dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Montaż częściowo w warstwie ocieplenia

    Do niedawna miałem taką wiedzę o montażu okien: w otwór wstawia się okno które przymocowuje się do muru, piankuje i robi obróbkę z zewnątrz i wewnątrz. Trochę zacząłem czytać na tym forum o "ciepłym montażu" i narodził mi się w głowie pewien pomysł. Jeśli głupi sprowadźcie mnie na ziemię. Mówimy o ścianie 2 warstwowej. Montaż w warstwie ocieplenia. Wydaje się najlepszy, ale jednocześnie najdroższy, jednocześnie największe ryzyko błędów (nie wszyscy monterzy chcą się z tym bawić i odpowiednio przyłożyć aby wszystko było zgodnie ze sztuką). Pośrednią alternatywą jest montaż częściowo w warstwie ocieplenia (wysunięcie okna ok 4 cm, jednocześnie technologia montażu identyczna jak w warswie muru - kotwy, taśmy folie itp zgodnie ze sztuką). Mi jednak narodził się pewien pomysł który wydaje mi się nawet lepszy. Ściany będę miał z betonu komórkowego, zatem po kolei: nadproże - przy jego wykonywaniu od strony zewnętrznej wstawiam 4 cm XPS-a, ściany wokół okna: murując wokół otworu okiennego robię wcięcie na 4 cm głębokie i np 15 cm szerokie. W to miejsce wklejam XPS-a - tylko nie wiem czy lepiej przed montażem okien czy po. W tak przygotowane otwory montują mi okna licując zewnątrz z murem zgodnie "ze sztuką" jak powinno sie montować okna w murze. Robiąc ocieplenie zewnętrzne nie muszę kombinować bo nie mam wystającego okna, kleję styropian do połowy grubości ramy. Co o tym myślicie ?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    A podparcie od dołu? Postawisz okna na XPSie?

  3. #3

    Domyślnie

    Fajne rozwiązanie głównie w przypadku rolet zewnetrznych, gdzie mamy mocno ograniczona możliwość najechaniu wegarkiem z ocieplenia na oscieznice. Od spodu polecam nie podcinac muru tylko dac podkłady podparapetowe z xps.

  4. #4

    Domyślnie

    I zdecydowanie trzeba to wykonać przed montażem okien

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał ClNEK Zobacz post
    Fajne rozwiązanie głównie w przypadku rolet zewnetrznych, gdzie mamy mocno ograniczona możliwość najechaniu wegarkiem z ocieplenia na oscieznice. Od spodu polecam nie podcinac muru tylko dac podkłady podparapetowe z xps.
    Te podkłady podparapetowe to dobry pomysł. Tylko chyba robiąc otwory pod okna od razu je trzeba uwzględnić, bo one chyba mają kilka cm i o tyle chyba trzeba większy zrobić otwór okienny ? Czyli chyba rozsądnie mieć je kupione już jak będą stawiane mury ? Przy okazji zapytam jak podejść do montażu drzwi tarasowych, czy można wykorzystać tez taki podkład podparapetowy, czy jest inny lepszy patent na "ciepły" montaż ?
    Cytat Napisał ClNEK Zobacz post
    I zdecydowanie trzeba to wykonać przed montażem okien
    Czyli wkleić wcześniej XPS-a z boków otworów okiennych przed ich montażem ?
    Ostatnio edytowane przez sylwekr ; 19-12-2014 o 11:08

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ostap

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Biała Podlaska
    Posty
    235

    Domyślnie

    Blok podparapetowy ma około 7cm, pod drzwi tarasowe polecam poszerzenie - ja swoje we własnym zakresie wypełniłem pianką poliuretanową.

  7. #7

    Domyślnie

    a jak montuje sie okno przy zastosowaniu tego elementu z XPS-a ? Pisałem dzisiaj do sprzedawcy takich elementów i mi odpisał, że nie trzeba przykrecać, że oparcie jest stabilne. Nie jestem przekonany do tego bo na okna działaja dosyc duze siły boczne, np podmuchy wiatru, czy jak otworzy się okno. Zatem według mnie trzeba to jakos solidnie na dole przymocowac, tylko jak to dobrze zrobić ?

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylwekr Zobacz post
    Pisałem dzisiaj do sprzedawcy takich elementów i mi odpisał, że nie trzeba przykrecać, że oparcie jest stabilne.
    To spytaj czy przejmie na siebie umowę gwarancyjną na okna jeżeli nie będą zamontowane wg wytycznych producenta tylko jego teorii "nie trzeba przykręcać".

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ostap

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Biała Podlaska
    Posty
    235

    Domyślnie

    U mnie bloki przyklejone na klej do pustaka okno nałożone (wchodziło na mocny wcisk) pomimo że była tam taśma rozprężna do dołożona tam masa poliuretanowa. Okna kilka miesięcy stoją, jak ktoś się boi o to by wiatr ich nie wyrwał to można blok mechanicznie przymocować tu gdzie jest miejsce na parapet wewnętrzny.
    Wszyscy wskazują brak mechanicznych kotew na spodzie okna, jakoś wcześniej ten problem był mocno bagatelizowany a i teraz widywałem i myślę że inni również okna gdzie na spodzie nie ma nic. Przy standardowym montażu gdzie pod oknem zostaje z 5cm na parapet to co montażyści wyginają te blachy by je tam zamontować?

    Jako inwestor opowiadam jedynie o swoich doświadczeniach, więc proszę o nie linczowanie przez montażystów.

  10. #10

    Domyślnie

    Tak teraz własnie cofam sie w czasie i faktycznie jak u mnie w mieszkaniu, lub w domu rodziców były wymieniane okna to żadnych blach z dołu nie montowali, podkładki do ustawienia okna, na dole, z boków blachy przykręcone i wokół piana i wszystkie okna na swoim miejscu, chyba moje obawy niepotrzebne.

  11. #11

    Domyślnie

    sylwekr - wzorujmy się na błędach montażowych.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ostap Zobacz post
    U mnie bloki przyklejone na klej do pustaka okno nałożone (wchodziło na mocny wcisk) pomimo że była tam taśma rozprężna do dołożona tam masa poliuretanowa. Okna kilka miesięcy stoją, jak ktoś się boi o to by wiatr ich nie wyrwał to można blok mechanicznie przymocować tu gdzie jest miejsce na parapet wewnętrzny.
    Wszyscy wskazują brak mechanicznych kotew na spodzie okna, jakoś wcześniej ten problem był mocno bagatelizowany a i teraz widywałem i myślę że inni również okna gdzie na spodzie nie ma nic. Przy standardowym montażu gdzie pod oknem zostaje z 5cm na parapet to co montażyści wyginają te blachy by je tam zamontować?

    Jako inwestor opowiadam jedynie o swoich doświadczeniach, więc proszę o nie linczowanie przez montażystów.
    jak ma być bez linczowania to będzie
    producent daje gwarancję na produkt jak jest prawidłowo zamontowany zgodnie z jego wytycznymi które powinny być w karcie gwarancyjnej lub dołączone do okna/okien i nie widziałem jeszcze takiej (mówimy o renomowanych firmach) która by uwzględniała brak kotwienia dołem.

    tak jak w przypadku taśmy foli itp tak samo w przypadku "ciepłego parapetu "
    ktoś pomyślał że można zrobić coś takiego aby wykluczyć w dużym stopniu błędy przy montowaniu parapetów wew i zew.
    wpadł na pomysł owego parapetu tylko sam pomysł to jedno później trzeba to testować itd
    pamiętam że 2 lata może nawet mniej temu sporo osób z forum było na nie
    dziś powoli się im to zmienia ... a głównym problemem był właśnie brak kotwienia dolnej ramy

  13. #13

    Domyślnie

    zamocowanie dołu musi być, czy przez przyklejenie ościeżnicy do CP czy zamocowanie śrubą i tyle w temacie.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    zamocowanie dołu musi być, czy przez przyklejenie ościeżnicy do CP czy zamocowanie śrubą i tyle w temacie.
    Przyklejenie nie każdego producenta okien zadowoli Nie jest to jakiś problem zamocować okna dołem przy ciepłych parapetach wiec dalsza dyskusja wg mnie jest zbędna

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony