dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Tech st-28 + defro, ustawnienia?? palenie od góry

    Witam,

    Mam u siebie taki zestaw kocioł defro optima komfort plus 15 + sterownik tech st-28 + dmuchawa.

    Czy ktoś posiadający ten sterownik mógłby się podzielić ustawieniami ?
    u mnie wygląda to tak:
    temp załączenia pompy c.o. 32stopnie
    histereza 3stopnie
    histereza cwu- trzeba co ustawiać skoro kotła używam jedynie do ogrzewania domu?
    temp zadana 45- teraz akurat jest ciepło na zewnątrz wiec nie potrzebuje więcej
    sila nadmuchu 1
    tryb pracy ogrzewanie domu
    praca w podtrzymaniu 5sek
    przerwa w podtrzymaniu 15min


    generalnie piec po załadowaniu węglem po te dziurki nadmuchu czyli około polowe, może 3/4 pojemności, dorzuceniu drewna, rozpałki i gałęzi, rozpala się poniżej godziny. temperatura wędruje do okolo 30 stopni, później spada, wentylator się wyłącza, trzeba go włączyć, później rośnie i tak już ciągnie do temp zadanej. po automatycznym wyłączeniu dmuchawy temp powolutku spada, wiec wnioskuje że kocioł jest szczelny. kocioł trzyma zadaną temp przez 8-9 godzin, a temp po pracy dmuchawy wędruje z zadanej 45, do 50, a nawet 53,
    i co dalej?
    po wypaleniu większości dokładać węgiel na ten rozżarzony? wiem ze podczas palenia "od góry" nie powinno się tak robić, jakie macie rady? wydaje mi się ze węgiel za szybko się wypala, czytałem że niektórzy palą cyklami po 16 godzin, u mnie na razie jest to średnio prawdopodobne...
    palenie od góry to dla mnie nowość, więc może gdzieś popełniam błąd?

    z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam A.

  2. #2

    Domyślnie

    A czy ktoś się orientuje czy da się tak ustawić dmuchawę aby po przedmuchu do temp zadanej, dmuchawa chodziła na 1% ?? Wydaje mi się że mogłoby to zapobiec częstemu załączaniu dmuchawy i jednoczesnym wystudzaniu paleniska, a po całkowitym wypaleniu węgla, umożliwiło by to dopalenie resztek węgla.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony