dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Defro Optima Komfort 12 kw - prośba o porady w ustawieniach.

    Witam
    Z racji tego, że stary kocioł szlag trafił, mam zamontowany nowy piec firmy Defro - Optima Komfort 12 kw. Z racji tego, że nie miałem nigdy elektroniki i dmuchawy proszę o porady czy mam ustawione tak jak trzeba, czy coś trzeba jeszcze skorygować i poprawić tak aby uzyskać jak najlepsze efekty palenia (ekonomiczne). Palę oczywiście od góry i na pełnym załadunku tj ok. 20-21 kg węgla pali się ok 17-18 godzin przy temperaturze ustawionej na sterowniku 50 stopni celsjusza - czy idzie wyciągnąć jeszcze dłuższy czas palenia ?
    Sterownik jaki posiadam to :
    EUROSTER 11W
    Ustawienia parametrów
    Histereza pracy dmuchawy - 6 stopni c.
    Moc minimalna dmuchawy - 50 %
    Moc max dmuchawy - 100 %
    Długość przedmuchu - 10 s
    Długość przerwy między przedmuchami - 20 min
    Temperatura włączenia pompy c.o. - 35 stopni c.
    Histereza pompy CO - 4 stopnie c.
    Zawór 3D jaki posiadam to AFRISO ustawiony przez instalatora na 3,5 na skali, lecz zupełnie nie mam pojęcia czy tak ma być ustawiony, czy inaczej. Przesłona dmuchawy otwarta na ok 1,5 cm czy prawidłowo ? Pompa WILO ustawiona w położeniu tak jak na załączonym obrazku. Czytałem instrukcję do pompy ale niestety nic z tego nie rozumiem, czy jest ona poprawnie ustawiona czy trzeba pokrętło ustawić inaczej ?
    Z góry dziękuję wszystkim za pomoc.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20141201_123048.jpg
Wyświetleń:	288
Rozmiar:	95,6 KB
ID:	294780   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20141201_123059.jpg
Wyświetleń:	408
Rozmiar:	94,7 KB
ID:	294781   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20141201_123119.jpg
Wyświetleń:	227
Rozmiar:	93,7 KB
ID:	294782   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20141201_123124.jpg
Wyświetleń:	237
Rozmiar:	94,3 KB
ID:	294783   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20141201_123140.jpg
Wyświetleń:	211
Rozmiar:	96,7 KB
ID:	294784  


  2. #2

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pompa instrukcja.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	95,5 KB
ID:	294798Jeszcze wyciąg z instrukcji pompy.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    gersik

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    No, instalator za bardzo się nie popisał. Gdzie masz wpięty bojler CWU i czy to jest układ otwarty? Jeśli tak to gdzie jest podpięte naczynie wyrównawcze? Jak masz zabezpieczoną temp. powrotu kotła? Zawór 3d obniża temp. wody idącej na grzejniki. Zrezygnuj z dmuchawy na rzecz miarkownika ciągu.
    Ostatnio edytowane przez gersik ; 19-12-2014 o 06:14

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał gersik Zobacz post
    No, instalator za bardzo się nie popisał. Gdzie masz wpięty bojler CWU i czy to jest układ otwarty? Jeśli tak to gdzie jest podpięte naczynie wyrównawcze? Jak masz zabezpieczoną temp. powrotu kotła? Zawór 3d obniża temp. wody idącej na grzejniki. Zrezygnuj z dmuchawy na rzecz miarkownika ciągu.
    Jest to układ otwarty. Instlator mówił o konieczności montażu rury wzbiorczej lecz, koszt tej imprezy byłby na chwilę obecną za drogi to nie chciałem montować. Instalacja stara na rurach stalowyc, naczaynie wyrównawcze nowe z odpowietrznikiem na strych, lecz nie mam pojęcia jak jest połączone. Zbiornik CWU w sąsiednim pomieszczeniu, też nie wiem jak to dokładnie jest połączone. Wybacz ale jestem laikiem w tych sprawach.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony