dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 88 z 88
  1. #81
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar pawloslaw
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-620
    Posty
    82

    Domyślnie

    Owszem, z obecnej perspektywy to jest głupota. Aczkolwiek chodziło o czas - gdybym wiedział ze wszystko tak wyjdzie i beda lali po 17, to sam bym sie za to zabral. Pozyczyc wibrator to nie problem, zalac tez. Chodzilo o to, zeby zalali podczas kiedy mnie fizycznie na budowie byc nie moglo Poza tym zadna betoniarnia (a jest ich cale 3 w okolicy) nie chciala rozmawiac na temat lania betonu po 16. Jak juz wczesniej mowilem, nie chce nadwyrezac urlopu w nowej pracy i stad cale zamieszanie.

    A co do wibratora z allegro... za 150 to nawet w erotyce porzadnego nie kupisz =) W tej cenie lepiej bylo by pozyczyc, ale ponownie - nie te godziny pracy

  2. #82

    Domyślnie

    Powiem Ci tak samo myślałem, że za 150 zł to lepiej wódkę kupić.
    Jednak zakupiłem i robi robotę.
    Trzpienie zalane wszystkie, nadproża również, płot u ojca też...
    Naprawdę robi robotę


    W sumie z tym czasem to rozumiem już decyzje...
    Ostatnio edytowane przez Kamil_ ; 06-10-2018 o 10:18

  3. #83
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Też mam taki z 2m buławą z alledrogo i cała budowę obleciał.

  4. #84
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar pawloslaw
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-620
    Posty
    82

    Domyślnie

    Hm, mogłem zapytać w sumie. Generalnie jak czytałem opinie w internetach to wszędzie bylo napisane ze to lipa i ze pali się przy pierwszym uzyciu. Nie chcialem ryzykować. Widać przy drugim domu będę miał już pełniejszą wiedzę

  5. #85
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar pawloslaw
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-620
    Posty
    82

    Domyślnie

    Dzisiaj krótko,

    Z uwagi na czas zrezygnowaliśmy z samodzielnej ciesielki. Może i bym dał sobie z tym radę, ale z drugiej strony po co? Nie sadze zebym zrobil to lepiej, a na pewno nie szybciej. Dlatego na budowę została wezwana ekipa. UWAGA: to jest pierwsza ekipa którą z uśmiechem przywitam kolejny raz na budowie.

    Panowie wpadli o 7:30, a wypadli o 16:00:









    Na koniec zostaliśmy milo zaskoczeni panem, który zamiatał po robocie. No bajka



    Z rzeczy ktore wg mnie mogli zrobic lepiej, to kąt (jest 39 zamiast 40) oraz oprzec platwie o jętki. Troche nam sie zmniejszył strych, ale to nie problem. Domek wreszcie nabral wygladu, a my cieszymy się jak dzieci Maszynowo policzyłem drewno na dach i wyszło mi 18 wiązarów w kształcie litery A, Dopiero cieśla zwrócił uwagę, że jak to określił 'jętków' się nie daje na zewnątrz domu bo wróble będą srały. Słuszna racja - to też zostało nam 4 szt 'jętków' 8x16 x 700 cm. Chyba się wpasują w pergolkę nad wejściem...

    Ja wiem, że to jeszcze nie wiecha, a do krycia jeszcze troszkę, jednak po wszystkich przebojach jakie nas w tym roku spotkały, robimy krótką przerwę na zasłużony odpoczynek. Jadymy do 'Bieszczadów'

    Także dziękuję, dobranoc

  6. #86
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar pawloslaw
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-620
    Posty
    82

    Domyślnie

    Chwilę nas nie było na forum, ale to wynik braku czasu. Na budowie powoli, ale konsekwentnie do przodu. Dzisiaj panowie od konstrukcji dachu kończą deskowaniem, które wrzucę jak już będę miał zdjęcia. Póki co chwalimy się kominem, który na własnym garbie wtargałem na górę. Nie było łatwo, szczególnie biorąc pod uwagę że było mokro i wszystkie kształtki ważyły x2 x_x



    W oczekiwaniu na przykrycie dachem, ze względu na brak frontu na krycie garażu (zastawione materiałem), wziałem się za rozstemplowanie stropu i ścianki działowe. Z tego miejsca chciałbym wyrazic niezadowolenie ŻÓŁTYM materiałem pewnej firmy na X. Może trafiłem słabą partię, ale ten szajs sypie się w rękach, zaraz po wyjęciu z palety. Wiem, że cieńsze, to mniej wytrzymale i rozumiem uszkodzenia mechaniczne w transporcie. Ale cała paleta pękająca dokładnie 17 cm od krawędzi? To jest szajs, a nie material

    Kuchnia:


    Schody i sypialnia:




    Schody udało nam się zalać do spocznika. Mam nadzieję w tym roku zalać resztę. Zobaczymy jak to pójdzie





    Widok z wiatrołapu:




    Może nie ma tego wiele, ale mimo wszystko cieszy. Chcialbym skończyć te ścianki przed zimą, żeby zacząć instalacje. Mogę w każdym razie powiedzieć, że przestrzeń jaka nam się ukazała po rozszalowaniu oraz radość płynąca z własnych kątów są ogromne W końcu całe życie w mieszkaniu o metrażu nie przekracającym 50m2 daje sie we znaki. Żebysmy się tylko nie pogubili w tych salonach - już teraz mam problem ze znalezieniem narzędzi

    Boleję, że wraz z końcem robót konstrukcyjnych zaczyna się dłubanina w drobiazgach, ale taka kolej rzeczy. Dużo roboty przed nami, a dzień jakiś taki... za krotki już

  7. #87

    Domyślnie

    Nabrało charakteru z tą więźba A dzięki temu że masz firmę, możesz robić inne roboty Dużo przyspiesza to pracę.
    Z281 własnymi siłami czyli walczę o nasze miejsce

    Parterówka na płycie, 10cm XPS pod i 10cm EPS nad, silikat 24cm+20cm grafitu, 35cm celulozy w stropie.

  8. #88
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar pawloslaw
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-620
    Posty
    82

    Domyślnie



    Dzień dobry

    Koniec roku nas nie rozpieszczał, ale udało się wykonać 100% (ba, nawet 150) założonego planu. Dach przykryty, ścianki wykonane w 80%, okna zamówione, elektryka się powoli kładzie. Plan na 2019? Święta w domu. Niekoniecznie przeprowadzka, ale przygotowanie budynku na tyle zeby byl zdlony do uzytku. Teraz trza dać radę!

    No, ale po kolei:

    Deskowanie + papa jak już wczesniej mówiliśmy. Z braku czasu znow wykonawca (na szczescie chyba juz jeden z ostatnich). Na temat jakości wykonania się nie będę wypowiadał - komin cieknie, ale to chyba w wiekszosci przypadkow tak jest. Znow przekonalismy sie, ze lepiej robic samemu, choc w tym przypadku nie bardzo bylo wyjscie. Scianki szczytowe sa w chwili obecnej wykonczone i przygotowane pod montaz okien. Nie mam niestety aktualnych zdjec.






    Na dole także nastapiły pewne zmiany. Z tego miejsca nalezy się solidny ukłon w stronę mojej Małzonki która zadbała o porzadek na budowie (wewnątrz, na zewnątrz porządki trwają ). Może jeść z chudziaka bym sie nie odwazyl, ale przynajmniej nic sie pod nogami nie wala





    Tu nasza kuchnia i 'witryna sklepowa' jak to Pani w oknach okreslila. Bedzie tu fix którego według oknoplastu nie da się wstawić bez ciężkiego sprzętu. To stwierdzenie było gwoździem do wyboru innego dostawcy. Koniec końców okna będą Vetrexu.




    HS w salonie. Najmniejszy z oferty, bo tylko 3,2 m szerokości. Szkoda ze nie wiecej, ale z drugiej strony przynajmniej koszty relatywnie niskie.




    Znowu salon i widok na otwor pod HST:



    I góra. Nie wiem czemu dałem się namówić na scianki dzialowe z YTONGa, poniewaz ponownie powiem ze to szajs. Ciezkie, malo wytrzymale i generalnie lipne. A do tego trzeba to wszystko wniesc na strop x_x. W kazdym razie ścianki są wymurowane w wiekszosci i elektryke mozna już czynić. Zostalo dociecie otworow drzwiowych, ich wyrownanie itd. Generalnie czuć już metraż



    Nasza klatka schodowa z prowizorycznym drewnianym biegiem. Niestety braklo czasu na wylanie calosci, a teraz czekamy na dodatnie temperatury (ostatnio -8 O_O).



    Wejscie do łazienki na górze. Przez to, ze chcielismy miec wejscia do pokoi jedno obok drugiego bez dlugiego wąskiego korytarza, mamy calkiem sporo miejsca w hallu na gorze (2,2 x 3 m). prawdopodobnie wejdzie tam jakas kanapa czy fotel



    Kibelek. Tu nie moge przebolec ze scianki nie sa z GK. Na pewno działową pomiędzy WC a lazienką postawimy w suchej zabudowie, ponieważ w środku jest kupa instalacji.



    Pokój Młodzieży nr 1. Ciagle wydaja mi sie te pokoje bardzo male. Ale wedlug projektu jest to 4x3 m, wiec w czystej teorii calkiem sporo jak na jedną osobę. Pewnie jak przyjdzie sufit to się punkt widzenia nieco zmieni. Obok jest biuro, ktore wydaje się mikre, ale przyrownalismy je do pokoju w naszym obecnym mieszkaniu i wychodzi ze jest takie samo. Z tego wynika ze spokojnie zmiesci sie tam 2x tyle ile bysmy chcieli, ale nie uwierzę, poki nie zobaczę.




    Dodatkowo chwalę się nowymi zabawkami:

    Nalepsiejszy ściągacz do izolacji od Małżonki:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	di_9375.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	56,3 KB
ID:	425008

    Laser krzyżowy do prostego wiercenia gniazdek:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	laser-liniowy-krzyzowy-poziomica-laserowa-pro-gorzow-wielkopolski-461467732.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	77,5 KB
ID:	425009

    Młotek

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	i-metabo-khe-2444-606154000.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	32,1 KB
ID:	425010

    i wiadro dlut i wierteł....


    (Dla mniej kumatych: https://www.youtube.com/watch?v=b5FKnK7TaUc)

    Do elektryki będziemy stosować złączki WAGO na wcisk. Zobaczymy ile to warte. Skrzynkę elektryczną już mam mniej więcej rozrysowaną, teraz tylko kwestia samozaparcia i chęci. Powiem szczerze, że nieco rozleniwił mnie koniec roku i swiąteczny odpoczynek. Ciężko będzie się wkręcić na obroty, ale nie ma wyjścia. Cel ambitny, nadzieje wielkie, a jutro sobota!
    Ostatnio edytowane przez pawloslaw ; 18-01-2019 o 14:38

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony