dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 16
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 316
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie Ekstremalnie tani styropian ? Zima 2014?

    tak.. informacyjnie - bo zima mi sie nudzi . Ciagle zmiany cen styropianu (kiedys bylo co tydzien, teraz jest co miesiac) spowodowaly ze zaczalem sobie robic excela z cenami zakupu i sug. cena sprzedazy za m3 netto dla Termoorganiki dla 2 najpopularniejszych styropianow:
    Termonium Fasada 0,032 grafit
    Termonium Fasada Plus 0,031 grafit
    cena ropy naftowej spadła + zima i widzimy cene najnizsza od .. dawna na te produkty
    w pdfie : tabelka do pobrania:
    http://pliki.astrobud.pl/zestawienie_termoorganika.pdf
    Zapraszam jakby co
    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 16-12-2014 o 21:15
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    tak.. informacyjnie - bo zima mi sie nudzi . Ciagle zmiany cen styropianu (kiedys bylo co tydzien, teraz jest co miesiac) spowodowaly ze zaczalem sobie robic excela z cenami zakupu i sug. cena sprzedazy za m3 netto dla Termoorganiki dla 2 najpopularniejszych styropianow:
    Termonium Fasada 0,032 grafit
    Termonium Fasada Plus 0,031 grafit
    cena ropy naftowej spadła + zima i widzimy cene najnizsza od .. dawna na te produkty
    w pdfie : tabelka do pobrania:
    http://pliki.astrobud.pl/zestawienie_termoorganika.pdf
    Zapraszam jakby co
    czy ja wiem czy tak ekstremalnie tani? ten drozszy zszedl z 220 na 200 l, to raptem 10% . przy dobrych ukladach tyle mozna w skladzie dostac

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacek.zoo Zobacz post
    czy ja wiem czy tak ekstremalnie tani? ten drozszy zszedl z 220 na 200 l, to raptem 10% . przy dobrych ukladach tyle mozna w skladzie dostac
    W składzie tez zszedł o 10% wiec przy dobrych układach można go dostać za 180 zl.
    Buduje Gracjana

  4. #4

    Domyślnie

    Choćby 10% ceny materiału za który nawet na mały domek się płaci 5000-6000 (tylko ściany!) to nie do pogardzenia. Faktycznie, styro dołuje. Niestety u mnie etap już dalszy. Ciekaw jestem czy ktoś historycznie kojarzy jak stała wełna przed tym jak ropa spadła? Nie pamiętam dokładnie ale też chyba nieco zleciało?

  5. #5

    Domyślnie

    Miałem jeszcze poczekać ale korci mnie kupić teraz i mam dylemat czy swisspor
    LAMBDA 033 PLUS FASADA cena 165zł/m3 czy swisspor fasada 031 192zł/m3 różnica na całości 1000zł.
    Myślę że cena za oba dobra i taniej już może nie być.

    Który brać ?

  6. #6

    Domyślnie

    Z jednej strony 1000 zł to pikuś ogólnie (tak mówią sprzedawcy i hurtownicy), a z drugiej to np. 1 niezłe okno dachowe albo pół wkładu kominkowego albo dobry, długi wkład kominowy z kwasówki, albo 1 drzwi wewnętrzne... itd.

    Ewentualnie możesz tego klocka dołożyć do izolacji poddasza - a to tam, a nie ścianami, procentowow najwięcej ciepła ucieka

    U mnie całość styro na ściany wyszła prawie 7000, a kupowałem Genderka 036 20 cm

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    Cytat Napisał kwasniak Zobacz post
    Miałem jeszcze poczekać ale korci mnie kupić teraz i mam dylemat czy swisspor
    LAMBDA 033 PLUS FASADA cena 165zł/m3 czy swisspor fasada 031 192zł/m3 różnica na całości 1000zł.

    Myślę że cena za oba dobra i taniej już może nie być.
    Który brać ?

    Porównaj sobie parametry techniczne innych producentów, bo można za tę samą cenę upolować lepsze właściwości termoizolacyjne oraz wytrzymałościowe....
    Ostatnio edytowane przez GraMar ; 14-01-2015 o 11:17
    Dom: 1-piętrowa kostka 13m x 11m, dach 2-spadowy, strych, WG, bez piwnic. Ocieplenie: styrodur 8cm, 15 cm styro na elewacji i nad użytk piętrem, 10 cm dom/garaż ściana i sufit. Na chudziaku 10cm styro 0,037. Okna 3-szyb Vidok, przemarzający środkowy słupek, ościeżnica profil AlphalinePlus.
    Pow ogrzewana liczona wewn pomieszczeń ok 196 m2, kubatura ok 520 m3 plus kotłownia 13 mkw. Instalacja c.o.- 14 grzejników 22cv+ 4 drabinkowe, Junkers Smart 14-3C, zasobnik Junkers 120-5Z, sterownik FW120.

  8. #8

    Domyślnie

    ej no sorki ale jaką lepszą lambdę niż 031 i 032 chcesz uzyskać? lepiej to już aerożel

    a wytrzymałość - cóż, na fasadzie to nic po niej; na podłogi, do garaż - jasne, ale na fasadę?

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał kater-acme Zobacz post
    ej no sorki ale jaką lepszą lambdę niż 031 i 032 chcesz uzyskać? lepiej to już aerożel

    a wytrzymałość - cóż, na fasadzie to nic po niej; na podłogi, do garaż - jasne, ale na fasadę?
    Albo Pir 0,022 obliczeniowy 0,0235
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  10. #10
    Banned
    master102

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Płock
    Kod pocztowy
    09-419
    Posty
    15

    Domyślnie

    dobre ceny

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    Albo Pir 0,022 obliczeniowy 0,0235
    chyba raczej 0,026 lub 0,033

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    chyba raczej 0,026 lub 0,033
    http://astrobud.pl/pl/p/Plyta-Therma...0%2C022-5cm/57
    ?
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  13. #13

    Domyślnie

    jeśli to cena za płytę to bierę tego całego Jelcza

    a poważnie(j) - tak, każda ogarnięta osoba czai, że to za m2, ale info o tym jakoś mało widoczne jest, ale nie od razu znalazłem (mówię życzliwie, nie czepiam się)

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał kater-acme Zobacz post
    jeśli to cena za płytę to bierę tego całego Jelcza

    a poważnie(j) - tak, każda ogarnięta osoba czai, że to za m2, ale info o tym jakoś mało widoczne jest, ale nie od razu znalazłem (mówię życzliwie, nie czepiam się)
    dzieki, zobacze jakie mam mozliwosci w zwiekszeniu tego, akurat j.m jest definiowana w slownikach, a samo wyswietlanie - juz w stylach predefiniownych ustalone. no ale moze jak w css-ach pogrzebie to znajde.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zeglugawielka

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-001
    Posty
    15

    Domyślnie

    chytry dwa razy traci, najtaniej , dziękuję nie, nie i jeszcze raz nie, przynajmniej nie jak kupuje dla siebie

  16. #16

    Domyślnie

    wut?

    Ale o co Ci chodzi, że to źle że teraz dobry styro jest tani???

  17. #17

    Domyślnie

    Struktura zamkniętych komórek i duża gęstość zapewniają płytom wysoką
    stabilność cieplną przez pełen okres eksploatacji budynku, bez zmian parametrów izolacyjnych
    poniżej bardzo stary artykuł z 2011
    http://www.izolacje.com.pl/artykul/id1286,izolacje-z-pianki-poliuretanowej-a-wyroby-z-welny-mineralnej
    Przykład z badań.

    Instytut w Monachium przeprowadził badanie efektu starzenia na płytach PU spienionych pentanem o grubości 4 i 8 cm. Płyty o początkowych wartościach współczynnika λ na poziomie odpowiednio 0,023 W/(m·K) i 0,022 W/(m·K) były przechowywane w temperaturze pokojowej przez 15 lat i systematycznie dokonywano pomiaru ich izolacyjności cieplnej. Już po dwóch latach wartość współczynnika przewodzenia ciepła wynosiła odpowiednio: 0,025 W/(m·K) i 0,026 W/(m·K), a po kolejnych kilku zwiększyła się o kolejny miliwat, czyli w wypadku płyty o grubości 4 cm wynosiła 0,026 W/(m·K), a płyty o grubości 8 cm – 0,027 W/(m·K).
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	__b_izolacje-z-pianki-tab1.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	20,2 KB
ID:	299208
    Ostatnio edytowane przez mxxxx ; 16-01-2015 o 05:04

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    (...) Który brać?


    Nie trzeba długo się zastanawiać, parametry jakościowe spadają /wystarczy je porównać z archiwalnymi/.
    Poniżej podaję dla porównania parametry styropianów. Minimalnej wagi NIGDZIE NIE PODAJE SWISSPOR oraz TERMOORGANIKA

    SWISSPOR:
    LAMBDA MAX fasada -lambda 0,031 T1-L2-W2-Sb5-P5-BS115-DS(N)2-DS(70,-)2-TR100
    LAMBDA PLUS fasada- 0,033 [W/mK] T1-L2-W2-Sb5-P5-BS75- DS(N)2-DS(70,-)2-TR80


    TERMOORGANIKA
    TERMONIUM PLUS fasada -lambda 0,031 T(1)-L(2)-W(2)-Sb(2)-P(5)-BS100-DS(N)2-DS(70,-)2-TR100
    TERMONIUM fasada -0,032 W/(mK) T(1)-L(2)-W(2)-Sb(5)-P(5)-BS75-DS(N)2-DS(70,-)2-TR80

    AUSTROTHERM
    EPS FASSADA PREMIUM -l ≤ 0,031 W/mK T1-L2-W2-Sb5-P5-BS115-DS(N)2-DS(70,-)2-TR100 minimalnie 13,5 kg/m3

    KNAUF http://www.knauf-industries.pl/produ...-fasadowy.html
    Therm EXPERT Fasada/Dach/Podłoga XTherm- λ 31 T(1)-L(2)-W(2)-S(1)-P(10)-BS115-CS(10)70-DS(N)2-DS(70,-)2-TR100 minimalnie 13,5 kg/m3
    Therm EXPERT Fasada XTherm- λ 32 T(1)-L(2)-W(2)-S(1)-P(10)-BS115-CS(10)70-DS(N)2-DS(70,-)2-TR100 minimalnie 12,5 kg/m3

    *Powyższe parametry spisywałam z dokumentacji podawanej na stronie w/w producentów oraz info na paczkach. Żadnego z tych styropianów nie widziałam....

    Warto się jednak zastanowić, zanim utopimy pieniążki...

    Wg dzisiejszych cen / paramtrów /wagi brałabym Austrotherm 0,031
    Ostatnio edytowane przez GraMar ; 17-01-2015 o 06:57
    Dom: 1-piętrowa kostka 13m x 11m, dach 2-spadowy, strych, WG, bez piwnic. Ocieplenie: styrodur 8cm, 15 cm styro na elewacji i nad użytk piętrem, 10 cm dom/garaż ściana i sufit. Na chudziaku 10cm styro 0,037. Okna 3-szyb Vidok, przemarzający środkowy słupek, ościeżnica profil AlphalinePlus.
    Pow ogrzewana liczona wewn pomieszczeń ok 196 m2, kubatura ok 520 m3 plus kotłownia 13 mkw. Instalacja c.o.- 14 grzejników 22cv+ 4 drabinkowe, Junkers Smart 14-3C, zasobnik Junkers 120-5Z, sterownik FW120.

  19. #19

    Domyślnie

    nie do końca rozumię Cię - co porównujes z czym?

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Tak slyszalem i czytalem o tym.
    Bede miec za 2 tyg technikow magikow od pira u siebie to dopytam jak to z tym jest.
    Ten spadek oporu jak sie domyslam wynika z ulotnienia sie gazu szlachetnego zamknietego w strukturze pir-a.
    Natomiast troche juz czasu minelo i moze dopracowali ta technologie.
    Dowiem sie, dopytam - napisze.
    Ale skoro pisza wlasnie ze staly jest opor cieplny to chyba nie robia tego "na wydrę"
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

Strona 1 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony