dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    Domyślnie woda w kotle sie gotuje , a wtym czasie grzejniki coraz chłodniejsz

    Proszę o radę,
    Mam jak twierdzi hydraulik obieg otwarty, problem polega na tym, że gdy temperatura na piecu przekracza 80 C przy włączonej pompie to zaczyna się gotować woda w kotle i jednocześnie grzejniki robią się coraz chłodniejsze, tzn zaczyna wypływać gorąca woda ze zbiornika wyrównawczego i w błyskawicznym tempie rośnie temp na kotle. ( Wczoraj doszła do 110 C jedynym ratunkiem było wyjecie płonącego węgla z paleniska, a w tym samym czasie temp grzejników ok 25 C )Hydraulik twierdzi ze mam za mało grzejników ( nie wiem ile jest to w przeliczeniu na KW) ale w sumie jest ich 6m bieżących a piec ( śmieciak) 8KW
    Nadmienię że grzejniki nigdy nie robią się max gorące, czyli w mieszkaniu zimno a w kotle ukrop. o grzejniki nie są zapowietrzone.
    Teraz Pan hydraulik wpadł na pomysł żeby mi ciągnąc rurki do grzejników pod sufitem.
    Proszę co ma zrobić, poza wymiana hydraulika
    Ostatnio edytowane przez ASKAw ; 28-12-2014 o 08:28

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    zrób zdjęcia instalacji - szczególnie przy kotle i wrzuć na forum.

    Poprawiaj błędy i literówki - wtedy Twoje posty będą bardziej zrozumiałe.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Może pompa za słaba - za wolne przepływy skoro nigdy nie dogrzewa.

  4. #4

    Domyślnie

    okKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN0840.jpg
Wyświetleń:	558
Rozmiar:	81,5 KB
ID:	295856

  5. #5

    Domyślnie

    Brak jakichkolwiek zaworów przy zbiorniku cwu więc cała woda z kotła pędzi przez zbiornik zamiast na grzejniki

  6. #6
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Daj pompę na powrocie ... Pompa tłoczy płyny nie parę wodna ... a podobno się gotuje w tym piecyku..
    Zawór pod pompa wygląda na zamknięty...
    Darek B

  7. #7

    Domyślnie

    Ja nic nie przekręcałam to tak ustawił hydraulik. Co do gotowania to masakra, boje się więcej dołożyć węgla.
    Czyli jest pewnie tak jak myślałam że skopane a nie za mało grzejników

  8. #8

    Domyślnie

    Jaką masz temperaturę wody w zbiorniku cwu ?? W kranie wrzątek ??

  9. #9

    Domyślnie

    Tak w kranie wrzątek

  10. #10

    Domyślnie

    Więc najprawdopodobniej tak jak już pisałem cała woda leci przez zbiornik cwu.
    Jak hydraulik wstawi tam zawór jakikolwiek i rozsądnie go przymknie to wtedy pójdzie większą ilość wody z kotła na grzejniki.
    Na razie woda w tym układzie ma łatwiej iść przez bojler więc na grzejnikach zimno.

    Tak na marginesie czy ten dom jest parterowy ?
    Rurka z PP do naczynia wyrównawczego to kiepski pomysł.

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    woda krąży tam gdzie ma łatwiej. W twoim przypadku wybrała sobie krótki obieg piec bojler. Zmień hydraulika - to tak na szybko. Druga rzecz - masz jakieś zawory żeby odciąć ten bojler?
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  12. #12
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Na zbiornik c.wu. ma krótszy obieg, praktycznie podłączenie jest pionowe to i wybór prostszy.. a jeżeli działa bez pompy to grawitacja sama "się robi" ma zasobnik .
    Przydałby się jakiś zawór automatycznie odcinający grzanie bojlera
    Darek B

  13. #13

    Domyślnie

    Dzięki za rady.

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Tak na szybko co mozesz zrobić, jest niedziela a Ty masz pewnie taka fantazję że chciałbyś mieć ciepło w domu:
    Rozkręcić śrubunek na bojlerze i spróbować wsadzć tam cos co ograniczy przepływ. Kawałek rurki. śruba, pręt . Cos co zmniejszy średnice rury ale musisz to zrobić tak że to coś nie poleciało dalej w instalację!!!

    Docelowo dwie mozliwości:
    1. Droższa i lepsza: osobna pompa ładująca bojler i odpowiedni sterownik
    2. Tańsza: zawór przy bojlerze z kryzą. To jest taki którym wyregulujesz opory bojlera tak zeby były podobne jak reszty instalacji.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  15. #15

    Domyślnie

    Dzięki, ale nie dam rady rozkręcić bojlera bo ze zwykłym francuzem raczej nic nie zdziałam. I dlaczego bojler skoro doprowadzenie wody do niego jest powyżej pompy, to rozgałęzienie co jest przed pompą doprowadza wodę do " zbiornika wyrównawczego".
    Dziś muszę posiedzieć w zimnicy przy piecu grzejącym na pół gwizdka , a jutro hydraulik przyjedzie to poprawić.
    Zobaczę co wymyśli, ponoć konsultował się z innymi i wie co zachrzanił.

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    czy bojler (oprócz naczynia) jest najwyzszym punktem instalacji? Chodzi o to czy kaloryfery są niżej? Jeśli tak to spuść wodę z instalacji tak by jej poziom sięgał tej kreski:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN0840.jpg
Wyświetleń:	391
Rozmiar:	79,3 KB
ID:	295872

    Odetniesz w ten sposób obieg bojlera a cała woda pójdzie na kaloryfery . Bo jak mniemam ta rura w lewo obieg na kaloryfery. Rozwiązanie doraźne żeby Ci tyłek nie zmarzł.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  17. #17

    Domyślnie

    Od razu przy kotle rury zgrzewane - odważny monter .

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał mietek440 Zobacz post
    Od razu przy kotle rury zgrzewane - odważny monter .
    zamiast odważny użyłbym innego słowa
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Oj tam... czepiacie się. Toć kasę wziął... a nie on będzie sprzątał.
    Czy mi się wydaje... calowa na bojler, 3/4 na grzejniki? Tam chyba jest redukcja.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski Zobacz post
    Czy mi się wydaje... calowa na bojler, 3/4 na grzejniki? Tam chyba jest redukcja.
    Pooglądałam rurki i niestety to prawda ta na grzejniki jest cieńsza

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony