dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    Domyślnie 40m mieszkanie - jak zyskac wiecej miejsca? Przebudowa:)

    Witam!
    Zastanawiam sie nad zakupem malutkiego mieszkanka - 40m, ale za to z pieknym ogrodem, problem w tym, ze jego rozklad wydaje mi sie bardzo kiepski... przedpokoj zajmuje 8m;/ a to zupelnie bez sensu. Czy ktos ma moze pomysl jak bo to tu pozmieniac, tak by kuchnia z salonem zyskala te 8m..???
    Bede szalenie wdzieczna za Wasze rady

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut parteru Sosnowiecka bud.12.jpg
Wyświetleń:	154
Rozmiar:	102,8 KB
ID:	290394

  2. #2

    Domyślnie

    nie do konca sie orientuje czy np. mozna dowolnie zmienic miejsca lazienki..wydaje mi sie, ze nie bo sa jakies podlacznie rury itp..ale pewnie wy wiecie o tym wiecej

  3. #3

    Domyślnie

    Nie napisałaś dla ilu osób te mieszkanie- jak tylko dla jednej i nie pracującej w domu to zastanowiłabym się nad zmianą funkcji pokojów.Tak na szybko to tak: Tam gdzie salon to sypialnia ( o ile spanie pod oknem nie stanowiłoby dla Ciebie kłopotu- nie wiem na którą stronę świata wychodzą okna bo to też ważne jest), a gdzie sypialnia gościnny. Do sypialni drzwi przesuwne, do kuchni też. W gościnnym komoda, tv, kanapa, stolik kawowy. W sypialni łózko rozkładane, może da się umieścić wąską szafę pod oknem? A przedpokój moim zdaniem nie jest zły. Umieściłam w nim drugą szafę,ich nigdy za wiele. A gościnny ma charakter otwarty i nie widać go zaraz po wejściu do mieszkania.Nawet jadalnia jest.
    Generalnie musisz pamiętać że ściany mające grubość 25cm to nośne i nie możesz ich przemieszczać, a te cieńsze 8cm to działowe i możesz je sobie wyburzać.
    Ja myślę, że jak napiszesz coś więcej o mieszkaniu tj. dla ilu osób, co byś chciała a co nie ( np chciałabyś salon otwarty na przedpokój, a łazience kabina a nie wanna) to by więcej forumowiczów by pomogło.I dobrze gdyby ktoś oprócz mnie zabrał w Twojej sprawie głos.
    pozdrawiam serdecznie
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	małe mieszkanie.JPG
Wyświetleń:	82
Rozmiar:	79,4 KB
ID:	290400  

  4. #4

    Domyślnie

    hej, mieszkanie bedzie przeznaczone dla dwoch osob, dla mnie i meza glownie zalezaloby nam na tym, aby jakos wykorzystac/zmniejszyc ten przedpokoj..bo kurcze zabiera jakies 20% mieszkania;/ super gdyby przedpokoj zamienil sie w czesc salonu;/kuchni, i dlatego myslalam tez o tym zeby zamienic kuchnie z lazienka... ale moze macie jeszcze jakies inne pomysly? aha i zalezy mi na maksymalnie otwartej przestrzeni

  5. #5

    Domyślnie

    Ślepa, ciemna kuchnia nie jest - wg mnie - dobrym pomysłem. Wolę kuchnię z oknem a ciemną łazienkę. Pierwsza wersja -dla dwóch osób mi się podoba, ale rozumiem,że masz inne preferencje.Trzymam kciuki, aby ktoś przedstawił taki projeket, który będzie strzałem w 10.
    Ostatnio edytowane przez Sylw. ; 22-11-2014 o 17:38

  6. #6

    Domyślnie

    kto cos jeszcze moze....?

  7. #7

    Domyślnie

    kurde widze ze ciezko tu uzyskac jakas rade....

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał eeewe Zobacz post
    kurde widze ze ciezko tu uzyskac jakas rade....
    raz, że nie opisałaś dokładnie Twoich preferencji
    dwa. nie poprzestawiamy Ci scian, ani nie zwiekszymy metrazu mieszkania (bo nie ma informacji na ten temat)
    trzy,to nie forum parapsychologiczne, aby czytac w myślach,
    a poza tym weekend jest , cierpliwosci!!!

  9. #9

    Domyślnie

    przedstawilam swoje preferencje..
    ej, mieszkanie bedzie przeznaczone dla dwoch osob, dla mnie i mezaglownie zalezaloby nam na tym, aby jakos wykorzystac/zmniejszyc ten przedpokoj..bo kurcze zabiera jakies 20% mieszkania;/ super gdyby przedpokoj zamienil sie w czesc salonu;/kuchni, i dlatego myslalam tez o tym zeby zamienic kuchnie z lazienka... ale moze macie jeszcze jakies inne pomysly? aha i zalezy mi na maksymalnie otwartej przestrzeni

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    totek213

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-371
    Posty
    12

    Domyślnie

    wcale nie uważam, żeby początkowy plan był zły, ale zrobiłam na szybko plan, który zmienia miejscami kuchnię i łazienkę. przy czym nie wiem, czy ściany przy łazience to zwykłe działowe czy nie, ale je zostawiłam na wszelki wypadek, bo w planie są zaznaczone, jakby były nie do ruszenia. w tym układzie kuchnia jest bardzo mała (nie wiem, czy Wam wystarczy), łazienka wcale nie bardzo ustawna, bo z oknem (wstawiłam wstępnie wannę), ale można ją zaaranżować jako sympatyczny pokój kąpielowy. jest miejsce na garderobę - a raczej korytarz z szafą, wysokimi komodami, może puf. przy tym układzie jedną ścianę od sypialni proponuję częściowo zabudować szkłem, z takiego samego szkła zrobić też drzwi do części prywatnej. można też dodać szklane drzwi do łazienki i do pokoju, ja ich nie wstawiłam. w tym układzie nie ma za bardzo miejsca na komputer, ale można biurko wstawić do sypialni obok łóżka lub okna. pokój dzienny w dawnej sypialni jest nie duży, ale ustawny, ścianę proponuję zabudować płaskimi zamykanymi półkami, z zabudową pod tv.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plan p.jpg
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	20,0 KB
ID:	290723   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	poprawiony plan.jpg
Wyświetleń:	97
Rozmiar:	16,7 KB
ID:	290724  
    Ostatnio edytowane przez totek213 ; 24-11-2014 o 09:02

  11. #11

    Domyślnie

    niestety ten plan mi sie nie podoba zupelnie.. chcialam powiekszyc pokoj z kuchnia a tutaj mam wrazenie ze wszystko sie zmniejsza i wydzielamy jeszcze dodatkowo jadalnie..

  12. #12

    Domyślnie

    Kochani sluchajcie! sama zmienilam projekt na taki, jak w zalaczniku, niestety wymaga przeniesienia tego szybu wentylacyjnego -komina? czy to w ogole mozliwe...? mieszkanie jest na parterze nademna jeszcze 2 pietra....Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screen Shot 2014-11-25 at 10.28.26.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	15,4 KB
ID:	290917

  13. #13

    Domyślnie

    zdecydowanie niemożliwe w tym cały szkopuł, że piony masz właściwie nie do ruszenia, czyli ew. możesz kuchnię z łazienką zamienić. ściany pomiędzy nimi są nośne, komin wentylacyjny też nie do ruszenia. myślę, że plan sylw. z 22-ego listopada jest najsensowniejszy, bo pozwala otworzyć salon na przepokój. ale tak naprawdę ten przedpokój duży nie jest, jak odejmiesz powierzchnię szafy, to masz 1,3m x 2,2 samego przedpokoju, potem korytarz do częsci dziennej - kilometry to to nie są na spokojnie dla dwóch osób do rozebrania się, powieszenia płaszczy itp.
    ...a jeśli dom będę miał, to będzie bukowy koniecznie...

  14. #14

    Domyślnie

    no to moze tak wtedy komin zostaje przy lazience a w kuchni uzyje okapu na zmienne filtry...co sadzicie? w korytarzu te scianki to duza szafa Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screen Shot 2014-11-25 at 11.21.25.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	16,2 KB
ID:	291166Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screen Shot 2014-11-25 at 11.21.53.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	10,8 KB
ID:	291167

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    totek213

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-371
    Posty
    12

    Domyślnie

    ale kuchnia to nie tylko wentylacja. w jaki sposób doprowadzisz do niej wodę i odprowadzisz ścieki ze zlewozmywaka/zmywarki? nie masz przy obecnej sypialni pionu kanalizacyjnego, a raczej nie będzie możliwości podpięcia się do sąsiada.

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    totek213

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-371
    Posty
    12

    Domyślnie

    a takie coś?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plan2.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	19,5 KB
ID:	291592  

  17. #17

    Domyślnie

    Myslalam e wode doprowadze pod posadzka...?

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a deweloper zmieni projekty?
    Bo to chyba od dewelopera trzeba zacząć - czy wyraza zgody na zmiany.

    Kanaliza, aby się nie zapychała musi mieć spadki. Pod posadzką wszytskiego nie ukryjesz.

  19. #19

    Domyślnie

    kurcze rzeczywiscie z intalacja wodno kanalizacyjna może być problem,.... ktoś jeszcze ma jakies pomysły moz..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony