dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie dom pasywny ze sklejki

    Witam!
    Chciałbym wybudować dom ca 80 mkw 8 x 10 m .
    Interesująca wydaje się być technologia ze sklejki :

    http://www.popup-house.com/

    Na razie jeden minus jaki zauważyłem to brak na rynku w Polsce sklejki o długości 8m potrzebnej na strop.
    Maksymalne długości płyt, u polskich producentów to 3.3 m.

    Bardzo zachęcam do merytorycznej dyskusji nad tą technologią.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Takie domki nie są dobre w naszym klimacie. Praktycznie to nie wiem gdzie by się sprawdziła. Zbyt dużo domów w tej technologi też nie zbudujesz. Fajnie to wygląda ale nic poza tym.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  4. #4
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Kształt dachu można dostosować do naszego klimatu, tu chciałem napisać o śnieżnych zimach ale sobie odpuszczę ......... 1cm... zima...
    Darek B

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Wiem że w paru wątkach już o tym była wzmianka ale raczej takiego domu do szkieleciora bym nie porównywał. Taki coś się nadaje w klimacie w którym nie ma śniegu i tak bardzo nie wieje jak u nas. Dom może od razu nie odleci przy pierwszym podmuchu ale pewnie ściany by się ruszały a tym bardziej jakby dach jakiś na to poszedł. Mostków cieplnych też ma pełno bo każdy styk jet mostkiem. Jeżeli chodzi o dom pasywny to chyba szkielecior byłby lepszy a na pewno łatwiej o brak mostków w takim no chyba że potem doklei się jeszcze jakieś 10cm styropianu aby bardziej zminimalizować mostki. Ale koncepcja z ścianami styropianowymi to podobna do M3system.

  6. #6

    Domyślnie

    W tym domku jest szkielet ze sklejki, najłatwiej porównać z domkami szkieletowymi.
    Sklejka kilka parametrów:
    Właściwości Wartość (badanie wykonane zgodnie z normą)
    Wilgotność 4-12% (PN-EN 322)
    Gęstość 550-800 kg/m3 (PN-EN 323)
    Wytrzymałość na zginanie 30-100 MPa* (PN-EN 310)
    Wytrzymałość na rozciąganie 30-60 MPa* (PN-EN 310)
    Wytrzymałość na ściskanie 25-50 MPa* (PN-EN 310)
    Moduł sprężystości 3 500-10000 MPa* (PN-EN 310)
    Zmiany wymiarów w zależności od zmiany wilgotności powietrza do 0,5% (PN-EN 31
    Klasa reakcji na ogień D-s2,d0 dla grubości>9mm (PN-EN 13986 PN-EN 13501-1)

    Parametry fizyczne dużo lepsze od materiału na szkielet dla kanadyjczyka.
    Minusem może być dźwiękochłonność. Dziękuje coulignon za linka. Ktoś już policzył masę stanu surowego 100 mkw 22 tony.

    policzony mostek http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6641317
    Ostatnio edytowane przez Drops2 ; 29-12-2014 o 20:50 Powód: dodałem

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Drops2 Zobacz post
    Dla uściślenia. Mostek o takiej wartości jest na granicy błędu pomiarowego.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  8. #8

    Domyślnie

    Odnośnie kotwienia to czy taki domek (przyklady 150 m2 i 70m2 dach plaski) należy zakotwić? Czy wystarczające będzie zakotwienie do płyty fundamentowej od strony elewacji siatką szklaną? Na filmikach nie kotwią, więc wnioskuje że może stać bez kotwienia.
    Ostatnio edytowane przez Drops2 ; 01-01-2015 o 12:42 Powód: dodane

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Drops2 Zobacz post
    Odnośnie kotwienia to czy taki domek (przyklady 150 m2 i 70m2 dach plaski) należy zakotwić? Czy wystarczające będzie zakotwienie do płyty fundamentowej od strony elewacji siatką szklaną? Na filmikach nie kotwią, więc wnioskuje że może stać bez kotwienia.
    Na filmie nie kotwią ale ten domek pewnie stoi w miejscu gdzie nie pada śnieg i nie ma silnych wiatrów. Ja uważam że taki dom się nie nadaje w naszych warunkach klimatycznych. Równocześnie można zrobić sonie szałas i obić go styropianem i mieć energooszczędny szałas. W samym styropianie to też będzie kiepsko z akustyką. Z tego co na tym filmie widać to od środka daje się cienki ruszt w którym chowa instalacje i na to płyty. Ale można spróbować dać podwójny ruszt czyli najpierw do tej sklejki w pionie listwy o grubości 5cm a na to w poziomie listwy w rozstawie idealnym dla płyt wykończeniowych ale też listwy o grubości 5cm a zanim się da płyty to oczywiście folia paroizolacyjna i powinna być gitara i akustyka polepszona. Ale trzeba przewidzieć przy projektowaniu ten dodatkowy ruszt od środka aby za mało miejsca później nie było. na suficie podobnie trzeba zrobić ale już wieszakami trzeba opuścić sufit aby kanały od reku schować ale nie wiem co z przestrzenią która zostanie bo czymś to trzeba wypełnić a wełną czy granulkami to nie wiem ze względu na wilgoć. Wiem że będzie folia ale mimo wszystko jak coś wejdzie to przez styropian będzie miało ciężko wyjść no chyba że celuloza bo jej wilgoć nie przeszkadza a dzięki temu parametry domu się polepszą ale za to nie wiem jak z wytrzymałością bo to jednak obciąży trochę. Ale jest pełne pole do popisu. Praktycznie niewiele się to różni od mojego pomysłu z szkieletem żelbetowym i wypełnieniem go deskami jak w domach szkieletowych a potem wełną i styropianem po zewnątrz. Z tym dodatkowym rusztem z wełną to koszt całości nie wiem czy będzie wiele niższy niż tradycyjne murowanie przykładowo silką gr.18cm i ociepleniem go. Jak to będzie robić firma to koszt i tak będzie duży i porównywalny do tradycji patrząc na CAŁOŚĆ a nie sam szkielet. Warto to przemyśleć.

  10. #10

    Domyślnie

    Też czekam na więcej wiedzy w tym temacie bo mnie zainteresowaliście.

    jak pisze kamil, w takim przypadku trzeba uważać na koszty bo wylezą w najmniej odpowiedniej chwili. Tanio na materiałach brzmi fajnie, tylko żebyśmy nie wpompowali tej kasy w nieprzewidziane wydatki.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał murun Zobacz post
    Sklejka jest tanim materiałem, więc to na pewno jest jej zaleta, ale jestem ciekawy jak się sprawdza w naszym klimacie i jak z wygłuszeniem takiego domu
    od kiedy sklejka jest tanim materialem?
    Też czekam na więcej wiedzy w tym temacie bo mnie zainteresowaliście.
    technologia to troche zmutowany SIP, ktory jest sprawdzony, przewidywalny i obliczalny. Tutaj nawet nie widze zeby to moglo byc tansze od SIP-a

  12. #12

    Domyślnie

    Wyglądać to wygląda całkiem ciekawie. Jestem fanem nowoczesnego designu, zwłaszcza jeśli chodzi o rozwiązania architektoniczne. Czy jednak utworzenie takiego mieszkanka nie narazi nas na zbyt wielkie koszty? Nie mówię już o samej budowie, ale również eksploatacji i okazjonalnych czynnościach konserwacyjnych.

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Andrzej Temerniak

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    20-714
    Posty
    28

    Domyślnie

    Fajnie wygląda super.

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    fajnie to wygląda to:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	oxide-nero-oxide-perla-wyk.-jankowski-Mszczonow.jpg
Wyświetleń:	97
Rozmiar:	92,0 KB
ID:	404363
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  15. #15

    Domyślnie

    Świetna sprawa

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony