dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 134
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 2665
  1. #1001

    Domyślnie

    Piękne fundamenty!
    U nas miały być trzy schodki/stopnie na ganek, ale teraz gdy płyta wylana jedna strona domu (ta z wejściem) jest poniżej poziomu gruntu, więc te schodki to będą, ale w dół

  2. #1002
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Oj, Niechaj, ja bym rokopała od tej stony co jest poniżej i zrobiła tam placyk z odpływami na boki
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  3. #1003
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamil2k3

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    399

    Domyślnie

    Domek równo z terenem wygląda fajnie, ale praktyczniej jest mieć ten choć 1 stopień do domu takie moje zdanie zresztą nawet z projektantem, geodetą i kierownikiem poruszałem tą kwestię wszyscy byli tego samego zdania.
    Fundament zacny gratuluję ukończenia jeszcze zasypać i zagęścić.
    Ile w tym roku chcecie zrobić ? SSZ ?

  4. #1004
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Hmm, czyli nawet wokół domu na górce może woda stać... U nas jeszcze glina w spodzie co dodatkowo utrudnia wsiąkanie.
    Na dzień dzisiejszy wygląda to tak, że jeden róg domu jest równo z gruntem, pozostałe w różnym stopniu wyżej. Jakby woda przyszła, to i tak spływać będzie w stronę, gdzie fundament wyższy.
    Jak to dobrze wspomnieć o swoich wątpliwościach i mieć się kogo poradzić Bardzo Wam dziękuję za opinie w tej sprawie!
    Coraz mniej denerwuje mnie rów przydrożny, jeszcze się okaże, że jest przydatny
    Murek przy ogrodzeniu chcemy wybudować, spełniałby funkcję oporową w razie potrzeby, ale jego powstanie jest bliżej nieokreślone.

    Pestko, zastanawiałam się, w którą stronę chcę mieć otwierane drzwi tarasowe, bo przesuwane z pewnością nie będą (za duży koszt). Czy otwieranie na zewnątrz nie utrudnia korzystania z tarasu? Otwierać się mogą aż na ścianę czy tylko do 90 stopni jest możliwość? Pewnie też zależy od montażu? A może nie?
    Podłoga salonu równa z tarasem, to świetny pomysł Chciałabym, żeby i u nas tak to wyglądało

    Niechaj - niewątpliwie taki układ ma swój urok, jednak pod kątem ewentualnych nawałnic i dużej ilości wody w krótkim czasie, może być ryzyko zalania.

    Kamilu, dziękuję Tak, w tym roku chcielibyśmy zakończyć na SSZ. Jednak nie robimy już na wariata, po doświadczeniu z wykopywaniem i wylewaniem ław w tym samym dniu, staranniej dozujemy ilość pracy W końcu trzeba jeszcze pożyć i nacieszyć się mieszkaniem w domu a nie wykończyć przy jego budowie
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  5. #1005
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał mother_nature Zobacz post
    W końcu trzeba jeszcze pożyć i nacieszyć się mieszkaniem w domu a nie wykończyć przy jego budowie
    O jakie rozsądne podejście

  6. #1006
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamil2k3

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    399

    Domyślnie

    Tempo macie i tak dobre ja też na SSZ chciałbym w tym roku skończyć i myślę nie powinno być problemu a przez zimę na spokojnie zrobię sobie instalację elektryczną i sufit podwieszany bo to można robić przy ujemnych temp nawet oczywiście w domu stanie jakaś koza
    Co do drzwi tarasowych mam podobny dylemat w którą otwierać i aby nie było za dużego progu jeśli chodzi o suwane to HST za drogie PSK też nie mało a sporo osób ma z nimi problemy.

  7. #1007
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    U mnie otwierają się tylko o 90 stopni. Montaz mam tradycyjny w ścianie, a nie w warstwie ocieplenia. Po otwarciu wcale tak dużo na taras nie wystają. Nie przeszkadza. Szczególnie, że taras ma 3 m szerokości. Nie ma takiego numeru, żeby chodzić tak blisko ścian, by wpadać na otwarte okna
    Mają też dodatkowe cósie w ramie po dłuższym boku, żeby dobrze się zamykały. Nazwijmy to dodatkową blokadą utrudniającą włamanie, bo tak otwierane okna podobno są łatwiejsze do wyłamania.

    Ja nie chciałam do środka, bo okna są dwa przedzielone 70 cm słupkiem i nie chciałam, żeby po otwarciu była „wojna” z zasłonami. Poza tym ciągle mam nadzieję zastąpić zasłony szuttersami wewnętrznymi.

    Brak progu w przejściu salon – taras to duża wygoda. Warto pokombinować, żeby tak było. Myślę, że obecnie to jest możliwe niezależnie od tego, w któr stronę są okna otwierane.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  8. #1008
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Przyjechał Don Styropiano i Dona Folia Fundamentowa
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MWSnap088.jpg
Wyświetleń:	669
Rozmiar:	96,6 KB
ID:	355717

    Jakby jeszcze komuś się wydawało, że mamy porządek na działce, to proszę bardzo:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MWSnap089.jpg
Wyświetleń:	668
Rozmiar:	99,4 KB
ID:	355718

    Dziś ciąg dalszy wylewania słupów, zostały jeszcze 2.

    Malowanie dysperbitem przestało być lekkie i przyjemne, bo ręce już mam zmęczone, głównie w nadgarstkach a i ciężko się miejscami dostać do dolnych partii fundamentów ze względu na wąski wykop. Idzie mi to jak krew z nosa. Jakby ktoś był na etapie przed kopaniem, to ostrzegam - ludzie, zróbcie sobie szerzej! Bo potem traci się czas na zbędną gimnastykę.

    Napisane jest 2-4 warstwy dysperbitu. Skąd mam wiedzieć, czy wystarczą 2 czy trzeba więcej? Ten czarny z każdą kolejną warstwą jest tak samo czarny, wg mnie bez różnicy...

    Przenosząc wczoraj styropian do stodoły, pomagałam sobie momentami głową. Jednak głowa jest nie tylko od myślenia

    W dniu dzisiejszym chyba nic nie zrobię na budowie, ma zacząć padać i tak przez kolejny tydzień. Poza tym jestem już wytyrana, potrzebuję odpoczynku.
    Mąż wziął wolne i walczy ze słupami, póki pogoda pozwala.

    Giczoł naszego Krogulca się goi, opuchlizna zeszła, pilnujemy tylko żeby nie rozlizywała rany -> abażur na głowie. Wreszcie ma to, czego najbardziej pragnęła: może siedzieć w domu całymi dniami
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MWSnap090.jpg
Wyświetleń:	667
Rozmiar:	95,6 KB
ID:	355719
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  9. #1009
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Faktycznie tyrasz ponad siły

    A jak psina, zaprzyjaźniła się z kołnierzem??
    Rana wygląda dobrze. Czymś pryskacie czy wet kazał trzymać suche??

  10. #1010
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Psina nie znosi kołnierza, gdy w nim chodzi to tak, żeby ocierać się o ściany i przedmioty Jak mam ją na oku, to jej zdejmuję, do ogrodu też wychodzi bez.
    Co do rany to zalecenie mamy takie, żeby codziennie o nią dbać. Cokolwiek to znaczy Jeśli miejsce cięcia jest bardziej czerwone, bo np. siedziała na tej nodze lub o coś się otarła, to daję ze 2 krople olejku lawendowego. Do tej pory były 2 takie przypadki, poza tym rana jest sucha i nic się z niej nie sączy.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MWSnap087.jpg
Wyświetleń:	658
Rozmiar:	52,1 KB
ID:	355720
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  11. #1011
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał mother_nature Zobacz post
    Psina nie znosi kołnierza, gdy w nim chodzi to tak, żeby ocierać się o ściany i przedmioty Jak mam ją na oku, to jej zdejmuję, do ogrodu też wychodzi bez.
    Co do rany to zalecenie mamy takie, żeby codziennie o nią dbać. Cokolwiek to znaczy Jeśli miejsce cięcia jest bardziej czerwone, bo np. siedziała na tej nodze lub o coś się otarła, to daję ze 2 krople olejku lawendowego. Do tej pory były 2 takie przypadki, poza tym rana jest sucha i nic się z niej nie sączy.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MWSnap087.jpg
Wyświetleń:	658
Rozmiar:	52,1 KB
ID:	355720
    Olejku lawendowego?? Do pielęgnacji rany?? Nigdy nie słyszałam
    A na szwy kiedy??

  12. #1012
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Olejek lawendowy zabija wszelkie zarazki (nie mylić z domestosem ). Przetestowałam na mężu, gdy rozciął rękę szlifierką i za chiny nie chciał do lekarza z tym pójść. Jeszcze narzekał, że za szybko mu się to goi Więc można śmiało używać. Ale max 3 krople przy jednej aplikacji.

    A szwy zdejmujemy w poniedziałek lub wtorek.
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  13. #1013
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał mother_nature Zobacz post
    Przetestowałam na mężu,
    Przetestowałaś na mężu, żeby zastosować na psie

    Jeśli chodzi o rany wszelakie to dla mnie istnieje tylko Octenisept (ale ja mam zboczenie zawodowe).

  14. #1014
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Renata B
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Sigtuna
    Posty
    256
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ciekawe z tym olejkiem lawendowym.
    Testowany na mezu, czyli smialo mozna stosowac?
    Dla mnie tez istnieje tylko octenisept i alsolsprit.
    Po staropolsku, czyli co nam w duszy gra...
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...rot-do-korzeni

  15. #1015

    Domyślnie

    dzielna Sunia rana wygląda czyściutko, goi się jak na psie

    Pewnie, że macie porządek! Zobacz sobie, co jest u mnie

    Pestko oczywiście nie chcę schodków w dół, tylko zaraz przy wejściu jest drzewo i nie wiem, jak to rozwiązać. Może być ciężko ze względu na korzenie, zobaczymy gdy zasypiemy wykop

  16. #1016
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    U mnie też octenisept Psssi...k i kot nawet nie zauważył. Szczególnie Pasqal, który jest pod tym względem psychiczny i nawet bzyknięcie muchy wywołuje paniczną galopadę.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  17. #1017
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar anulla1986
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    713

    Domyślnie

    Moim skromnym zdaniem masz porządek budowlany
    Podziwiam że dajesz rady z tym wszystkim

  18. #1018

    Domyślnie

    Fundamenty takie rowne!!! Gratuluje!
    My przy glinie zastosowalismy drenaz, fundamenty sa z policzonym spadkiem, a korytko wychodzi w dol dzialki za domem - po deszczu widac bylo, jak splywa stamtad woda. Mamy w projekcie murek oporowy, ale nie wiem czy go zrobimy Ogolnie wszystko sie okaze jak ziemia sie bedzie zachowywala po ulewach i roztopach. Czesc domu jest duzo ponizej poziomu gruntu, czesc jest na poziomie 0.

  19. #1019
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Red face

    Oglądałam przed chwilą transmisję na żywo z 2016 Kitchen of the Year magazynu House Beautiful i jestem pod ogromnym wrażeniem. Przepiękna kuchnia z licznymi udogodnieniami, podziwiałam z zapartym tchem
    Obejrzeć można na fejsbukowym profilu magazynu https://www.facebook.com/HouseBeautiful/?fref=ts

    Czy ktoś w Polsce robi takie szprosy w drzwiach? Zachorowałam na nie!


    W wysokiej zabudowie schowana jest podwójna lodówka, mikrofala, toster...

    Drzwi otwierają się w bok a następnie chowają - co to za zawiasy??
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sz_house beautiful kitchen 2016a.jpg
Wyświetleń:	609
Rozmiar:	23,5 KB
ID:	355844

    I inne, znane już z pinteresta Pestki patenty do kuchni
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sz_house beautiful kitchen 2016.jpg
Wyświetleń:	598
Rozmiar:	25,0 KB
ID:	355845
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sz_house beautiful kitchen 2016otwierana na wcisk.jpg
Wyświetleń:	594
Rozmiar:	21,0 KB
ID:	355846
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	szuflada z gniazdkami do ładowania telefonu.jpg
Wyświetleń:	592
Rozmiar:	18,4 KB
ID:	355847
    Szuflada wyścielona materiałem, wewnątrz gniazdka do podłączenia tabletu czy telefonu -mogą się spokojnie ładować a po blacie nie walają się kabelki

    Taaa... no to zrobiłam reklamę gazecie
    Kuchnia podziałała na mnie odgnębiająco po tym jak przygnębiły mnie prognozy pogody na nadchodzący tydzień.
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  20. #1020
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana0606
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Hlubcice
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    601

    Domyślnie

    Widzę fajne patenty na różne rozwiązania, a ja mam plan na podręczną suszarkę do naczyć mytych ręcznie, aby obok zlewozmywaka w szafce dolnej szerokości 30cm jak się wysunie naczynia wkładać, ale nie wiem jak rozwiązać problem ze spadającą wodą, niby tacka jest, ale czy nie szłoby tego jakoś do odpływu odprowadzić? Może ktoś widział taki patent, może Pestka, ona tyle rzeczy ciekawych wynajduje. Nie chcę tradycyjnej nadszafkowej, bo mnie denerwuje jak wkładam naczynia do góry mokre to mi woda po rękawkach leci

Strona 51 z 134

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony