dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 54 z 148
Pokaż wyniki od 1.061 do 1.080 z 2953
  1. #1061

    Domyślnie

    Witaj,
    przy obecnych temp. zewnętrznych tj. od +3 do +6 st., u mnie różnica pomiędzy nawiewem a wywiewem wynosi ok 2-2,5 st.
    Przy ujemnych różnica spada nawet do 5 st.
    Raku airpack 400 mam system CF

  2. #1062
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    oloksyk

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    78

    Domyślnie

    Pochwali się ktoś czym ocieplał reku? Może jakieś foty.
    Mam reku na ocieplonym poddaszu, czy 3 lub 5 cm styroduru XPS wystarczy?

    Myślicie że warto też podłączyć przewód grzejny do rurki z odprowadzenia kondensatu?

  3. #1063

    Domyślnie

    Piszesz ,że masz ocieplone poddasze, temperatura spada tam poniżej +5 ?
    Wymogi Thessli jeśli chodzi o miejsce dla rekuperatora to temp.+5 ..+45, można obłożyć reku dookoła, tylko nie wolno w miejscu automatyki

  4. #1064
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    oloksyk

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    78

    Domyślnie

    Nie wiem czy spada Jest to taki mały stryszek gdzie jest ocieplony do szczytu wełną 15cm. Między stryszkiem o poddaszem jest 30cm wełny.
    Nie miałem tej zimy możliwość sprawdzenia temp, bo nie mam jeszcze wszędzie ocieplenia i regipsów.

  5. #1065
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Ja mam niczym nie ocieplony na nieocieplonym strychu i nic się nie dzieje a temp na strychu spadała poniżej -5. Tyle że przy mrozach dwa razy dziennie uruchamiałem na pół godziny wietrzenie w okolicach 11 i 13 oraz odpływ u mnie jest pionowo w dół i po 10-15 cm wchodzi w ciepłą strefę. Ten kawałek od reku do podłogi strychu też ocieplony.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  6. #1066
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    btheb

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Wrocław / Długołęka
    Posty
    46

    Domyślnie

    Witam,
    Czas dokończyć instalację reku, a ciągle nie mogę się doczekać info o tych nowych wersjach airpacka..W związku z tym szukam dobrej oferty na:
    airpack 400h + CP + CF
    sterownik air++
    Dostawa, montaż itd. do dogadania (tak aby wyszło korzystnie) - okolice Wrocławia.
    pozdrawiam,
    Krzysiek

  7. #1067
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał oloksyk Zobacz post
    Pochwali się ktoś czym ocieplał reku? Może jakieś foty.
    Mam reku na ocieplonym poddaszu, czy 3 lub 5 cm styroduru XPS wystarczy?

    Myślicie że warto też podłączyć przewód grzejny do rurki z odprowadzenia kondensatu?
    A dlaczego akurat styrodur ? ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #1068
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    oloksyk

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    78

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A dlaczego akurat styrodur ? ?
    A co innego proponujesz?

  9. #1069
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Styropian.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #1070
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gubik
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Miłocin
    Kod pocztowy
    24-150
    Posty
    230

    Domyślnie

    Mam airpacka na nieocieplonym poddaszu i przed zimą "skleiłem pudełko" ze styropianu 15 cm na piankę.
    W największe mrozy zamarzł wymiennik, grzałkę mam dobrze ustawioną i nic to nie pomogło.
    Przyjechał serwisant rozkręciliśmy urządzenie, wymiennik do rozmarznięcia a lód potraktowałem suszarką i następnego dnia całość została skręcona z powrotem do kupy.
    Teraz mam go "przykrytego" wełną 20 cm dosłownie i dopiero jest dobrze. Docelowo wełna 30 cm i ocieplenie części poddasza jak znajdę trochę czasu , materiał już zakupiony.

  11. #1071

    Domyślnie

    Dzień Dobry, otrzymałem dwie oferty na wykonanie kompletnej isntalacji reku:

    Rekupeparatoruy..pl na AERIS next 350 VV TR - sterownik ComfoSwitch
    Miirenergia na AirPack 300V - sterownik Air++
    rurki plastikowe 63/75

    Pytanie do specjalistów który brać zależy mi sprawności oraz cichej pracy systemu.
    Ostatnio edytowane przez dzejoo ; 03-03-2017 o 10:20

  12. #1072

    Domyślnie

    Cytat Napisał dzejoo Zobacz post
    Dzień Dobry, otrzymałem dwie oferty na wykonanie kompletnej isntalacji reku:

    Rekupeparatoruy..pl na AERIS next 350 VV TR - sterownik ComfoSwitch
    Miirenergia na AirPack 300V - sterownik Air++
    rurki plastikowe 63/75

    Pytanie do specjalistów który brać zależy mi sprawności oraz cichej pracy systemu.
    pytasz w wątku o Airpackach to wiadomo,że bierz Airpacka

  13. #1073
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Niektórzy się nie zgadzają że nasze powietrze to syf. Tak wyglądają filtry po 2 miesiącach w reku.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170303_081742.jpg
Wyświetleń:	226
Rozmiar:	93,1 KB
ID:	382760
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  14. #1074
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Niektórzy się nie zgadzają że nasze powietrze to syf. Tak wyglądają filtry po 2 miesiącach w reku.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170303_081742.jpg
Wyświetleń:	226
Rozmiar:	93,1 KB
ID:	382760

    Z tym zasyfionym powietrzem to potwierdzam - mieszkam z dala od cywilizacji i również filtry już brudne.

    Jakiej klasy tkaninę filtracyjną zastosować? Było o tym już pisane, ale nie mogę zlokalizować.
    Teraz jednak muszę kupić i zamontować coś nowego. Pilnej wymiany wymaga filtr na czerpni powietrza!
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  15. #1075

    Domyślnie

    Cytat Napisał rk80 Zobacz post
    pytasz w wątku o Airpackach to wiadomo,że bierz Airpacka
    Gdybym miał porównywalny i rozbudowany wątek AERISA to może bym nie pytał

  16. #1076

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Niektórzy się nie zgadzają że nasze powietrze to syf. Tak wyglądają filtry po 2 miesiącach w reku.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170303_081742.jpg
Wyświetleń:	226
Rozmiar:	93,1 KB
ID:	382760
    SZOK!! chyba ktoś obok Ciebie węglem w piecu dobrze kotłuje!
    Ja użytkuję filtry już 4 mc i mają się całkiem dobrze nie ma obok mnie żadnego pieca węglowego.
    Ostatnio edytowane przez parrot ; 06-03-2017 o 07:12

  17. #1077

    Domyślnie

    dzejoo
    Co tu dużo pisać. Zapewne, którego byś nie wybrał będzie dobry. Tym bardziej, że Aeris next ma już wbudowany system na wzór aipack CF.
    Ja mam airpacka, mam znajomych co mają aerisy w tym Aeris next i są zadowoleni.
    Z oferty, którą masz w Aerisie jest bardzo słaby sterownik w porównaniu do air++, ale z tego co wiem możesz dokonać teraz wszelkich regulacji na panelu rekuperatora aeris.

  18. #1078
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    No to drodzy użytkownicy rekuperatorów - jakiej klasy filtry montujecie?
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  19. #1079
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Domyślnie

    Witajcie


    czy w nowym zakupionym egzemplarzu Aripac 300 v są juz zamontowane filtry ? Czy trzeba dopiero zakupić ?
    Nasze cudo: 120 m2 + garaż 35 m2, Poroterm 24 cm + 20 cm styropian grafit LAMBDA MAX fasada. Dach: Strop: 20 cm wełny λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 5 cm wełny λ 0,035. Po skosach 14 cm wełny między krokwiami λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 10 cm wełny λ 0,035. Na płycie 22 cm EPS 035 anhydryt Posadzka piętra 10 cm EPS +anhydryt, AirPack 300V
    Armatura - VALVEX,
    AGD - Bosch
    Podłogówka po całości

  20. #1080

    Domyślnie

    Cytat Napisał forscher Zobacz post
    Witajcie


    czy w nowym zakupionym egzemplarzu Aripac 300 v są juz zamontowane filtry ? Czy trzeba dopiero zakupić ?
    Filtry są
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

Strona 54 z 148

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony