawiam styropian na podłogi i elewację, bo przecież przestoju podczas tynkowania nie może być W trakcie pracy tynkarzy zaczniemy ocieplanie ścian, potem przeskoczymy na ocieplanie podłóg i rozłożenie podłogówki a przy robieniu wylewek i ich schnięciu znów wrócimy do elewacji. A potem to już chyba trzeba będzie się sklonować

    Pomału zacznę nadrabiać zaległości w czytaniu Waszych dzienników, cieszę się, że znaleźliście chwilkę, by do mnie zajrzeć
    Pozdrówki!
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  2. #2342
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Jak będziecie się klonować to zamawiam jedna parę Was do nas na imprezkę
    Jesteście niesamowici i kolejny raz padam na twarz - za tempo wykonania, za efekt, za entuzjazm no i cały czas za te własnoręczność
    Strych prezentuje się niesamowicie i wyobrażam sobie jak cudnie pachnie drewnem

  3. #2343
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    tak zapytam z ciekawosci czemu pcv?

  4. #2344
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Dzięki Po części jest to zasługa prostoty projektu i wykonania tego domu Ze skomplikowanym już by tak szybko nie poszło.

    Faktycznie, na strychu pięknie pachnie i chciałabym ten zapach zatrzymać wykańczając strych drewnem, ale obiecałam ojcu naturze, że on decyduje
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  5. #2345
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    tak zapytam z ciekawosci czemu pcv?
    Bo tanie. Jak popękają czy wyblakną, to kupię nowe i nie będzie mi żal kasy. W obecnym domu rynny w większości zostały wymienione na plastiki, bo stare stalowe się rozleciały. Kilka lat już mają i nic złego im się nie dzieje.
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  6. #2346

    Domyślnie

    No no no, stryszek jak ta lala Będzie gdzie graty trzymać!

    Pięknie pędzicie i gratuluję w końcu prądu
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  7. #2347
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Ale kicha!!
    Otrzymałam zawiadomienie z gminy, że wprowadzają u nas nazwy ulic i w związku z tym zmieniają nr naszego domu....

    Poszedł się paść zajebisty wzór tabliczki, w zamian będzie denna nazwa...

    Obawiałam się, że nasz Pi umarł...

    Ale, proszę Państwa, oto narodził się

    Pi-tnaście

    Bracie, jesteś genialny! Dzięki za pomysł


    Iscro, dziękuję O tak, graty będą zachwycone
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  8. #2348
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał mother_nature Zobacz post

    Pi-tnaście

  9. #2349
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mały biały domek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Leszno
    Posty
    974
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Pitnaście brzmi SUPER
    A stryszek Asieńko mega, ja mam maleńki, bo kąt nachylenia nieduży, ale mogę w nim pomieścić mnóstwo gratów. Ty to chyba z taką przestrzenią wygospodarujesz część na pokój gościnny, jak ci się z FM na parapetówkę zjedziemy

  10. #2350

    Domyślnie

    Pi-tnaście!

    Te szare deski są mega! Jak ja Ci ich zazdroszczę!
    Strych wyszedł wielki, wiązary aż się proszą o to ->



    tylko chyba trochę krótkie byłyby łóżeczka

  11. #2351
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar marimag
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Polska
    Posty
    13.957

    Domyślnie

    Cytat Napisał mały biały domek Zobacz post
    Pitnaście brzmi SUPER
    A stryszek Asieńko mega, ja mam maleńki, bo kąt nachylenia nieduży, ale mogę w nim pomieścić mnóstwo gratów. Ty to chyba z taką przestrzenią wygospodarujesz część na pokój gościnny, jak ci się z FM na parapetówkę zjedziemy
    Dawno nie słyszałam nic tak mądrego

    Pitnascie?
    Jakoś nie kumam

  12. #2352

    Domyślnie

    Cytat Napisał mother_nature Zobacz post
    ...Teraz jestem na etapie wyboru rynien. Na pewno będą pcv, kwestia "tylko" firmy i kolorystyki
    Rozkminię rynny, to zamawiam .....
    a u córy rynny ciągnione z alu..... polecam, sa niewidoczne no i nie zmieniają koloru jak pcv-ki.
    różnica w cenie wyniosła ok 500 zł..... to w sumie nie jakaś przepaść..... jeśli trzeba służę fotkami

  13. #2353
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał mały biały domek Zobacz post
    Pitnaście brzmi SUPER
    A stryszek Asieńko mega, ja mam maleńki, bo kąt nachylenia nieduży, ale mogę w nim pomieścić mnóstwo gratów. Ty to chyba z taką przestrzenią wygospodarujesz część na pokój gościnny, jak ci się z FM na parapetówkę zjedziemy
    Za czasów studenckich i chodzenia po górach często nocowałam na tzw. lotniskach, czyli właśnie strychach małych schronisk, gdzie były materace poukładane jeden obok drugiego Czyli muszę pomyśleć o zakupie dużej ilości materacy

    Cytat Napisał Niechaj Zobacz post
    Pi-tnaście!

    Te szare deski są mega! Jak ja Ci ich zazdroszczę!
    Strych wyszedł wielki, wiązary aż się proszą o to ->



    tylko chyba trochę krótkie byłyby łóżeczka
    Przyznaję, szary wyszedł dokładnie w takim odcieniu, jak chciałam Teraz tylko sztuka nie spieprzyć efektu złą podbitką i kolorem drzwi
    Inspiracje na poddasze są mega wypaśne! Właśnie tak bym chciała tam urządzić, żeby było naturalnie i w drewnie.
    Pokażę mężowi, ciekawe czy mu się spodobają A łóżeczka można pod kilkoma wiązarami zrobić. I będzie jak w pociągu

    Cytat Napisał marimag Zobacz post
    Dawno nie słyszałam nic tak mądrego

    Pitnascie?
    Jakoś nie kumam
    Poprzedni numer domu to była liczba Pi (prawie ) i chciałam zachować nazwę.

    Cytat Napisał aisa222 Zobacz post
    a u córy rynny ciągnione z alu..... polecam, sa niewidoczne no i nie zmieniają koloru jak pcv-ki.
    różnica w cenie wyniosła ok 500 zł..... to w sumie nie jakaś przepaść..... jeśli trzeba służę fotkami
    Aisa, jak będziesz mieć chwilę i możliwość, to chętnie obejrzę takie rynny Czy one mają różne kolory do wyboru, czy tylko taki szary?
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  14. #2354
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    zastanow sie nad rynnami, w poprzednim domu mialam pcv, niby dobra firma ale ... no wlasnie. grafitowe wyblakly, po kazdej stronie zewnetrznej, do tego zmatowily sie brzydko i brud zaczal w to wlazic. mocno zauwazalne bylo to w 4 roku po montazu. roznice pomiedzy aluminiowymi czy dobrej klasy stalowymi nie jest jakas kosmiczna,, zastanowcie sie jeszcze. potem jaki to klopot z wymiana, a po co? po sobie wiem, ze po zamieszkaniu chce sie tylko mieszkac i korzystac a nie po kilku latach rynny wymieniac. w obecnym domu mamy stalowe a moze alu. nie pamietam nie wiem jak bedzie z kolorem jednak maja zalete - sa stabilniejsze. nie wizgaja przy wietrze jak tamte plastiki.
    po doswiadczeniach z pierwszym domem przy drugim wiele rzeczy pozmienialam na +, czasem nie warto kierowac sie tylko cena

  15. #2355
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Tar, wczoraj doszłam do tego, że muszę obejrzeć różne opcje.
    Nie wiem jeszcze co na to mój mąż, bo on będzie instalował rynny...
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  16. #2356
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Cytat Napisał mother_nature Zobacz post
    Tar, wczoraj doszłam do tego, że muszę obejrzeć różne opcje.
    Nie wiem jeszcze co na to mój mąż, bo on będzie instalował rynny...
    Hej.
    Wtrącę 3 grosze o rynna ciągnionych bo też się na takie zdecydowałem. Jeśli chodzi o cenę to u mnie wyszło 30zł/mb (sporo metrów) standardowo 35zł/mb rynny stalowe. Kolor oczywiście przy stalowych do wyboru. Z ważnych zalet na pewno warto wymienić pełną szczelność systemu, bardzo dużą przepustowość bo rynna kwadratowa i naprawdę ciężko ją urwać więc śnieg nie jest jej groźny. Z minusów trzeba zwrócić uwagę jak jest wykonana obróbka bo rynny przykręca się bezpośrednio do niej i może się okazać że rynna będzie za bardzo się chować pod dach albo za bardzo wystawać. No i ważnym elementem jest to że cena obejmuję oczywiście robociznę czyli mąż w tym czasie będzie siedział z piwkiem i patrzył jak robota idzie

    Pozdrawiam

  17. #2357
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Hej
    Dziękuję za Twój wpis. Obejrzałam film z montażu takich rynien, fachowo to wygląda a i same rynny bardzo estetycznie się prezentują. Nawet bardziej mi się podobają niż tradycyjne półokrągłe Jeśli jeszcze mógłbyś napisać nazwę firmy (może być na pw), to będę bardzo wdzięczna

    Pozdrawiam
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  18. #2358
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Widzę że będziesz studiować mój dziennik ale napiszę tu będzie szybciej. Firma to dachfalc.pl chłopaki są z daleka bo aż za Wawy ale do mnie przyjechali bez problemu. Robili dach koledze Thoreg możesz sobie zobaczyć. Z tego co widzę jesteś z pod Krakowa, pogadaj z kolegą miloszenko z tego co wiem będzie brał tą ekipę do dachu na jesień i też jest z Kraka wiec pewnie i do Ciebie by zajrzeli przy okazji. A jak nie to dam ci namiar na chłopaków z nowej dęby bo też się*natknąłem na ich bilbord ostatnio, ale nic o nich nie wiem tylko widziałem ich robotę u sąsiada mojej mamy . Firmę rynni.pl sobie odpuść cena jak z kosmosu.

    Ps. Jeśli chodzi o aspekt estetyczny to dla mnie najfajniejsze jest to że nie posiadają haków od dołu i to powoduje że rynna jest bardzo estetyczna i wtapia się w dach.

    Pozdrawiam

  19. #2359
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Dzięki raz jeszcze. Film był produkcji Rynni
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  20. #2360

    Domyślnie

    Pi-tnastka coraz piękniejsza

    Stryszek, a raczej strych wyszedł super Macie zaplanowane wygodne wejście na strych, czy schody rozkładane strychowe?
    Przy takim fajnym pomieszczeniu warto chyba zadbać o wygodne wejście, bo na pewno z tej przestrzeni będziecie korzystać

Strona 118 z 134

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony