dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie dylatacje w wylewkach - jak to sie je?

    1. Dylatacje przy scianach - czy chodzi o 1-1.5 cm przestrzen miedzy wylewka a sciana uzyskana poprzez zalozenie tasm lub listew dystansowych, ktore potem sie usuwa?
    2. Odnosnie pkt. 1 - czy dylatacje wykonuje na wysokosci wszystkich warstw podlogi poczawszy od chudziaka w gore, czy tez dotyczy ona tylko warstwy wierzchniej (jastrychu)?
    3. Odnosnie pkt. 2 - czy warstwa styropianu powinna miec dylatacje czy tez plyty styropianowe powinny byc ulozone scisle jedna przy drugiej i czy powinny dotykac scian wewn? Jesli ma byc dylatacja - jak ja uzyskac?
    4. Dylatacja w progach i drzwiach - tego juz zupelnie nie kumam. Mozecie mi wyluszczyc, jak ona ma wygladac i jak ja zrobic?

    Na razie tyle pytan, od czegos trzeba zaczac Teraz prosze o glos wylewkarzy.

  2. #2

    Domyślnie

    U mnie była to taśma z pianki grubości ok 8 mm - na zdjęciach w kolorze żółtym.






    Wg producenta ogrzewania podłogowego które zastosowałem:
    Dylatacje należy wykonywać od warstwy izolacji cieplnej do fugi warstwy wykładziny podłogowej. Dylatacje i fugi muszą posiadać właściwości pozwalające na niwelowanie rozszerzania i kurczenia się wylewki.
    Przy ścianach i w drzwiach robiłem tak samo.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar magi
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    7.224
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    181

    Domyślnie Re: dylatacje w wylewkach - jak to sie je?

    U mnie dylatacją była specjalna taśma/coś jak pianka/ kupiona za"grosze" chyba zł za 40 zł/ 100 m a u mojej znajomej styropian a dylatacja była tylko w wierzchniej warstwie czyli gotowej podłodze.


    zajrzyj do wątku
    http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=30999

    albo zapraszam na swoją stronę
    http://republika.pl/mmagi/10.html

    może się trochę rozjaśni
    Jeśli nie wiesz co zrobić - uśmiechnij się

    Dziennik
    Skomentujesz?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie Re: dylatacje w wylewkach - jak to sie je?

    Cytat Napisał tomek_2
    1. Dylatacje przy scianach - czy chodzi o 1-1.5 cm przestrzen miedzy wylewka a sciana uzyskana poprzez zalozenie tasm lub listew dystansowych, ktore potem sie usuwa?
    nie usuwa sie - ta tasma czy kwalaki styropianu zostaja juz na stale
    2. Odnosnie pkt. 1 - czy dylatacje wykonuje na wysokosci wszystkich warstw podlogi poczawszy od chudziaka w gore, czy tez dotyczy ona tylko warstwy wierzchniej (jastrychu)?
    idealne wykonanie to tasma od poziomu szlichty przez wszystkie warstwy podlogi. Najczesciej jednak pod jastrychem jest styropian lub welna dotykajaca bezposrednio scian tak wiec w ostatniej warstwie juz musi sie koniecznie pojawic
    3. Odnosnie pkt. 2 - czy warstwa styropianu powinna miec dylatacje czy tez plyty styropianowe powinny byc ulozone scisle jedna przy drugiej i czy powinny dotykac scian wewn? Jesli ma byc dylatacja - jak ja uzyskac?
    scisle jedna przy drugiej bez szpar
    4. Dylatacja w progach i drzwiach - tego juz zupelnie nie kumam. Mozecie mi wyluszczyc, jak ona ma wygladac i jak ja zrobic?
    podobnnie lub po prostu, tuz po wylewce kielnia naciac jastrych by tylko w tym miejscu pekl - bo peknie na 100%
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  5. #5

    Domyślnie

    Dzieki, jestescie super. A w tych progach (czyli pod drzwiami) tez mozna zrobic dylatacje poprzez wlozenie dystansowej tasmy dylatacyjnej i czy dylatacja ma miec taka sama szerokosc? Dodam jeszcze, ze wylewke wykonuje w kuchni, pow. 13 m kw, czyli nie tak duzo.

  6. #6

    Domyślnie

    U mnie murarz po nie dal, ale zazwyczaj pomieszczenia byly robione osobno. Natomiast nie zaszkodzi dac, tak asama jak gdzie indziej. U mnie generalnie byl styropian 1cm FS 20. "Grosze" za tasme rzedu 50 PLN/100 m wolalem zamienic na 37 PLN za 250m( styropian pociety zostal na paski szer 10 cm.
    Pozdrawiam
    Janeks
    "Za duzy ten dom budujemy ,kochanie...."
    slowa mojej Zony.

  7. #7

    Domyślnie

    A reasumujac kwestie, ktore warstwy podlogi maja miec dylatacje czy wystarczy zrobic ja tylko w warstwie jastrychu i bedzie OK?

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek_2
    A reasumujac kwestie, ktore warstwy podlogi maja miec dylatacje czy wystarczy zrobic ja tylko w warstwie jastrychu i bedzie OK?
    Tak.

    Z praktyki dodam, że nie polecam robienia w przejściach dylatacji (a już szczególnie ze styropianu 1-2 cm). Uniemożliwia to ekipie robiącej szlichty dokładne wyrównanie poziomów miedzy pomieszczeniami i miejscami mogą powstać różnice do 2-3 mm. Najlepiej jak ekipa sama natnie kielnią świeżą szlichtę.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    co prawda Panocku to prawda
    hmmm.... jak widze doswiadczenie Zbycha nie tylko w pieknych zdjeciach sie przejawia
    Zbyniu -- a skoro juz, to czy zauwazyles, ze czlek sie nameczy, kielnia miejsce na natutralne pekniecie zrobi, a ten zlosliwy beton czasto peka toszke inaczej niz bysmy chcieli? Ech paskudna nature te wylewki maja
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  10. #10

    Domyślnie

    W przejściach pomiędzy pomieszczeniami na parterze też dylatacje robiłem z taśmy. Fachowcy przycięli ją na odpowiednią wysokość (tam gdzie tego nie zrobili są drobne różnice w wysokości jak pisał ZBYCH), natomiast na piętrze w przejściach wylewkę nacinali wg opisu wyżej.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    i jak ci te naciecia ewentualnie spekaly? po linii czy dowolnie?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  12. #12
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    waisu

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Połomia
    Kod pocztowy
    44-323
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam!

    Odgrzewany temat. ale chyba tutaj najlepiej zapytać.

    Chciałbym zrobić wylewki tylko we własnym zakresie, ale niestety nie dysponuję zbyt dużą ilością czasu.
    Czy można podzielić pokój około 20m kw dwoma lub trzema dylatacjami, żeby wylewkę zrobić "na raty"?
    Czy takie działanie nie osłabi wylewki? I czy w takim wypadku lepszym jest zostawić "wypuszczone" siatki zbrojeniowe do następnego fragmentu?

    pozdrawiam
    Szymon

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Można, ale to nie ma najmniejszego sensu. Uhetasz się, zafundujesz sobie ciężką katorgę, w wyniku zrobisz wylewkę krzywą i nierówną (z całym szacunkiem, ale nie zatrzesz jej na idealnie równo i poziomo tak dobrze, jak ekipa od miksokreta), a ile w ten sposób zaoszczędzisz? Wylewkarze nie są aż tak drodzy, daj spokój. Dodatkowo, sam piszesz, że nie dysponujesz czasem: miksokretem zrobią ci wylewkę na całej chałupie w jeden dzień i to niecały, ile będziesz to robił samemu? Tydzień? Ciężkiej (naprawdę ciężkiej) pracy?
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony