dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 58 z 148
Pokaż wyniki od 1.141 do 1.160 z 2953
  1. #1141

    Domyślnie

    Czyli drugi filtr jest na wywiewie. Swobodny dostęp mam do filtra czerpni, żeby dostać się do wywiewu to musiałbym reku ściągnąć z wieszaków, bo mi ściana blokuje dostęp. To zajebiście...

  2. #1142
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Nic nie musisz ściągać . Wyjmij I filtr, potem przegrodę za taki plastikowy pasek niebieski lub biały i potem drugi filtr. Błagam weź instrukcję do ręki.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  3. #1143
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Janek795

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    279

    Domyślnie

    Cytat Napisał cartel1 Zobacz post
    Czyli drugi filtr jest na wywiewie. Swobodny dostęp mam do filtra czerpni, żeby dostać się do wywiewu to musiałbym reku ściągnąć z wieszaków, bo mi ściana blokuje dostęp. To zajebiście...
    Filtry są od siebie oddzielone dodatkowym uszczelnieniem w końcu nie chcemy aby się coś mieszało. Wszystko jest w instrukcji. Jak się wyjmie jedne jest faktycznie wrażenie jak by drugiego nie było

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tesla.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	29,2 KB
ID:	387257

  4. #1144
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    895

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Czyli mam rozumieć że masz reku 60-80 m3/ h ?
    Jeśli to pytanie do mnie, to nie - Airpacka 400. Jest jeszcze kryterium wydajności sporadycznego przewietrzania, rezerwa na brudne filtry itd. Rzecz bardziej w tym, że reszta firm chciała ustawiać sporo większą wydajność roboczą, wg nich miało wiać np. 200m3/h cały czas, 24/7/365. Bo inaczej się pan udusi w tym domu.

    Rozważaliśmy Airpacka 300, ale różnica w cenie była śladowa, w wymiarach żadna. 400 jest minimalnie głośniejszy (wg specyfikacji) i ma podobno lepsze wentylatory EBM Papst, chociaż tej tezy (że lepsze) nie umiem zweryfikować.

  5. #1145

    Domyślnie

    Czy istnieje możliwość wymiany filtrów z obu stron centrali, ? czytałem instrukcję ale jest mało czytelna.

  6. #1146
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał kicaj222 Zobacz post
    Czy istnieje możliwość wymiany filtrów z obu stron centrali, ? czytałem instrukcję ale jest mało czytelna.
    Możesz wymieniać z której chcesz.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  7. #1147
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tomek2907

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    29

    Domyślnie

    Witam
    chciałbym do Air packa 400 podłączyć chłodnicę kanałową zasilaną glikolem z dolnego źródła pompy ciepła. W związku z tym mam pytanie do bardziej zorientowanych w temacie konfiguracji centrali. Czy jeżeli w menu serwisowym ustawię sobie typ chłodnicy na :"0-10 V" to czy będę miał aktywne wyjście 230V do zasilania pompki obiegowej chłodnicy ? Mam taką pompkę obiegową w chłodnicy kanałowej którą mogę sterować sygnałem 0-10 V i chciałbym z tego skorzystać, nie wiem jednak czy wtedy zasilanie tej pompki można wziąć z płytki upgrade czy należy podać z zewnątrz.
    Pozdrawiam

  8. #1148
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mibas

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Możesz wymieniać z której chcesz.
    nie do końca - jest możliwość wyboru strony, ale to instalator powinien założyć przegrodę z właściwej strony podczas montażu.

  9. #1149
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    895

    Domyślnie

    Swoją drogą - jak sprawuje się ten klimatyzator kanałowy produkcji Thesslagreen? Jest to jakaś tam prosta wykonawczo opcja na schładzanie domu, tyle że obawiam się, że wyjątkowo nieefektywna energetycznie, bo przecież schładza ciepłe powietrze zaciągane z zewnątrz.

  10. #1150
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tomek2907

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    29

    Domyślnie

    Nie wiem jak będzie się sprawował bo dopiero uruchamiam instalację, Chłodnicę kanałową mam Berlufa a nie Thesslagreen. Inwestycja nie była kosztowana bo wymiennik gruntowy i tak już miałem w postaci dolnego źródła PC . Zainwestowałem tylko w chłodnicę , pompkę obiegową i parę rurek do połączenia tego wszystkiego . Zdaję sobie sprawę ,że efekt może być nie do końca zadowalający ale przy okazji pracy chłodnicy kanałowej latem będę regenerował sobie dolne źródło PC .

  11. #1151
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    895

    Domyślnie

    W Twojej sytuacji to oczywiście ma sens, bo tylko pompujesz glikol w obiegu. Natomiast używanie klimatyzacji jako takiej to już sporo energii.

  12. #1152
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Krzy2iek

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Dalków
    Kod pocztowy
    59-180
    Posty
    61

    Domyślnie

    witam
    zastanawiam się nad tym żeby przewód od wyrzutni z reku poprowadzić tak aby powietrze wywiewane dmuchało na pompę ciepła (powietrzna) rekuperator to airpack 300 a pompa buderus wpl 8ar .Czy ktoś ma takie rozwiązanie?

  13. #1153
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Było to nie raz poruszane - poszukaj i zastanów się co ma pompie dać max 1/20 w stosunku do jej potrzeb nieco cieplejszego i mocno wilgotnego powietrza. Chyba tylko szybsze szronienie.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  14. #1154
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Krzy2iek

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Dalków
    Kod pocztowy
    59-180
    Posty
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Było to nie raz poruszane - poszukaj i zastanów się co ma pompie dać max 1/20 w stosunku do jej potrzeb nieco cieplejszego i mocno wilgotnego powietrza. Chyba tylko szybsze szronienie.
    ok. tak więc to rozwiązanie odpada.
    Napisz jeszcze czy jesteś zadowolony z t-capa

  15. #1155
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Jak na razie nie mam jakichkolwiek zastrzeżeń
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  16. #1156

    Domyślnie

    Witam.
    Po wielu miesiącach użytkowania AirMobile stwierdzam,że drugi raz bym go nie kupił a sterowanie zrobił za pomocą Modbusa.
    AirMobile jako sterownik ręczny sprawdza się, ale nic więcej. O niczym cię sam niepoinformuje, o żadnym błędzie czy awarii. Aplikacja może działać w tle i nic nie zrobi dopóki sam nie odświeżysz i nie zobaczysz ikonek ostrzegawczych, wtedy musisz zagladnąć do zakładki alarmów i zobaczyć o co chodzi.
    ThesslaGreen powinna przemyśleć sprawe , dodać np. bramke sms i informować na bieżąco użytkowników Airmobile chociaż o najpoważniejszych alarmach.

  17. #1157

    Domyślnie

    Podpowie ktoś co może być przyczyną bardzo małej sprawności ?
    Centralka flat 170
    niedawno zainstalowana, filtry czyste. a odzysk ciepła bardzo mizerny jak widać na załączonym obrazku , gdzie szukać problemu

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170501_062627247.jpg
Wyświetleń:	214
Rozmiar:	55,6 KB
ID:	387872

  18. #1158
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Rzeczywiście coś musi być nie halo. Zmierzyłeś może samodzielnie temperaturę nawiewu w pokojach?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  19. #1159

    Domyślnie

    Cytat Napisał offan Zobacz post
    Podpowie ktoś co może być przyczyną bardzo małej sprawności ?
    Centralka flat 170
    niedawno zainstalowana, filtry czyste. a odzysk ciepła bardzo mizerny jak widać na załączonym obrazku , gdzie szukać problemu

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170501_062627247.jpg
Wyświetleń:	214
Rozmiar:	55,6 KB
ID:	387872
    Gdzie znajduje się centrala?
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  20. #1160

    Domyślnie

    temperaturę mierzyłem zgadza się miej więcej j z tym co pokazuje manipulator

    centrala na strychu, strych ocieplony aktualna temperatura na nim 16 stopni

    zauważyłem jeszcze jedno, jak puszcze wentylację na 100 to różnica nawiew-wywiew powoli zaczyna wynosić 3-4 stopnie jak zjadę do 30-40% to powoli spada do 9-10 stopni różnicy

Strona 58 z 148

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony