dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Malowanie sufitu - Brzydka struktura

    Witam,

    Mam problem z równomiernym pomalowaniem sufitu.
    Może zacznę od początku i postaram się wymienić wszelkie okoliczności ostatecznego efektu: FOTO...

    Mieszkanie deweloperskie - sufity wykończone jakąś farbą gruntującą. Nie udało mi się uzyskać informacji co to za farba.
    Z powodu tego, że pracownicy dewelopera pomalowali sufity wałkiem z bardzo długim włosiem postanowiliśmy troszkę przytrzeć je delikatnie papierem ściernym (założony na rączce jak do gładzi) ponieważ struktura była bardzo głęboka i nieestetyczna.
    Po tym zabiegu przyszedł czas na malowanie białą farbą - Dekoral Ściany i Sufity, takie żółte wiadro.
    Efekt malowania był niemalże identyczny z tym, jaki zaprezentowałem na zdjęciach. Dodam, że sytuacja występuje tyko w jednym miejscu na suficie.
    Uznaliśmy, że tak być nie może tym bardziej, że mamy ledy podświetlające sufit, co jeszcze uwydatnia widoczność defektu.
    Idąc tropem, że albo jest tam coś tłustego albo zostało to czymś pochlapane postanowiłem zetrzeć papierem nierówności i zagruntować tę część sufitu - to był zwykły Tytan, nie głęboko penetrujący. Niestety po malowaniu dochodzimy znowu do efektu ze zdjęć ;/
    Naiwnie postanowiłem zetrzeć farbę ponownie do równego (nie przetarłem jej, tylko wyrównałem) i ponownie pomalować. Niestety bez skutku.
    Kolejna próba polegała na ponownym wygładzeniu sufitu i pomalowaniu białą farbą gruntującą Śnieżka. Niestety nierówności znowu wyszły. Załączone zdjęcia prezentują efekt końcowy po tym zabiegu.

    Sił i pomysłów niestety już mi brak ;/
    Jak to mówią nadzieja umiera ostatnia dlatego liczę, że ktoś dysponuje fachową wiedzą i będzie wiedział jak pozbyć się tego ustrojstwa.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ZygmuntRolicz
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Poznan, Poland, Poland
    Kod pocztowy
    60-124
    Dzielnica
    Grunwald
    Posty
    640

    Domyślnie

    Witam,
    czasami tak bywa jak chemia się nie zgadza tzn farba gruntująca inwestora gryzie sie z gruntem lub farbą dewelopera. Co możesz zrobić to po wyschnięciu farby docelowej lekko zeszlifuj strukturę delikatnym papierem-150-180 a potem pomaluj to miejsce bez gruntowania raz jeszcze. Jeżeli będziesz zadowolony z efektu pomaluj cały sufit raz jeszcze. jeżeli natomiast nie będziesz zadowolony z efektu to musisz to miejsce wyszpachlować, zagruntować farbą gruntującą i pomalować farba docelową.

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź.

    Aktualnie sufit pomalowany jest tylko farbą gruntującą.
    Sugerujesz teraz pomalować farbą docelową, przytrzeć i pomalować jeszcze raz docelową czy może przytrzeć aktualną warstwę i potem spróbować docelową czy gruntującą ponownie i potem docelową?

    Odnośnie opcji ze szpachlowaniem to mogę bezpośrednio na przytartą farbę położyć szpachlę?

    Ilość pracy nie ma dla mnie większego znaczenia. Ważne, żeby spodziewany efekt był pewniejszy.

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ZygmuntRolicz
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Poznan, Poland, Poland
    Kod pocztowy
    60-124
    Dzielnica
    Grunwald
    Posty
    640

    Domyślnie

    Przetrzyj tylko parchy na farbie gruntującej. Pomaluj docelową. Jak będziesz zadowolony, pomaluj drugi raz. Jeżeli nie będziesz zadowolony przeleć jakąś gotowa masą szpachlową te miejsca pomalowane na pierwszy raz, wyszlifuj, zagruntuj f. gruntującą i pomaluj do wyrównania z reszta sufitu.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZygmuntRolicz Zobacz post
    Witam,
    czasami tak bywa jak chemia się nie zgadza tzn farba gruntująca inwestora gryzie sie z gruntem lub farbą dewelopera.
    Prawie niemożliwe. Praktycznie wszyscy robią na tym samym. Jakis wyjątkowy zbieg nieszczęść musiałby się trafić.

    Długie włosie wałka to zwykle sposób na ukrycie wad tynku. Nie wiem ale ma wrażenie że problem to nierówności tynku właśnie. Moim zdaniem szpachlowanie i ponowne malowanie. Tak jak mówi Zygmunt.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ZygmuntRolicz
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Poznan, Poland, Poland
    Kod pocztowy
    60-124
    Dzielnica
    Grunwald
    Posty
    640

    Domyślnie

    Często zdarza mi się taki wyprysk w tej postaci , najczęsciej jak jakiś grunt np unigrunt wejdzie w reakcję z gotową farba gruntującą.
    Sytuacja: sufit gruntowany pędzlem z włosia, na to przychodzi gładź która po wyschnięciu jest szlifowana. Kiedy przeszlifuję się do zagruntowanego tynku i to na końcu przemaluję farbą gruntującą mamy to co u kolegi na fotkach. Reakcja gruntu z farbą gruntującą, która przybrała kształt maźnięcia pędzla ławkowca.

  7. #7

    Domyślnie

    developer nie stosuje farb gruntujacych

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony