dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 30
  1. #1

    Domyślnie wylweac chudziak czy zostawic po zimie?

    Witam mam pytanie ruszam z fundamentami nie wiem czy wylac chudziak czy zasypac i zostawic na zime i wylac wiosną?
    rafal

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    moim zadniem lepiej zasypac zagescic na wiosne jeszcze raz zagescic i wylac chudziak

  3. #3

    Domyślnie

    Ja robie dokładnie tak jak napisał brachol zasypałem zagęściłem warstwowo i czekam do wiosny żeby "dowalić" jeszcze piach i zaleje na wiosne.
    Nawet rur nie układałem teraz tylko wykopie rowek (mam tylko jedną fo 160 z której wyprowadzm dwa piony) na wiosne lub przed jak będzie aura sprzyjać.
    Pozdro !!!
    Podaj ceegłee, podaj ceegłee .....
    DZIENNIK BUDOWY
    KOMENTARZE DO DZIENNIKA BUDOWY

  4. #4

    Domyślnie chudziak

    dokladnie tak chce zrobic boje sie tylko zeby na wiosne nie byla ziemia za mokra pod chudziak?
    rafal

  5. #5

    Domyślnie

    Ziemia w sensie dosłownym???
    Zasypywałeś czarną ziemią czy masz na myśli coś innego.???
    JA zasypywałem piaskiem, ziemia nie jest zbyt dobrym materiałem do zasypania.
    Zresztą zawsze będziesz miał mokrą, jak wyschnie to 3-4 cm na wierzchu.
    Zresztą przeważnie izoluje się chudziak od piasku/gruntu itp folią budowlaną,
    Tak że nie masz sie co martwić mokrą ziemią?? (piaskiem)
    Pozdro !!!
    Podaj ceegłee, podaj ceegłee .....
    DZIENNIK BUDOWY
    KOMENTARZE DO DZIENNIKA BUDOWY

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    msbud1

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    9

    Domyślnie

    A my będziemy zalewać prognozy długoterminowe zapowiadają w grudniu do +10stC więc będzie wszystko w porządku.

  7. #7

    Domyślnie

    Zależy czy poprzestaniesz na razie na fundamencie czy od razu ciągniesz dalej. Jeśli zostawiasz fundament na zimę, to lepiej zostawić chudziak na wiosnę- piach się ubije.
    Żyje się.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziubek25077
    Zresztą przeważnie izoluje się chudziak od piasku/gruntu itp folią budowlaną,
    tyle projektów widziałem, tyle budów i kierowników przeszedłem i nigdy tego nie było

    ja zostawiam z chudziakiem i kanalizacją poziomą, ale fakt, że ja nie przerywam budowy na zimę, poza okresami gdzie temperatura spada poniżej -5
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  9. #9

    Domyślnie chudziak

    Tak zrobie zostawie bez chudziaka. zasypie na zime prawdopodobnie zwirem lub piaskiem zalezy co powie wykonawca czym zasypac. Pozdrawiam.
    rafal

  10. #10

    Domyślnie Re: chudziak

    Cytat Napisał rafalryba
    Tak zrobie zostawie bez chudziaka. zasypie na zime prawdopodobnie zwirem lub piaskiem zalezy co powie wykonawca czym zasypac. Pozdrawiam.
    Na fundamencie od góry połóż papę lub folię i przyciśnij cegłami , żeby tam nie stał lód.

  11. #11

    Domyślnie

    Jeśli na razie nie ciągniesz dalej budowy, to lepiej nie zalewać. Będzie lepiej zagęszczone.
    nie wiem, czy to się uda.

  12. #12

    Domyślnie chudziak

    wlasnie szaluja ławy mam podobne pytanie czy zasypywac ziemia z wykopu 'piach gliniasty' czy zwirem na zewn i wewn fundzmentu?
    rafal

  13. #13

    Domyślnie Re: chudziak

    Cytat Napisał rafalryba
    wlasnie szaluja ławy mam podobne pytanie czy zasypywac ziemia z wykopu 'piach gliniasty' czy zwirem na zewn i wewn fundzmentu?
    Nie może być humusu.
    Wszelkie piaski jak najbardziej.

  14. #14

    Domyślnie Re: chudziak

    Cytat Napisał klimaw
    Cytat Napisał rafalryba
    wlasnie szaluja ławy mam podobne pytanie czy zasypywac ziemia z wykopu 'piach gliniasty' czy zwirem na zewn i wewn fundzmentu?
    Nie może być humusu.
    Wszelkie piaski jak najbardziej.
    czy humus to ziemia z wykopu?>
    rafal

  15. #15

    Domyślnie Re: chudziak

    Cytat Napisał rafalryba
    czy humus to ziemia z wykopu?>
    Górna żyzna gleba to humus.
    Na każdej działce głębokość jest różna.
    Od 30 cm do nawet 2,5m.
    Ja niestety miałem 2,5 m i wymieniałem grunt pod budynkiem.

  16. #16

    Domyślnie humus

    u mnie jest kolo 40cm reszta piach gliniasty. co robic twoim zdaniem zasypywac tym piachem czy zwirem?
    rafal

  17. #17

    Domyślnie Re: humus

    Cytat Napisał rafalryba
    u mnie jest kolo 40cm reszta piach gliniasty. co robic twoim zdaniem zasypywac tym piachem czy zwirem?
    Gliniaste się nie nadaje.
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  18. #18

    Domyślnie

    Na forum jest pełno tematów o zasypywaniu fundamentów i zagęszczaniu. Warto poczytać o tym co zastosować do zasypania, w jaki sposób zagęścić i jakie są konsekwencje złego zagęszczenia. Wiele jest tematów o zapadniętym chudziaku, pustkach pod chudziakiem .... itp.
    Na pewno warto wylewać chudziak jak najpóźniej, żeby w jak największym stopniu piasek się zagęścił (nie każdy piasek się nadaje bo niektóre piaski np rzeczne źle się zagęszczają a czasem grunt rodzimy jest najlepszy). U mnie chudziak był wylany jak już na ścianach były tynki. Ma to duże znaczenie, żeby przed położeniem izolacji poziomej chudziak był czyściutki (bez ostrych rys i grudek zaprawy), żeby nie było zagrożenia że jakieś "paprochy" przebiją papę czy folię.
    Pozdrawiam Jurek,
    Zdjęcia z budowy

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jurek_Z
    Ma to duże znaczenie, żeby przed położeniem izolacji poziomej chudziak był czyściutki (bez ostrych rys i grudek zaprawy), żeby nie było zagrożenia że jakieś "paprochy" przebiją papę czy folię.
    rzeczywiście trzeba uważać żeby dziurki nie było .... a potem przyjdą instalatorzy i poprzewiercają w wielu miejscach tą wypieszczoną papę/folię wiertłem fi 6 żeby przykręcić rurki do podłogi...

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek
    Cytat Napisał Jurek_Z
    Ma to duże znaczenie, żeby przed położeniem izolacji poziomej chudziak był czyściutki (bez ostrych rys i grudek zaprawy), żeby nie było zagrożenia że jakieś "paprochy" przebiją papę czy folię.
    rzeczywiście trzeba uważać żeby dziurki nie było .... a potem przyjdą instalatorzy i poprzewiercają w wielu miejscach tą wypieszczoną papę/folię wiertłem fi 6 żeby przykręcić rurki do podłogi...
    Hmmm ... a po co je przykręcać?
    Pozdrawiam Jurek,
    Zdjęcia z budowy

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony