dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Styrodur BASF 5000cs - gdzie kupić?

    Witam
    Potrzebuję paru płyt bardzo twardego XPS-a, najlepsze parametry o ile znalazłem ma BASF 5000cs, parę razy wspominany na FM.
    Pozostali producenci maja XPS-a o ile znalazłem w cs(10) do 300 kPa. Bez problemu moge kupić Basf-a 3035cs, ale on tez ma 300 kPa, a ja chce więcej
    Niestety poszukiwania po hurtowniach zakończyły sie niepowodzeniem. Importer (Tuplex) może sprzedać paletę; próbowałem od nich uzyskać też namiary na hurtownie która od nich kupuje taki materiał- nie uzyskałem, wygląda że nikt go ani w centrali ani na Śląsku nie kupował

    Dlatego mam prośbę -czy ktoś z Was wie gdzie można kupić parę płyt styroduru 5000cs, ewentualnie 4000cs?
    Dla mnie optymalne byłyby 4 płyty o grubości 4 cm, ale teraz już wezmę każdą grubość
    A może komuś zostały po budowie i sie podzieli ?
    Pozdrawiam
    Jarek

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarekvw Zobacz post
    Witam
    Potrzebuję paru płyt bardzo twardego XPS-a, najlepsze parametry o ile znalazłem ma BASF 5000cs, parę razy wspominany na FM.
    Pozostali producenci maja XPS-a o ile znalazłem w cs(10) do 300 kPa. Bez problemu moge kupić Basf-a 3035cs, ale on tez ma 300 kPa, a ja chce więcej
    Niestety poszukiwania po hurtowniach zakończyły sie niepowodzeniem. Importer (Tuplex) może sprzedać paletę; próbowałem od nich uzyskać też namiary na hurtownie która od nich kupuje taki materiał- nie uzyskałem, wygląda że nikt go ani w centrali ani na Śląsku nie kupował

    Dlatego mam prośbę -czy ktoś z Was wie gdzie można kupić parę płyt styroduru 5000cs, ewentualnie 4000cs?
    Dla mnie optymalne byłyby 4 płyty o grubości 4 cm, ale teraz już wezmę każdą grubość
    A może komuś zostały po budowie i sie podzieli ?
    Pozdrawiam
    Jarek
    Ja zamawiałem w Ikabud s.c. wrocław ale 3035cs. Jednak oszukali mnie i nie oddali mi 640 zł nadpłaty. Zamówiłem 12,24 m3 16 cm ale Ikabud i pan Tomasz Serwczak zapomniał powiedzieć że można zamawiać jedynie całe palety (potwierdził mi mailowo ilość taka jaką chciałem). Po czym jak transport przyszedł z Tuplexu okazało się że tuplex informował Pana Serwaczaka że wysyła palęte która zawiera 11 m3. Wobec tego pan serwaczak przywłaszczył sobie moje 640 zł różnicy i ani mysli je mi teraz oddać.
    Zamawiaj wszędzie tylko nie w Ikabud s.c. -> oszuści.

  3. #3

    Domyślnie

    3035 wiem gdzie kupić, ale zależy mi na twardszym, 5000cs lub 4000cs...

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarekvw Zobacz post
    3035 wiem gdzie kupić, ale zależy mi na twardszym, 5000cs lub 4000cs...
    nie bedzie latwo.
    Potrzebujesz malo i nietypowego.
    Szukasz xps ok 500kPa jak rozumiem, z dostawa na Slask?
    Zamienniki?
    Wrzuc mi ilosc, kod pocztowy dostawy i grubosc na maila (masz w moim PP) zobaczymy czy da sie to ogarnac.

    a wrzuciles...
    min to bedzie 1 op
    ok 0,3m3 i poczekasz na to... od reki nie wierze ze bedzie... a moze? czyli chcesz okolo 2m2? przy 0,3m3 to moze byc grubszy? i tak zaplacisz za 1 opakowanie, wiec wykorzystaj maksymalnie grubosc
    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 15-12-2014 o 20:26
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  5. #5

    Domyślnie

    No niestety, już wiem że łatwo nie będzie

    Usiłowałem szukać w okolicy- 3035 bez dużego problemu znalazłem i to na płyty, natomiast dla 5000 i 4000 to wyszło mi ze nawet Tuplex (importer) tego ostatnio nie sprowadzał/ sprzedawał...
    Nawet paczka to dla mnie za dużo, potrzebuje minimum 2 płyty 4 cm lub jedną 6-8 cm, ale żeby było "więcej" to zoptymalizowałem to do czterech płyt 4cm.
    Nawet nie wiem ile może kosztować taki max twardy XPS, dla 0,1 m3 cena łączna nie powinna być zabójcza

    Liczę na to że może ktoś z budujących/wykonawców z FM używał i zostało mu parę płyt których mógłby się pozbyć. Niekoniecznie BASF, ale jak najtwardszy, 500 kPa byłoby OK
    Transport- jak gdzieś znajdę to zacznę sprawdzać możliwość przesłania kurierem itp
    Jak nie znajdę w tym roku to chyba niestety będę musiał kupić 3035

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    po co ja to robie... ech...
    ok. jutro Ci to sprawdze u moich dostawcow xps-a
    ale min to paczka.
    0,3m3
    jaka chcesz grubosc i co ewentualnie jakby bylo "na stocku" z 500kPa?
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  7. #7

    Domyślnie

    po co? Z dobrego serduszka
    Z góry dzięki.
    Grubość- najchętniej 2 cm potem 4 lub 6 cm
    a "na stocku" nie jestem pewien czy rozumiem ;-( wg wiki- na składzie- tak, chętnie 500 kPa bo to więcej niż 200 które mam na budowie i 300 kPa dla 3035

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    110 eur /m3 netto, kurs euro wg nbp na dzien zlozenia zamowienia, w opakowaniu: okolo 0,3m3
    Produkt: Synthos XPS 500kPa 6cm.
    Jest w Termoorganice, moge to odebrac kurierem swoim, dostawa 1 opakowania - okolo 20zl
    czas realizacji: 2dni od momentu zlozenia zamowienia, mozliwa platnosc przy odbiorze
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  9. #9

    Domyślnie

    Pięknie
    Odezwę się na maila/ telefonicznie

  10. #10

    Domyślnie

    Witam proszę o pomoc, czy ktoś z państwa miał do czynienia z firmą ravatherm ponieważ chce zakupić 1300 metrów styroduru niestety zapłata musi nastąpić z góry dlatego się obawiam ponieważ nie znam tej firmy . Proszę o opinie. Dzieki

  11. #11

    Domyślnie

    Zapłata z góry za całość nie jest akceptowalna. Ja tej ravatherm nie znam ale jeśli to nie jest jakaś bardzo niestandardowa grubość tzn. do 12 cm to zaliczka powinna być w kwocie 30% całego zamówienia. Jeśli zamówienie jest o niestandardowej grubości ponad 12 cm to bedzie problem bo będą to wycinać specjalnie dla Ciebie ale więcej niż 50% bym nie płacił i tyle. Za dużo można wtopić.
    Na pewno czas realizacji zamówienia będzie parę tygodni więc nie ma uzasadnienia żeby obracali twoją kasą tak długo. W zamówieniach zaufanie musi występować po obu stronach. Zarówno kupujący i sprzedający muszą mieć ryzyko po swojej stronie dlatego te 30% jest optymalne. Jak dadzą Ci znać że towar mają u siebie, jediesz do nich sprawdzasz fizycznie czy jest, robisz przelew i czekasz na trasnport.
    No a jesli cena tego xpsa jest super promocyjna to pamiętaj że ten materiał "musi" kosztować i nie ma tak że jeden producent może go jakoś dużo taniej wyprodukować. Żeby z promocji nie zrobiła się wtopa życia bo metraż który zamawiasz jest zacny.
    Podstawowa zasada to: sprzedający ma interes w tym że kupisz właśnie od niego a nie odwrotnie więc negocjuj.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony