dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Question Ostre krawędzie przy fugach

    Witam

    Mam następujący problem. Na parterze w salonie zostały położone płytki gres polerowany między płytkami fuga 4 mm. Problem polega na tym że krawędzie płytek są bardzo ostre i praktycznie nie da się chodzić boso ( a nie po to mam podłogówkę by chodzić w kapciach).


    Wobec powyższego kilka pytań ?

    - czy płytki zostały źle położone ( za duża za małą fuga , bez fugi - zdałem się w tym temacie na "fachowca" i teraz cierpię)
    - co teraz mogę zrobić żeby temu zaradzić ?


    Proszę o pomoc bo skuwanie kafli lub chodzenie w papuciach i zdecydowanie nie odpowiada

    Mariusz

  2. #2

    Domyślnie

    Przyłóż do gresu poziomicę i od razu zobaczysz czy są w jednym poziomie, i gdzie są uskoki czyli te ostre krawędzie.

    Jeśli takie są, czyli jedna płytka niżej a druga wyżej, to pozostaje pytanie dlaczego glazurnik je nierówno położył?

    Możliwe, że nie sprawdził równości podłogi, układając najpierw gresu na sucho, i od razu zaczął smarować podłogę zbyt cienką warstwą kleju, więc
    nie było możliwości aby je wyrównać już w trakcie.

    W przypadku nierównej podłogi powinien nakładać klej na grubo czyli grzebieniem ok 10mm, dociskać poszczególne płytki poziomicą tak aby uchwycić równy poziom z sąsiednimi płytkami.
    Ze szczelin wywala wtedy dużo kleju który trzeba systematycznie zbierać, szczególnie przy gresie polerowanym który momentalnie się plami.
    Dopiero w kolejnym kroku ustala się odpowiednią szerokość fugi krzyżykami. 4mm to sporo..

    Druga sprawa to czy fugę masz zlicowaną z powierzchnią płytek, czy wklęsłą, co pogłębia jeszcze efekt ostrych krawędzi. Wklęsła często robi
    się od za żadko rozrobionej zaprawy fugowej. Ratunkiem może być ponowne nałożenie fugi, tylko tak aby były lekko wypukłe.
    Da się tak zrobić odpowiednią packą gumową na podbitce gąbkowej. Fuga musi mieć odpowiednią konsystencję, wtedy jakby sama sprężynuje do góry i jest lekko wypukła.
    Ostatnio edytowane przez freddy9 ; 22-12-2014 o 21:32

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony