dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Question Wysokie ławy fundamentowe, zasyp wnętrza pod posadzkę.

    Witam.

    Sprawa wygląda następująco - mam działkę w spadku. W prawym górnym narożniku mam poziom 331.5m n.p.m.
    W lewym dolnym 329m n.m.p., a więc aż 2m różnicy. Zero jest na poziomie 331.0m n.p.m.

    Jak widać na załączonym obrazku prawie większość wewnętrznej części budynku będą musiał czymś uzupełnić.
    Przeraża mnie tylko ilość tego - 2m piasku zagęszczać?

    Grunt rodzimy spod ław i ścian wg mnie nie nadaje się - są to gliny pylaste, pyły. Głównie twardoplastyczne, ale trochę miękkiego syfu też jest.

    Po pobieżnych obliczeniach na zasyp ścian i uzupełnienie do poziomu, gdzie będę mógł układać posadzkę na gruncie, potrzebuję ok. 250m3 materiału.
    Biorąc piasek zasypowy bulnę prawie 9 kawałków, ale innego rozwiązanie nie widzę.

    Co Wy o tym myślicie? Mnie przeraża może nie ta kwota, ale to, że budowa sobie średnio poradzi z zagęszczaniem takiej ilości co 20-30cm.
    Już taniej byłoby to chudziakiem zalać

    Przy okazji zapytam - może ma ktoś doświadczenie z formowaniem skarp wokół budynku? Jakby nie patrzeć ze 150-200cm w tym lewym dolnym narożniku będę musiał usypać. Może ktoś się wypowie w tym temacie?

    Dziękuję serdecznie z góry.

    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	11,7 KB
ID:	294364  

  2. #2

    Domyślnie

    wykorzystaj spadek terenu na swoją korzyść - zrób żelbetowe ściany tam gdzie będzie zasypane gruntem w kształcie litery C a tą ścianę ostatnią co będzie odsłonięta wymuruj lub szkielet-- z dużymi oknami--- i zrób sobie mieszkanko do wynajęcia lub większą ilość pomieszczeń - sam szukam takiej działki dla siebie !

  3. #3

    Domyślnie

    nie lepiej zrobić piwnicę?
    sam zasypywałem ściany fundamentowe wysokie na jakies 2 metry. Wykonawca dozbroil chudziak siatką stalową i w kwietniu będa dwa lata od wylania i z tego co wiem, to nic sie nie dzieje z podłogą (w miedzyczasie sprzedałem dom)

  4. #4

    Domyślnie

    @mariober
    Niestety, ale do tego projektu domu, co mam takie coś nie będzie za nic pasować

    @talar
    Korci mnie piwnica, ale nie mam na tyle funduszy. Generalnie boje się o to zagęszczanie. Zasypywałeś piaskiem czy glinami/pyłami?

  5. #5

    Domyślnie

    ja widzę na budowach że jak jest dużo do zasypania i zagęszczenia to zacznij od grubego kamienia najlepiej skały ( JEŻELI MASZ W OKOLICY) a później coraz drobniej by na koniec piasek lub żwirek - gliny nie dawaj- jak będziesz mieć dużo powietrza w podłożu to wilgoć się nie utrzyma i lepiej izolowane masz bo powietrze też izoluje przed zimnem .

  6. #6

    Domyślnie

    z tego co wiem to glinami/pylami nie powinno sie zasypywac. U mnie pod domem szedł na całosci piasek, a pod garazem wykorzystałem troche gruntu rodzimego (tez cos w stylu piasku) i na to piasek ze zwirowni. Zageszczone bylo warstwami, czekało pod otwartym niebem z opadami jakie 9 miesiecy, po tymn okresie chudziak zbrojony siatką stalową fi 8. Sam piasek (ponad 220 ton, 12 wywrotek po 20 ton) kosztował mnie trochę ponad 3 tysiace, wiec troche wyokie te twoje koszty (9 tys)

  7. #7

    Domyślnie

    Gliny na pewno nie będę dawać. Szczególnie, że to pylasta.

  8. #8

    Domyślnie

    Na razie przepatrzyłem oferty piasku zasypowego w internecie - 10m3 za 350zł. Za tyle najtaniej udało mi się znaleźć w rejonie krakowskim. Jutro będę dzwonić po różnych "marketach"

    Edit:
    Sorki za post pod postem.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    Szukaj firm zawodowo trudniących się wykopami, np pod duże inwestycje.
    Ja z takiej firmy płaciłam po 400 zł za ogromną wywrotę pięknego czyściutkiego piachu zasypowego, podobno 20m3; czyli 30 ton.
    Sciana fundament wraz z ławami ma u nas 2,2m. z powodu głębokiego położenia warstwy nośnej gruntu.

    Pamiętaj, że nie możesz budować wysokich ścian bez żelbetonowych kolumn, bez wieńca oraz przed zasypywaniem ścian należy je obsypywać na zewnątrz-bo rozsadzi budowlę.
    Powodzenia.
    Ostatnio edytowane przez GraMar ; 19-12-2014 o 12:47
    Dom: 1-piętrowa kostka 13m x 11m, dach 2-spadowy, strych, WG, bez piwnic. Ocieplenie: styrodur 8cm, 15 cm styro na elewacji i nad użytk piętrem, 10 cm dom/garaż ściana i sufit. Na chudziaku 10cm styro 0,037. Okna 3-szyb Vidok, przemarzający środkowy słupek, ościeżnica profil AlphalinePlus.
    Pow ogrzewana liczona wewn pomieszczeń ok 196 m2, kubatura ok 520 m3 plus kotłownia 13 mkw. Instalacja c.o.- 14 grzejników 22cv+ 4 drabinkowe, Junkers Smart 14-3C, zasobnik Junkers 120-5Z, sterownik FW120.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony