dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Młody86

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Szczawnica
    Kod pocztowy
    34-460
    Posty
    1

    Cool Kominek w domu, co i jak?

    Witajcie.
    Chciałbym zamontować kominek w pokoju. Wkład z płaszczem wodnym.
    Pokój 3,9 na 3,9 - 15m2. Wysokość pokoju obecnie 3 metry, planuje obniżyć na 2,70 (niżej nie dam rady, ponieważ okno mnie nie puści).
    Dom drewniany, swoje lata ma, ocieplony jedynie 5cm supremą. Ściany z bali 30cm grubości. Od wewnątrz dodatkowo dam wełne 5/10cm i zabuduje regipsami (oczywiście folie paraprzepuszczalną i membrane też dam, jeśli ktoś się zna wskazówkami nie pogardzę)
    W domu jest centralne,układ otwarty z naczyniem przelewowym w pełni wykonane z rur stalowych piec na węgiel, koks, drewno, grawitacja ze wspomaganiem z pompki. Na piętrze instalacja wykonana z rur plastikowych ale jeszcze nie podłączona.
    Płaszcz chciałbym połączyć z istniejącym C.O.
    Trochę poczytałem ale gubię się w temacie.
    Chciałbym, żeby kominek był pomocnikiem dla C.O. i ciepłej wody jeśli jest taka opcja bez wymiennika (słyszałem, że są kominki z węrzownicą).
    Czy potrzebuje dodatkową pompkę na wyjsciu/wejściu z wkładu? Pod wkład chciałem jeszcze podłączyć jeden grzejnik który będzie w tym pomieszczeniu co kominek.
    Czy jak w instalacje C.o. wstawię jeszcze kominek to bedzie to hulać? Spełni swoją rolę?
    Jaki wkład wybrać aby nie mieć gorąca ale żeby nie było zimno? Ile KW? Jak to dobrać, policzyć?
    Komin znajduje się w narożniku. Stał tam stary piec kaflowy, który przez wiele lat był używany do gotowania i grzania wody(podkowa). Po drugiej stronie ściany jest drugi piec kaflowy używany obecnie do grzania wody i gotowania.
    Komin ma 15 cm średnicy w kształcie koła wewnątrz.
    Dla uzupełnienia instalacji do końca roku chciałbym jeszcze zamontować wamiennik z dwoma wężownicami 400 litrów i stopniowo przechodzić na miedź. Miedź czy coś innego? Na piętrze mam wykonaną instalację z rur plastikowych.
    Dom ma ok 350m2 powierzchni użytkowej włącznie z piętrem.

    Proszę nie brać pod uwagę instalacji na piętrze. Jest na razie nie podłączona.

    Tak więc:
    1. Jaka moc kominka na takie pomieszczenie?Jak to dobrać, policzyć aby ogrzewało też dom?
    1.1. Jakiej firmy wkłady polecacie, a czego się wystrzegać?
    2. Czy jak w instalacje C.o. wstawie jeszcze kominek to bedzie to hulać?
    2.2. Czy muszę dać dodatkowe naczynko zbiorcze? jeśli tak to gdzie?
    3. Czy potrzebuje dodatkową pompkę na wyjsciu/wejściu z wkładu póki nie mam zamiennika?
    4. Czy średnica komina jest wystarczająca?
    5. Czy dolot powietrza z zewnątrz może iść w ścianie pomiędzy ścianą a regipsem i czy musi mieć spad czy może być poziomo? Czy musi być koniecznie w podłodze?
    6. Jaką rurę wybrać do połączenia wkładu z kominem?
    7. Jak obudować wkład? Wełna czy polecacie coś innego? Jeśli regipsem to jak żeby było pożądnie i bezpiecznie?
    8. Na piętrze mam wykonaną instalację z rur plastikowych. Czy to problem, jeśli połączę z miedźią?
    9. Na jakie rzeczy powinenem zwracać uwagę przy kupnie wyposażenia? Co można kupić tańszego, a na czym nie oszczędzać?

    Wiem, że nawywyślałem tu trochę ale proszę o podpowiedzi, porady i wskazówki
    W załączniku dodałem rzut pomieszczeń sąsiadujących.
    Pozdrawiam serdecznie wszystkich i z góry dziękuje za info.
    Młody86
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	układ pomieszczen dom.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	11,5 KB
ID:	303101  
    Ostatnio edytowane przez Młody86 ; 09-02-2015 o 09:54

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony