dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 68
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Pasqud
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Posty
    134
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Najczęściej wręcz przeciwnie. Bo akta będą przesyłane do sądu wyższej instancji a później zwracane. A w praktyce i tak nie doszukają się żadnych niedociągnięć.

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Proponuję przeniesienie tematu na główny balowy wątek - Domy z bali. To wątek zbiorczy obejmujący nie tylko kwestie technologii, ale również zawierający posty o kłopotach z wykonawcami. Zapewni to szerszy odźwięk sprawie i będzie miał charakter ostrzegawczy dla przyszłych inwestorów. Pozdrawiam

  3. #23
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Nie ma technicznej możliwości przeniesienia całego wątku bez ingerencji admina. Po prostu skondensuj swoją historię do kilku najważniejszych punktów i opisz ją na "Domach z bali". Sprawa należy do kategorii hardcorowych. Jeśli prawnicy pozwolą Ci na podanie nazw partackich firm, to się nie krępuj Taka wzmianka na forum muratora, dla niejednego pseudofachowca okazywała się przysłowiowym gwoździem do trumny.

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Wg mnie aż tak nie obwiał bym się o ten wątek, tytuł mówi sam za siebie, dość mała rotacja tematów w tej podgrupie, chce trzymać ten wątek na wierzchu.

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał szymonówka Zobacz post
    trzymajcie kciuki u nas dzisiaj w porywach 75 km/h, już od rana dachem buja , dzieciak ewakuowany , ja na straży , a biegłego dalej nie ma , wyznaczony ale nie przychodzi
    Kciuki trzymaliśmy a jak się zachował dach po wczorajszych i dzisiejszych wiatrach?

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Jak to się nie odezwał ..

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Ma sa kra

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Wykonawca powinien mieć zakaz wykonywania czynności budowlanych do końca życia. Twój dom (problem) powinien zostać nagłośniony i przywoływany na forach. Ten "budowlaniec" raz po raz powinien lądować na aktualne miejsce czarnych list...

    Sąd? Raczej farsa. Prawo to narzędzie - zabawka, dla ludzi którzy się nim zajmują i się na nim znają. Reszta owieczek bez kasy może sobie pomarzyć...No chyba, że idą wybory i akurat Cię zgwałcą na przystanku w centrum miasta...

  9. #29

    Domyślnie

    A jaki to wykonawca jeśli to nie tajemnica?
    ps. przy wzmocnieniu dachu przyjrzyj się też czy nie ma konieczności dodania zastrzałów, u mnie było to konieczne. Koszt niewielki a dużo większe bezpieczeństwo konstrukcji.
    W tym miejscu próbowałem pochwalić swoich wykonawców, ale jak twierdzą administratorzy forum: "Reklama na Forum jest patna."

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    DziadekT

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Racibory
    Kod pocztowy
    05-505
    Posty
    294

    Domyślnie

    Może to odpowietrzenie kanalizacji?
    Dobrze, że nie w spalinowej ...

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    Cytat Napisał szymonówka Zobacz post
    z odkrywki na polu bitwyZałącznik 332941 ściągam ściany bo nie mam jaskółczych ogonów tylko atrapy
    przerąbane, ze takie rzeczy się dzieją to nie wiedziałem.... najgorsza jest bezsilność. ae tak szczerze nie widzieliscie w trakcie budowy jaka kaszane odwala??

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    tak to jest, to powiem ci lepszy numer, jednemu znajomemu geodeta zle wytyczyl dom i sie okazalo ze ma 2,5m do granicy dzialki. i co z takim czyms zrobic? rozbierac prawie wykonczona chalupe? to tez kaszana

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Ten "biegły" sądowy to on się totalnie nie zna na swoim fachu ! rączka - rączkę myje ! nie zna prawa budowlanego i kto za co odpowiada ..
    Ty możesz się na niczym nie znać .. ewentualnie inspektora nadzoru inwestorskiego .. a najszybciej to sprawę można by było załatwić w okręgowej izbie inż budownictwa .. -a może kiero nawet tan nie zapisany ? sprawę ratuje chyba tylko samorząd zawodowy, lub https://konstruktorbudowlany.fora.pl/ jeszcze
    tu - koledzy się coś lepiej na prawie znają ..


    to jest hicior .. sorry.. ale zmiękłem ..

    krokiew .. która nie powinna tu być .. różne elementy na grzędzie .. żółte ( czerwone krokiew )
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 08-10-2015 o 18:48

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał szymonówka Zobacz post
    a teraz wywalam tyle samo na ratowanie tej katastrofy budowlanej ( czy mam taką forsę ? a skąd ! sprzedają co mogę i zapożyczam się gdzie mogę - nie mogę wziąść dzieciaka na ulicę !
    Zgłosiłaś to do izby okręgowej gdzie był/jest ubezpieczony kierownika budowy? Były na Fm przypadki że inwestorzy zgłaszali skargi na kierowników i z tego c kojarzę to dużo szybsza droga niż sądy.

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Szymonówka, opinia biegłego jakkolwiek by nie była dla Ciebie szokująca i niesprawiedliwa jest dobrym punktem wyjścia dla prawnika, który Cie reprezentuje.
    W moim przypadku, opinia pseudobiegłego była miażdżąca (dla nas), natomiast podstawiony pod ścianą przez mecenasa, który formułował pytania w taki sposób by odpowiedź mogła brzmieć "tak" lub "nie", sam zapędził się w kozi róg i udowodniła jakim jest idiotą.
    (jeśli może być pomocne prześlę Ci skan pytań ).
    Ale to przyszłość. Nasze sądy działają jak działają i wszystko pewnie potrwa jeszcze kilka lat. Więc życzę dużo cierpliwości.

    "Mój" uprzedzając zarzuty -niezależny i dobrze opłacany kierbud, jak tylko zaczęło być gorąco, zwinął zabawki, zniknął z rejestrów kierbudów, zmienił telefon i adres i tyle go widziałam.

    Dziwię się że nadzór nie przyjął zgłoszenia. U nas był natychmiastowy nakaz rozbiórki z powodu zagrożenia katastrofą budowlaną.

    PS. masz odbiór domu ?

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Kto do cholery odbiera dom w takim stanie ???


    U mnie od dnia złożenia pozwu do prawomocnego wyroku upłynęło ponad cztery lata.
    Wiem, to nie jest pocieszające

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Myślę że to trzeba zapytać na podanym przez mnie forum, nie jestem biegły w sprawach prawnych..
    I na pewno dobrze było by zawitać do izby inż budownictwa okręgowej- wziąć pokazać foto ..
    Samorząd zawodowy - dość szybko pewnie się by zajął.

    Ej no - to już nie jest nawet smutne - to dramat .. te zdjęcia -szczególnie tam gdzie widać jakąś wybrakowaną krokiew ..
    podciętą itp ..

    a to nie rzeczoznawca - tylko partacz jak spółka ..
    a wypadało by zamówić ekspertyzę z lokalnej Politechniki - wiem coś o tym ..
    bo wydałem 2000 zł na udowodnienie wady fabrycznej .. pewnej rzeczy ..
    jeszcze dostałem zwrot sporo naukowców z Politechnik ma papiery rzeczoznawcy ..
    i z tego co kojarzę - raczej kardiologa potrzeba będzie .. żeby zawału kto nie dostał .. jak zobaczy takie cuda .. to wygląda - na złośliwe zrobienie domu ..
    totalnie złośliwe i celowe wręcz działanie !
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 08-10-2015 o 22:47

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie


    to jest już hit !...

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    To już wiem co za ptica .. ktoś chyba Ciebie nie lubi bo widziałem na pewnej stronie że
    całkiem dobrze Twój projekt w innym miejscu postawili

    Pytanie - bo to jest ewidentnie złośliwe i celowe działanie .. nie wierzę aby ktoś na trzeźwo - tak krokwie połączył jak w jednym poprzednim zdjęciu .. w kalenicy - na jednego gwoździa...
    z przesunięciem styku montażowego .. zgroza ..
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 08-10-2015 o 23:05

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Prawie 30 lat jeżdżę po budowach. Średnio 10 miesięcznie oglądam. Budują firmy i majsterkowicze. Firmy pomijam. Wśród amatroszczyków rożnie bywało. Nie spotkałem jednak w swojej karierze takich idiotów...

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony