dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 10
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 187
  1. #21

    Domyślnie

    Dziękuję za Wasze komentarze.

    Zwracacie uwagę na podparcie okien. Montaż był prowadzony bez wzdłużnego (nieusuwalnego) podparcia ramy okna na klockach/klinach nośnych. W każdym montowanym oknie osobiście podkładałem wzdłużnie kliny. Tylko nie w HST. Niestety nie dopatrzyłem również podparcia z boków ram okiennych - zgodnie z zaleceniem producenta. To jednak jest do zrobienia. Bardziej martwię się strukturą piany i zbyt małymi szczelinami dylatacyjnymi bo to o wiele trudniej naprawić.

    Aby nie być gołosłownym poniżej zdjęcia wszystkich okien na parterze. Wklejam kolejno zdjęcie okna, a następnie zdjęcia jego szczelin dylatacyjnych.























































    Ostatnio edytowane przez Sebasttian ; 15-12-2014 o 01:05

  2. #22

    Domyślnie

    Pianka wygląda naprawdę kiepsko. Mur pod wyklejenie taśm zewnętrznych tez. Nie ma szans zeby tego typu taśmy dobrze i szczelnie sie do tego przykleily.

  3. #23

    Domyślnie

    a ja mam odmienne zdanie - pianka jest OK, wbrew pozorom. Nie każda pianka ma strukturę zbitej gąbki z bardzo małymi bąbelkami powietrza lub wręcz ich braku.
    Co do luzóe - w większości zdjęć są do przyjęcia - tam gdzie jest mniej jak 5 mm ważne jaki jest luz z drugiego boku - tez taki mały ?
    Góra w granicy 10-15 mm jest w sumie do zaakceptowania
    Ogóle po przejrzeniu zdjęć na szybko nie jest tak tragicznie jak wyglądało na początku

    Ważne by od góry było z 15 mm luzu przy balkonach, przy oknach niezbędne minimum 10 mm i tu na tych zdjęciach z miarką widać, że poza dwoma zdjęciami jest OK
    Doły nie mają znaczenia tam może być nawet i postawione na taśmie rozprężnej i 2 mm luzu
    Dziwi mnie tylko, że widząc iż górą jest ciasno, nie obniżyli montażu okien o tych kilka mm - realnie nie są do wychwycenia gołym okien różnice w sąsiednich oknach nawet dochodzące do centymetra - więc mogli to "zgubić"
    Ostatnio edytowane przez nikt ważny ; 15-12-2014 o 06:26

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    RodzinkaS

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Posty
    14
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Może trzeba wziąć rzeczoznawcę z Oknoplast i wtedy oceni sytuację.

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Bardziej zastanawia mnie fakt iż z tego co mi wiadomo oknoplast nie daje gwarancji na okna tarasowe suwanki i hs zamontowane na listwie parapetowej ale może dowiedz się jak to wygląda u źródła.
    Ja dostałem takie wytyczne i nie wnikałem choć dla mnie dziwne

  6. #26

    Domyślnie

    W poniedziałek zwróciłem się do Oknoplastu o ocenę prawidłowości przeprowadzonego montażu z punktu widzenia ich zaleceń montażowych i warunków gwarancji. Dotąd nie otrzymałem odpowiedzi. Notabene, karta gwarancyjna Oknoplastu zakłada, że montaż niezgodny z opisanymi w niej zaleceniami znosi odpowiedzialność gwarancyjną producenta. Dam znać jaka będzie odpowiedź.

  7. #27

    Domyślnie

    podtrzymuję swoją wypowiedź i obawiam się, że nic nie wskórasz. W sumie dwa okna ze zdjęć są do ewentualnego (!) przemontowania
    Ocena tylko na podstawie zdjęć - tak na marginesie

  8. #28

    Domyślnie

    Buduję teraz dom i zastanawialem się nad oknami tej firmy, ale jak widzę marka rozdmuchana piłkarzami to żadna marka. Czy są na rynku inne firmy z tzw. segmentu "Premium", godne polecenia? Czy lepiej jest kupić okna polskie czy może raczej niemieckie - np. internorm?

  9. #29

    Domyślnie

    vetrex, awilux, seria passiv czy ID8000 Adamsa, MS, Internorm, to znani i tu wymieniani. Okna to okna kolejna rzeczą o ile nie ważniejsza jest firma która Cie obsłuży, od pomiaru poprzez uzgodnienia montażu i sam montaż
    Zapewne koledzy dorzucą tu jeszcze kilku sprawdzonych producentów w klasie Premium
    Ostatnio edytowane przez nikt ważny ; 26-12-2014 o 11:10

  10. #30

    Domyślnie

    Która z tych firm byłaby najlepsza? Czy wszystkie oferują ciepły montaż? Czy ich montaż jest lepszy niż ciepły montaż oknoplastu, który mieliśmy okazję "podziwiać" w tym temacie?

  11. #31

    Domyślnie

    mylisz pojecia. To nie Oknoplastu montaz widziales tylko jego punktu handlowego. I tu jest problem. Piszecie Oknoplast, Illbruck a to producenci okien (O) i materialow do montazu (I) a to ma sie nijak do montazu. Szukaj montazysty i sprzedawcy w jednym znajacego sie na rzeczy.
    Pytales o producentow stolarki klasy premium - podalem Ci swoje typy

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    mylisz pojecia. To nie Oknoplastu montaz widziales tylko jego punktu handlowego. I tu jest problem. Piszecie Oknoplast, Illbruck a to producenci okien (O) i materialow do montazu (I) a to ma sie nijak do montazu. Szukaj montazysty i sprzedawcy w jednym znajacego sie na rzeczy.
    Pytales o producentow stolarki klasy premium - podalem Ci swoje typy
    Chodzi mi o to, że to okno montował AUTORYZOWANY PARTNER firmy Oknoplast, zatem Oknoplast ponosi za to pewną odpowiedzialność - nie upilnował partnera, za którego powinien gwarantować. To do nich powinno należeć wyznaczenie pewnych standardów, takie jest moje zdanie.

    Rozumiem, czyli firmy te nie prowadzą same montażu okien. Czyli lepiej jest kupować bezpośrednio u producenta?

  13. #33

    Domyślnie

    Rozumiem, czyli firmy te nie prowadzą same montażu okien. Czyli lepiej jest kupować bezpośrednio u producenta?[/QUOTE]

    Tak wiele zależy na kogo się trafi. My mamy okna Adamsa i ekipę forumowego "Starego" (ich przedstawiciel). Jesteśmy zadowoleni z montażu.
    Współczuję stresu. Niestety doszłam do wniosku, że jest to uczucie na stałe goszczące w trakcie budowy.
    Mam nadzieję, że Oknoplast zachowa się tak jak przystało na poważną firmę i rozwiąże Wasz problem

  14. #34
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Hanss

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    593

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aleksandertysz Zobacz post
    Chodzi mi o to, że to okno montował AUTORYZOWANY PARTNER firmy Oknoplast, zatem Oknoplast ponosi za to pewną odpowiedzialność - nie upilnował partnera, za którego powinien gwarantować. To do nich powinno należeć wyznaczenie pewnych standardów, takie jest moje zdanie.

    Rozumiem, czyli firmy te nie prowadzą same montażu okien. Czyli lepiej jest kupować bezpośrednio u producenta?
    Bezpośrednio od producenta nie kupisz!!!

  15. #35

    Domyślnie

    Aleksander, tobie sie tak wydaje i mozesz dalej miec takie zdanie co nie zmienia faktu ze tzw. Autoryzowany Punkt Sprzedazy to realnie tylko miejsce gdzie wyroby Producenta zakupic mozesz, gdyz producenci (w wiekszosci) sami nie sprzedaja okien. A na jakich wykonawcow a APS trafisz to inna bajka. Czy producent ma i musi brac odpowiedzialnosc za drugi podmiot gospodarczy ? Moim zdaniem nie musi. Umowe masz podpisana z APS a nie fabryka. To ze fabryka moze zareagowac to zupelnie inna sprawa. Ale miej swiadomosc ze nie musi tego uczynic. Poza tym po obejrzeniu zamieszczonych zdjec z montazu nie widze az takiej tragedii a odczytane z miarki luzy, poza dwoma zdjeciami, sa prawidlowe i nie wiem doprawdzy skad az taka panika ?
    Tak naprawde wystarczy dwa okna przemontowac, jedno ustawic inaczej po szerokosci bi zwiekszoc 5mm do 10, zas drugie o 5mm opusic. I tyle z interpretacji zamieszczonych fotek

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aleksandertysz Zobacz post
    zatem Oknoplast ponosi za to pewną odpowiedzialność - nie upilnował partnera, za którego powinien gwarantować.
    Jak kupisz przeterminowany jogurt w jakimś "spożywczaku" w wiosce gdzie psy d... szczekają to też jest winny jego producent. To oczywista oczywistość cytując klasyka

  17. #37

    Domyślnie

    ale ten sklep nie ma "autoryzacji" mleczarni i dlatego piszącym takie rzeczy wydaje się, że autoryzacja wszystko zmienia
    Jak mi nawali samochód, bo mechanik jakiejś śrubki nie przykręcił, to pretensję mam kierować wprost do np. Toyoty w Japonii ? I producent ma mi dać nowy ?
    Lekka paranoja

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    ale ten sklep nie ma "autoryzacji" mleczarni i dlatego piszącym takie rzeczy wydaje się, że autoryzacja wszystko zmienia
    Jak mi nawali samochód, bo mechanik jakiejś śrubki nie przykręcił, to pretensję mam kierować wprost do np. Toyoty w Japonii ? I producent ma mi dać nowy ?
    Lekka paranoja
    Jeśli salon jest autoryzowany to tak jak w przypadku franczyzy mamy prawo oczekiwać, że spełnia wyznaczone przez markę standardy. Jeśli autoryzowany serwis samochodowy nawali to możemy kierować uwagi pod adresem polskiego biura tej firmy. A jeśli zatrujemy się bułką w sieci fast foodów to dlaczego nie kierować uwag do franczyzodawcy? To nie jest zwykły pośrednik, ale niejako gwarantowany.

  19. #39

    Domyślnie

    Oknoplast to porządna firma i to nie ich wina, że pośrednik coś zepsuł. Każdemu mogło się coś takiego przydarzyć.

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Jak kupisz przeterminowany jogurt w jakimś "spożywczaku" w wiosce gdzie psy d... szczekają to też jest winny jego producent. To oczywista oczywistość cytując klasyka
    Oknoplast nie może brać odpowiedzialnosci za każdy montaż. Produkują ogromne ilości okien i błędy zawsze się mogą zdarzyć. Nie skupiajcie się na tylko jednej sytuacji.

Strona 2 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony