dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 123 z 134
Pokaż wyniki od 2.441 do 2.460 z 2665
  1. #2441

    Domyślnie

    Dzięki, spróbuję

  2. #2442
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    suche szampony maja wade - psy sie po nich czesto drapia
    do swoich bialaskow pomiedzy kapielami uzywam spraya czyszczacego z botaniqi jednak dla duzych psow to zbyt kosztowna inwestycja

    tak na marginesie musze bialasy wykapac, bo usyfione na maxa

    gratki z postepow, byle do przodu

  3. #2443
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana0606
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Hlubcice
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    601

    Domyślnie

    Witam się u Ciebie. Ile płaciliście za metr2 tynków wewnątrz, bo tez widzę, że kwarcowe dawaliscie tak jak my. A wylewki ile za metr2, jeżeli to nie problem oczywiście. Tak chciałam porównać z nasza ceną.
    Poza tym gorbag dobrze radzi, żeby wpisać w dziennik jakie kory tynków i innych tam rzeczy dla pamieci, bo nasza pamięć dobra, ale krótka, chyba też tak zrobię.

  4. #2444
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    ja mam w excelu arkusz z podzialem na tabele i wszystkie dane: farby, tynki, kafle, tapety, panele, lampy, prztyczki elektryczne, dachowka, modele sprzetu kuchennego, lazienkowego itp. tak dla pamieci. nie musze przeszukiwac calego dziennika by cos znalezc. polecam rozwiazanie. to samo robie z roslinkami w ogrodzie - kataloguje

  5. #2445
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Dana, tynki to był koszt 29 zł/m2.

    Staram się spisywać wydatki na bieżąco, ale im bardziej zaawansowana budowa, tym jest gorzej

    TAR, te Twoje tabelki to świetna sprawa Już za pierwszym razem, gdy o nich wspominałaś, postanowiłam pozakładać podobne. Na razie mam tylko katalogi z inspiracjami, z podziałem na pomieszczenia w domu. Trzymam je na kompie, bo jakoś do pinteresta nie mam przekonania. Właściwie to nie ufam internetowi
    Białaski usyfione? Nie wierzę Przecież to aniołki czyścioszki
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  6. #2446
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    tia, jestesmy na urlopie wiec hulaj dusza, a dzis mezaty nawozem sypal na trawe bo mialo lać (i tak jest) a dwa grzdyle uwalane po brzuch, okazuje sie ze wanna pralnicza to mega zaje...fajowe rozwiazanie.
    ale kapiel jest juz im stanowczo potrzebna skoro duzy bialy sie domaga, dzis nie chcial wychodzic z wanny i byl obrazony ze tylko lapy obrazenie zasygnalizowal dzwiekiem buczenia

    ps. tabelki sa super, dzis wlasnie sie przydaly, bo musialam sobie prztyczki przypomniec i lampy - robie małe dołozenie w salonie

  7. #2447
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana0606
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Hlubcice
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    601

    Domyślnie

    Tabele może super, ale trzeba wiedzieć jak je wykonać. Na razie to moja pamięć najlepsza (nie wiadomo jak długo, bo starość bywa potem różna) , bo net to różnie bywa. Ostatnio coś wiesza mi się i chyba do czyszczenia laptop sie nadaje i co z wszystkim co w kompie? Ja tam jak na razie to podzieliłam w notesie całą budowę, wykończenia, papierologia, narzędzia i wszystko zapisuję i na razie jest ok. Pstryczki mam z Simona model 54, ramka grafit, a pstryczek czy gniazdko wewnątrz białe. wyglada to superaśnie w takich dwóch kolorach . tylko w łazience i ubikacji całe białe. Natomiast w gospodarczym wykorzystałam kupione wcześniej inne satynowe z Opala i wyglądaja dobrze, ale nie tak jak te dwukolorowe.
    No i tak jest z netem. Wczoraj powyższy tekst napisałam, a jak go chciałam zapisać to murator strona zawiesiła się dobrze, że gdy cofnęłam to pokazał mi sie ten tekst i go skopiowałam, a dziś posyłam. I tak to jest z tymi sprzetami i stronami neta

  8. #2448
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    przeciez tabelki to zadna filozofia w exceu a zawsze mozna liste w wordzie zrobic

    u mnie prztyczki z ospela model sonata, polski produkt, dobry w montazu, cenowo przyzwoicie i wyglad prosty i ponadczasowy. w ospelu bialy to jest bialy a nie brudno czy żółtobialy, tez mozna kolorowe i szklane ale dla mnie tylko biele co wazne w tej serii maja duzo osprzetu dodatkowego gniazda rtv, sat, internetowe, zaluzjowe, rozne wlaczniki pojedyncze, podwojne, potrojne - dla mnie ta wazne bylo przy wyborze. i jeszcze jedno sa ciche, te kliki przy wlaczeniach sa podobne jak w legrandzie, nie wiem jak dla was ale dla mnie mialo to znaczenie.

  9. #2449
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana0606
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Hlubcice
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    601

    Domyślnie

    Ja wybrałam simona poniewaz zależało mi na poświetleniach wyłącznków, a one mają ładne takie małe cienkie paseczki i nie czerwone a niebieskie podświetlenie. W innych firmach tego nie mieli. U nas tez mamy kilka gniazdek razem i nawet pięcioramkowe w tym podłączenie RTV . Ale myśmy wybrali zaslepke w tym miejscu i dwa osobne kable do TV sateliternej, aby móc odlądać albo NC+ albo Cyfrowy polsat w obu pokojach w zaleznośći gdzie który dekoder damy. A kolor biały jest również ładny biały i nie są drogie. Co do żaluzjowych itp. to ja nie wiem, bo takiego czegoś nie mamy. Ospel wydaje mi się, że droższy był jak pytałam i podświetlenie miał takie ordynarne czerwone nie ładne. Ale jak bez podświetleń to spoko nawet z wyglądu.
    Ostatnio edytowane przez dana0606 ; 19-08-2017 o 15:01

  10. #2450
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana0606
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Hlubcice
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    601

    Domyślnie

    Moje pstryczki:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1210168.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	87,1 KB
ID:	395157
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1210169.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	95,3 KB
ID:	395158
    A ty Moter jakie będziesz wybierać pstryczki?
    Ostatnio edytowane przez dana0606 ; 20-08-2017 o 17:15

  11. #2451
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał dana0606 Zobacz post
    Ja wybrałam simona poniewaz zależało mi na poświetleniach wyłącznków, a one mają ładne takie małe cienkie paseczki i nie czerwone a niebieskie podświetlenie. W innych firmach tego nie mieli. U nas tez mamy kilka gniazdek razem i nawet pięcioramkowe w tym podłączenie RTV . Ale myśmy wybrali zaslepke w tym miejscu i dwa osobne kable do TV sateliternej, aby móc odlądać albo NC+ albo Cyfrowy polsat w obu pokojach w zaleznośći gdzie który dekoder damy. A kolor biały jest również ładny biały i nie są drogie. Co do żaluzjowych itp. to ja nie wiem, bo takiego czegoś nie mamy. Ospel wydaje mi się, że droższy był jak pytałam i podświetlenie miał takie ordynarne czerwone nie ładne. Ale jak bez podświetleń to spoko nawet z wyglądu.
    w ospelu wybierasz sobie kolorystyke podswietlenia, nie musisz brac czerwonej, mozesz wziac niebieskie, w serii sonata tez masz waski paseczek (seria serii nie rowna) chociaz mnie akurat zadne podswietlenia sie nie podobaja, w czujkach alarmowych tez mnie denerwuja podswietlenia ani to ladne ani potrzebne

  12. #2452
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    z simona mam na korytarzu laczniki klatkowe i krzyzowe podwojne (akurat wtedy w sonacie nie bylo) wzielam serie premium 54 biale i biel simona to jest żólta biel a nie bialy i ksztalt tez troche inny niz sie spodziewalam patrzac na katalog. ale to korytarz wiec prawie nie widac ze mam dwa rozne osprzety zamontowane

    sonata dla mnie miala jeszcze jedna zalete, ramka jest montowana z dodatkowym odbiciem (uszczelka) od sciany a nie bezposrednio styka sie ze sciana. wazne gdy czasem tynk nierowno polozony i przy sprzataniu nie omiatam sciany. moge kiedys pokazac na fotkach.
    Ostatnio edytowane przez TAR ; 19-08-2017 o 17:06

  13. #2453
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana0606
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Hlubcice
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    601

    Domyślnie

    Może w porównaniu z Ospelem to może jest jednak ta biel inna, ale u mnie przy tych grafitowych ramkach inaczej to wyglada. Ale tańsze są jednak, bo w Ospelu z podświetleniem wychodziło dużo drożej. Ja mam cały komplet jeden pojedynczy wyłącznik za niecałe 20zł, a w Ospelu wychodziło powyżej 30zł u nas w pobliżu. Może u nas takie ceny na tej głubczyckiej wsi, a Simona kupowałam w hurtowni w Raciborzu.

  14. #2454
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    wszystko kupowalam w e-sklepie ospela przez internet, laczniki z podswietleniem sa od 13 zł / szt plus ramka od 2 do 5 zł. za pojedyncze (czyli wychodzi mniej niz 20 zł. ), ramki wielokrotne wiadomo drozsze. oczywiscie jesli chcesz szklane ramki, bo i takie sa w ofercie to koszt jest sporo wyzszy.
    np. komplet łącznik pojedynczy z podswietleniem i grafitowa ramka to: 17,83 zł.
    moje prztyczki byly tansze, bo bez podswietlenia i tylko biale.
    temat obczjalam dokladnie, w roznych firmach, bo mam mocno rozbudowana instalacje elektryczna i koszty prztyczkow szly w tysiace. w e sklepie dostalam jeszcze rabat, ktory nalicza sie automatycznie po dodaniu towaru do koszyka i dodatkowo bluze softshell za "gadane"
    po to byly tabelki

  15. #2455
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Dana, nie widzę zdjęć Twoich pstryczków

    Oglądaliśmy już serie Ospela i prawdopodobnie kupimy w necie. Sonata mi się podoba, mają dużo kolorów do wyboru i różne rodzaje. Ciche działanie też jest dla mnie istotne, dzięki TAR za tą informację

    Tymczasem u mnie wylewki położone. Nie wchodziłam jeszcze do środka oglądać, dopiero w poniedziałek, tak że tylko takie 2 zdjęcia mam:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wylewki1.jpg
Wyświetleń:	320
Rozmiar:	37,3 KB
ID:	395153

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wylewki2.jpg
Wyświetleń:	317
Rozmiar:	20,1 KB
ID:	395154

    W poniedziałek nastąpi oficjalny odbiór i rozliczenie, ale już dziś wiem, że wyszło taniej, niż się spodziewaliśmy

    Na dniach powinny też dojechać drzwi wejściowe, w związku z tym przez pół soboty machałam łopatą i ogarniałam wydmę piachu, żeby zrobić dojście do dziury w zachodniej ścianie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	piach.jpg
Wyświetleń:	319
Rozmiar:	98,1 KB
ID:	395150

    Teraz jest zgrabna kupka do wykorzystania na rozluźnianie gliny na działce.

    Chłopaki walczyli ze styropianem - ocieplanie elewacji in progress

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ocieplanie.jpg
Wyświetleń:	322
Rozmiar:	89,9 KB
ID:	395151

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ocieplanie1.jpg
Wyświetleń:	321
Rozmiar:	81,2 KB
ID:	395152

    Do znalezienia pozostaje biały klej do siatki, musimy poszukać w składach budowlanych...

    A dzisiaj leżymy, odpoczywamy i oglądamy filmy. Psy śpią nieprzytomne, za oknem deszcz i wreszcie zrobiło się chłodno. Miła odmiana po ostatnich upałach
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  16. #2456

    Domyślnie

    Nie bardzo rozumiem, dlaczego w narożnikach między pełnymi płytami styropianu, zostały położone te cienkie paseczki?
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  17. #2457

    Domyślnie

    Matko, jak dobrze,ze przyszedł ten deszcZ. Odpoczniecie bez wyrzutów sumienia
    Dom wyglada super
    Bardzo zazdroszczę takiego progresu. Kibicuję Wam niezmiennie

  18. #2458
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    Nie bardzo rozumiem, dlaczego w narożnikach między pełnymi płytami styropianu, zostały położone te cienkie paseczki?
    To nie są cienkie paseczki tylko odcięte naddatki frezu z płyty.

    Cytat Napisał pesce Zobacz post
    Matko, jak dobrze,ze przyszedł ten deszcZ. Odpoczniecie bez wyrzutów sumienia
    Dom wyglada super
    Bardzo zazdroszczę takiego progresu. Kibicuję Wam niezmiennie
    Elewację trzeba będzie szybko skończyć, teraz nie ma mowy o odpoczywaniu.
    Dzięki za kibicowanie
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  19. #2459
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana0606
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Hlubcice
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    601

    Domyślnie

    Przepraszam Mother, ale coś nie zaskoczyło, ale teraz po edytowaniu posta widać, a jak nie będzie widać to idż do mnie tam też wrzucałam. Ja przez neta nie chciałam kupować, bo jak z Opala kupiłam to jakieś rysnięcia były na nich, więc osobiście jechałam do hurtowni i brutto ten włącznik z podświetleniem kosztował 12,91 a ramka 6,27 i na całość miałam upust 15%. Więc komplet wyszedł 16,30. W necie może bym znalazła taniej, ale wolałam stacjonarnie. Odbierałam je jak jechałam przy okazji po drodze do Castoramy lub w innej sprawie na Racibórz bądź Rybnik. A Ospela były u nas bardzo drogie w Głubczycach a w tej hurtowni trochę tańsze, ale też powyżej 20zł wychodził komplet. Mnie zalezało na w miarę ładnych a tanich, bo wiadomo cała wykończeniówka sporo kosztuje, a tu jeszcze tyle rzeczy trzeba kupić.

  20. #2460
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mały biały domek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Leszno
    Posty
    974
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Asieńko zaglądam do Ciebie często, tylko nie zostawiam śladu, mam mało czasu Niezmiennie podziwiam Wasz zapał i jakość pracy Macie na prawdę piękny domek możecie być z siebie dumni
    Kiedy zaczęłaś pisać o gniazdkach zdałam sobie sprawę, że ja już zapomniałam, jakiej firmy kupowaliśmy.
    Kto by pomyślał, że mnie taka skleroza dopadnie, wówczas to było najważniejsze. Teraz mieszkamy już rok i trzy miesiące i zapomniałam o tych szczegółach
    Czekam na Wasze drzwi

Strona 123 z 134

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony