dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 68
  1. #1

    Domyślnie

    -
    Ostatnio edytowane przez szymonówka ; 31-01-2017 o 19:30

  2. #2

    Domyślnie

    Sorki za pytanie ale gdzie był kier bud jak to budowaliście ?

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Sorki za pytanie ale gdzie był kier bud jak to budowaliście ?
    ta gdzie był ... do jasnej ! nie szanuje zawodu inż, o ile był jakiś "kierownik" . LUDZIE! jak wam płytkarz przyjdzie kłaść płytki to nie pytacie czy za 200 zł wykona łazienkę na 70m2 .. tylko złoi was
    na 50zł m2 co najmniej. Wyciągacie leśnego dziadka, tylko jako figuranta, bo przecież wy wiecie lepiej jak się buduje macie to swoje lepiej.
    Wcale mi nie żal, ponieważ kierownik szanujący się przyjechał by na budowę i tylko rzut oka i wie że partolą.
    Ale kierownika swojego, nie z "ich" firmy .. żal wam dać te 1500 i więcej za nadzór kierownika ? bo wiecie lepiej..

    Płytki i łazienka to doskonały przykład do rozwinięcia, jeśli by wam nie zależało to byście sami pokleili .. krzywo bo krzywo.. ale jest ...
    nie! to nie może być przecież .. co powie wyrocznia gości, którzy będą oglądać to nasze dzieło .. na to do jasnej nie szczędzicie grosza.
    Glazurka musi być...

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Odysss

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    mazury
    Posty
    279

    Domyślnie

    A co Wy pier... o kierownikach ! To jest niepotrzebny wydatek ! Wyciaganie kasy z kieszeni inwestora ! (zaplacilem 2tys i g*o).
    Zastanowcie sie, zeby kierownik byl na budowie, znal projekt, to musialby brac minimum 10tys zl ! Do tego, kto tak naprawde zweryfikuje ich wiedze ?!

    To wykonawca powinien znac sie na robocie i robic rzetelnie !!! to on bierze kase za wykonanie !!!
    Potrzebne jest w Polsce odpowiednie prawo i instytucja ktora wyeliminuje zlych wykonawcow.
    Ale o czym my tu mowimy... w tym kraju nie ma ani jednej instytucji, ani jednego szczebla dzialajacego prawidlowo. Sama zgnilizna.

    Przykro czytac takie wpisy, budowa to nie sielanka, to ogromna walka ze wszystkim i wszystkimi.
    Ostatnio edytowane przez Odysss ; 14-12-2014 o 13:31

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    A co Wy pier... o kierownikach ! To jest niepotrzebny wydatek ! Wyciaganie kasy z kieszeni inwestora ! (zaplacilem 2tys i g*o)
    kierownika trzeba sobie dobrać, a nie brać tylko pazerniaka na kasę .. ps; jak widać po Twoim wpisie to jakaś zakała zawodu inż..

    Zastanowcie sie, zeby kierownik byl na budowie, znal projekt, to musialby brac minimum 10tys zl ! Do tego, kto tak naprawde zweryfikuje ich wiedze ?!
    czytać rys każdy powinien potrafić, chodzi o kier bud, a żeby kierować robotami musi posiadać uprawnienia budowlane czyli musi się wykazać wiedzą, pytanie czy mu się chce, czy lepiej golić kasę ps zakała zawodu ..

    Przykro czytac takie wpisy, budowa to nie sielanka, to ogromna walka ze wszystkim i wszystkimi.
    Tak, to wynika też z filozofii budowania.

    Nikt jeszcze nie zabronił wykonywania domów samodzielnie, własnie w oparciu o projekt powinno się dać to zrobić, ale jak kupuje się gotowca i naście zmian długopisem, bez zachowania skali itp się wykonuje.. to później na podstawie takiego śmietnika nie da się wykonać nic !
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 14-12-2014 o 15:42

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Odysss

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    mazury
    Posty
    279

    Domyślnie

    Czlowiek ma tu problem bo ktos go zrobil w chu...
    A Wy tutaj pier... i sam (moze) niepotrzebnie wchodze w te klotnie, ale nie moge patrzec na te Wasze posty "ekspertow" szkalujacych inwestorow.
    kierownika trzeba sobie dobrać,
    Pietro wyzej napisales ze wystarczylo mu zaplacic 1,5tys i juz jest dobry
    żal wam dać te 1500
    Zdecyduj sie co w koncu okresla czy jest dobry czy nie ! Wyjasnilem tez caly proceder, dobry kierownik, ktory by sie interesowal non stop to min 10tys musialby wziac. Czyli w realiach ta funkcja pelni tylko role maszynki do zdzierania kasy z inwestora.
    czytać rys każdy powinien potrafić, chodzi o kier bud, a żeby kierować robotami musi posiadać uprawnienia budowlane
    Jak kierownik moze kierowac budowa jak go nie ma na budowie ? nie sadzisz ze za 2tys czy nawet 3tys bedzie siedzial tam przez 3miesiace (czy dluzej) ?
    O czym my tu mowimy !
    Rysunek czytac to powinien umiec przede wszystkim wykonawca ! chociaz paru ludzi z ekipy !

    Po drugie kto weryfikuje ich wiedze? Polska ksztalci wielu fachowcow -wystarczy zaplacic. Mowisz ze to inz -od kiedy to jest wymog zeby zostac kierownikiem budowy ?
    Widzialem tez inz w akcji, fajna budowa w wawie, ponad 600mkw, sama dzialka to warosc ponad milion, budowa - nastepne 3mln. I co tam zobaczylem ? Budowa widac ze prowadzona dobrze, czysto, itd. Kazdy wie co ma robic. Ale... budynek z porothermu na zaprawie. Narozniki jak zrobione ? z pustakow przytulonych do siebie. Powstaly mostki termiczne na kazdym narozniku -male ? -ale sa, producent wyraznie mowi o spoinie w tym miejscu.
    Wykonawca nie szuka sobie inwestorow, ma dobra opinie, to oni go szukaja.
    ale jak kupuje się gotowca
    Jestes tu na forum dlugo, ile razy juz spotkales sie z bublem (projektem) kupionym za grube pieniadze ?
    W Polsce nie ma odpowiedzialnosci. Kupno indywidualnego, drogiego projektu nie daje zadnych gwarancji !!

    Zagadzam sie ze projekt jest bardzo wazny i powinien zawierac wszystkie szczegoly rozrysowane i opisane dokladnie. Tak zeby kazdy kto chce, posiadzie jakas wiedze mogl to wykonac prawidlowo, nawet samodzielnie. Jednak w praktyce tak nie jest ! A projekty urzedy tez akceptuja -chyba nawet nie przegladajac ich (w zaleznosci kto przystawil pieczatke).

    STOP szkalowaniu inwestorow, zacznijcie pietnowac zlych architektow, kierownikow, geodetow, wykonawcow.
    Ostatnio edytowane przez Odysss ; 14-12-2014 o 17:59

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Po drugie kto weryfikuje ich wiedze? Polska ksztalci wielu fachowcow -wystarczy zaplacic. Mowisz ze to inz -od kiedy to jest wymog zeby zostac kierownikiem budowy ?
    kierownik musi być co najmniej inż.. jeśli ma ograniczone uprawnienia do kierowania robotami .. właśnie np domki jednorodzinne. no ale ..

    Ale... budynek z porothermu na zaprawie. Narozniki jak zrobione ? z pustakow przytulonych do siebie. Powstaly mostki termiczne na kazdym narozniku -male ? -ale sa,
    http://cieplej.pl/imgturysta/file/do...ary_wodnej.pdf coś o porościemie.

    Jestes tu na forum dlugo, ile razy juz spotkales sie z bublem (projektem) kupionym za grube pieniadze ?
    oj jakieś tydzień temu sprawa była przy dachu..

    STOP szkalowaniu inwestorow, zacznijcie pietnowac zlych architektow, kierownikow, geodetow, wykonawcow.
    tak oczywiście do tego zmierza cała konkluzja. Nie mniej otrzeźwienie dla inwestora się przydaje.


    Pietro wyzej napisales ze wystarczylo mu zaplacic 1,5tys i juz jest dobry
    żal wam dać te 1500
    zależy od regionu, w waszrszawce do ledwie kieszonkowe .. u nas już dość dobry pieniądz.


    Ja nie szkaluje inwestora, tylko niech on szkaluje kierownika czemu taką lipę puścił ! po to jest ..

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Kierownik budowy ma ubezpieczenie. Jeśli podpisał się pod takim syfem to można go pociągnąć i zrobić na jego koszt tak, jak powinno być. Wyślij priva do Andrzej Wilhelmi. To spec od dachów - może pomoże i coś doradzi.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    posłuchaj,
    Kierownik sie pod tym podpisał. Poprawki tego domu nie będą tanie - nie rób ich we własnym zakresie. Idź na konsultacje do prawnika . Moim zdaniem najszybciej będzie to mozna zrobic z ubezpieczenia Pana H.... Kierownika. Każdy kierownik budowy ma ubezpieczenie OC - skorzystaj z niego.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    kierownik budowy był zewnętrzny i to za nie małą kasę, ale................... ( parodia ? żart? ) - też oszust
    zakała inżynierstwa stosowanego
    ( taki już mój pech - zobaczył samotną matkę - to dawaj naciągnąć babę na kasę )
    o by go !

    a skąd ja mam się na budowlance znać
    dokładnie, teraz za rzopu, kiero, zabrał kasę i dopuścił się rażących uchybień.

    ich trzy budowy i wszystko wyglądało ok, kierownik z papierami i doświadczeniem, teraz już wiem jak ten świat funkcjonuje - ale co z tego jak zostałam z tym bublem i ogromnym kredytem - teraz siedzę z dzieciakiem w sytuacji realnego zagrożenia życia - a wszystko przez takich ................

    dom posiada ekspertyzę z której wynika iż dach został wykonany niezgodnie z jakimikolwiek zasadami sztuki budowlanej
    Hmm, kierownika postraszyć tym że będzie miał ciepło, jeśli on nie postraszy ekipy że ich z rynku wyrzuci, bo ma kolegów inż którzy nie będą autoryzować ich "dzieł" a kierownikowi w prost jeśli już dzieniczek wypełnił.. że jeśli coś podpisał że jest ok, a nie jest .. to poświadczył nieprawdę.
    Ciepłe wakacje 5 letnie od uprawnień budowlanych czy innych czynności, trzeźwiąco wpływają na taki pozytywne załatwienie sprawy.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Jedno nie wyklucza drugiego. Szukaj ekipy, zrób zdjęcia, masz ekspertyzę - więc jesteś zabezpieczona. Najpierw ubezpieczyciel, nie sąd. To różnica. A sądzić się może kierbud z ekipą. nie Twoja sprawa
    Znajdziesz nr.polisy kierbuda w necie, i w papierach, ktore powienien Ci przekazać (z uprawnieniami) - skontaktuj się z jego ubezpieczycielem celem zgłoszenia szkody.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie



    kierownik budowy był zewnętrzny i to za nie małą kasę, ale................... ( parodia ? żart? ) - też oszust
    qurfa mać bo inaczej nie napiszę .. zakała zawodu inż

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kubencki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Piła
    Kod pocztowy
    64-850
    Posty
    278

    Domyślnie

    Powodzenia z naprawą szkód

    Kierownik powinien skończyć w kryminale, podobnie jak ekipa budująca. To jest świadome spowodowanie zagrożenia ŻYCIA.

  14. #14

    Domyślnie

    Polska ! i banda jebanych urzędasów , czekają na tragedie albo łapówkę !

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    gdzie żyjemy? na zielonej wyspie! przecież mamy pol sze wizm stosowany, afera taśmowa nic się stało.. tak by wymieniać.
    nie skalałem się nigdy oddaniem głosu na te resztki po aws!
    Wyjechać ? startować od zera, może jeśli bym przysiadł do nrom ANSI oraz ASTM to może by co było z tego.

    Proponuję napisać do izby inż bud lokalnej gdzie sobie siedzi kier bud .. zapytać to z tym zrobić !

    Łapówka to tradycja jeszcze po zaborcza - ruska .. o tak ..

  16. #16

    Domyślnie

    Jest może jakiś program TV, jakiś dziennikarz śledczy który by się tym zajął? Coś w stylu "usterka" albo "będzie pan zadowolony" czy tam "sprawa dla reportera"?

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar escone
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    3city
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał szymonówka Zobacz post
    co dalej z moim dachem ?
    w grudniu założona sprawa w sądzie p-ko wykonawcy i złożyłam wniosek o zabezpieczenie pozwu i przysłanie biegłego w trybie pilnym aby cokolwiek ruszyć np. wbić brakujące gwoździe , podeprzeć dach itp. - muszę mieć wizję lokalną biegłego sądowego - inaczej zarzucą mi tuszowanie sprawy i zacieranie śladów . Wniosek był w grudniu na cito i do dzisiaj nie ma nie tylko biegłego ale i wniosku - zaginął w sądzie ! to już podchodzi mi pod czarny humor ! a my z synem koczujemy na parterze jak na dalekiej Ukrainie ze strachem patrząc w sufit. Jak śnieg lub wiatr to zero snu. Byłam w Insp Nadzoru zapytać się na razie nieoficjalnie co z tym fantem , a tam krótka piłka " inspektorat nie zajmuje żadnych stanowisk i nie jest od wydawania opinii w takich sprawach - interesuje nas tylko czy prace naprawcze będą zgłoszone zgodnie z przepisami ,jak nie- to w razie donosu skontrolujemy !". W tzw. międzyczasie zleciłam badania termowizyjne i dostałam raport , który przygiął mnie do ziemi mocniej niż ten dach - ten dom to jeden wielki durszlak - fundamenty nieocieplone , ściany nieszczelne a dach nieuszczelniony w części łączenia ze ścianami ( dach położony na schodki bali i boki w żaden sposób nie uszczelnione tylko przykryte deską dekoracyjną ) i teraz już wiem czemu na piętrze mam temperaturę zewnętrzną pomimo kaloryferów skręconych na 6. I tak sobie egzystuję już ponad miesiąc - czekając na wyroki boskie ( czyt.sądowe ) .
    Jedyny szybki strzał z sądu , który dostałam to pismo ws odrzucenia wniosku o zwolnienie z kosztów sądowych ! We wniosku napisałam że mój miesięczny dochód na 2 osoby to 2000 zł , a moje m-czne wydatki to 1400 zł kredyt i 500 zł na opłaty - w odpowiedzi było : " oddala się wniosek z uwagi na fakt iż wykazane dochody są większe od wydatków, a powódka musiała mieć świdomość możliwości rozpoczęcia sprawy przeciwko wykonawcy z uwagi na stwierdzenie wad budynku i miała czas na zgromadzenie potrzebnej kwoty " ))) i gdzie my żyjemy ???
    Też z żoną złożyliśmy pozew przeciwko nierzetelnemu wykonawcy, który wybudował nasz dom.
    Pozew złożony w październiku 2013!!! i do dzisiaj dostaliśmy jedynie pismo o zwolnieniu z opłat sądowych.
    Rzeczoznawcy w domu jeszcze nie było..... przez 1,5 roku!

    Życzę dużo cierpliwości

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar escone
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    3city
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał szymonówka Zobacz post
    no to bajka ! moja sprawa w Gdańsku zobaczę ile zajmuje się takimi sprawami ten sąd
    Nasz wniosek leży w Wejherowie

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Pasqud
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Posty
    134
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Wejherowo to jeden z trzech najbardziej obciążonych sądów w Polsce akurat jest

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    milo222

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-249
    Posty
    130

    Domyślnie

    Dziwię sie Państwu że tak długo czekacie ze swoimi sprawami.

    Jeżeli nie ma żadnej odpowiedzi z sądu dłużej niż 6 miesięcy to należy wystąpić do sądu o odszkodowanie za przewlekłość postępowania w sprawie - gwarantuje że to wystarczy aby sprawa się ruszyła.

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony