dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 66 z 148
Pokaż wyniki od 1.301 do 1.320 z 2953
  1. #1301
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Z tego co tutaj przedstawiłeś można wywnioskować co następuje:
    1. Zarówno nawiew jak i wywiew na anemostatach i obojętne czy z czerpni ściennej czy GWC oraz bez względu na to czy jest nałożona kratka czy nie - jest prawidłowy (w przybliżeniu 300 m3 nawiew oraz 240 wywiew) .

    2. Pomiary na czerpni GWC i ściennej są błędne i tym urządzeniem raczej ciężko będzie uzyskać bardziej dokładne pomiary..

    3. Podwyższona temp. nawiewu wynika z pracy BP i niestety nic z tym nie zrobisz bo BP nie jest stu procentowy - zawsze część powietrza idzie przez wymiennik.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  2. #1302
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    l-poczta

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Pułtusk
    Kod pocztowy
    06-100
    Posty
    70

    Domyślnie

    dobrze...ale czy nie jest tak ze pomiar z gwc do reku jest robiony na samym początku na wlocie nie na wylocie wiec bp chyba tu nie ma nic do rzeczy...czy się mylę... ?

    17st pokazuje wlot z czerpni a na nwiewie 22 wiec to chyba dopiero m tam podsysa powietrze z wewnątrz. za oknem jest 21-23st

    Jakie jest rozwiązanie aby taki system schłodzic bo nie wyobrazam sobie miec 23-25 st w domu w dodatku ze nie ma jeszcze wielkich upałow.
    Jakas zintegrowana chlodnica lub klima?

    Nastepna sprawa to niby wszystko działa ok a w domu duszno. Jak to wszystko ustawic aby bylo optymalnie.... jak anemostaty jak reku?

    mam jeszcze pomysł jak zmierzyc wlot wylot z czerpni z kratką ... moze poprzez wykonany lekek zalozyc jedna strone na kratke a z drugiej mierzyc?

  3. #1303
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    l-poczta

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Pułtusk
    Kod pocztowy
    06-100
    Posty
    70

    Domyślnie

    Interesuja mnie wasze wyniki i ustawienia reku teraz latem. Jak to u Was działa...ktos się pochwali?

  4. #1304
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał l-poczta Zobacz post

    Nastepna sprawa to niby wszystko działa ok a w domu duszno. Jak to wszystko ustawic aby bylo optymalnie.... jak anemostaty jak reku?

    mam jeszcze pomysł jak zmierzyc wlot wylot z czerpni z kratką ... moze poprzez wykonany lekek zalozyc jedna strone na kratke a z drugiej mierzyc?
    1. Anemostaty rozkręcone na maksa
    2. Na pewno taki pomiar będzie bardziej wiarygodny niż to co robiłeś do tej pory.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  5. #1305
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    l-poczta

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Pułtusk
    Kod pocztowy
    06-100
    Posty
    70

    Domyślnie

    Czy ktoś może się orientuje jak schłodzić powietrze z czerpni GWC aby powietrze z anemostatów w wentylacji mechanicznej było chłodniejsze? Czy mozna zastosować jakis klimatycator lub chłodnicę? Jak to wykonać ? Co potrzebuję?

  6. #1306
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Było o tym już niejednokrotnie. Wentylacja jest od wentylowania a nie chłodzenia. Są to zbyt małe wydajności aby taka kombinacja odniosła jaki kolwiek skutek.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  7. #1307
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    l-poczta

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Pułtusk
    Kod pocztowy
    06-100
    Posty
    70

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Było o tym już niejednokrotnie. Wentylacja jest od wentylowania a nie chłodzenia. Są to zbyt małe wydajności aby taka kombinacja odniosła jaki kolwiek skutek.
    To w jaki sposób schłodzić dodatkowo powietrze w domu? Chyba w dzisiejszych czasach to możliwe?
    Nie ma klimatyzatorów o jakis mniejszych przepływach? AirPack v300 chyba ma dodatkowo możliwość podłączenia nagrzewnicy kanałowej to może i chłodnicę da sie podłączyć.
    A robia juz w THESSLI te rekuperatory z 100% bypasem... czy toby się sprawdziło lepiej z tym GWC? Moze wymienić reku albo przerobić ByPass?

  8. #1308
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Gra jest nie warta świeczki. Aby wentylacja coś dała musiała by być co najmniej kilka razy wydajniejsza. Najprostsza metoda to osobny klimatyzator.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  9. #1309
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    l-poczta

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Pułtusk
    Kod pocztowy
    06-100
    Posty
    70

    Domyślnie

    A gdzie go zamontowac zeby schłodził cały dom... moze na klatce schodowej to wtedy wymiennik nie nagrzewalby tak powietrza z GWC jakby chłodne wywiew pobierał. Mam juz wszystko zrobione w domu na gotowo więc kucie na nowo nie bardzo mi sie uśmiecha...ehhhh...

  10. #1310
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    l-poczta

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Pułtusk
    Kod pocztowy
    06-100
    Posty
    70

    Domyślnie

    na stronie thesllagreen sa chlodnice wodne i freonowe dostosowywane do ich centrali, wiec może da się jakoś to pogodzić? moze ma ktoś coś takiego i korzysta... podzielilby sie wiedzą...

  11. #1311
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Domyślnie

    Cytat Napisał forscher Zobacz post
    Jak to mozliwe ze po uruchomieniu centrali z podłączonym Air++ na monitorku tego panelu sterowania nie pojawia sie ani ikonka ECO ani ikonka KOMFORT..


    Coś musze zrobić by te ikonki się pokazały??



    No i juz poznałem odpowiedź na powyższe własne pytanie... Okazało sie iz powodem jest brak zamontowanej nagrzewnicy. Nie mam jej - fakt. Nie iwem czy jest ona az tak bardzo do szczęścia potrzebna..

    Szczególnie czy w zimie okazuje się być niezbędna?
    Nasze cudo: 120 m2 + garaż 35 m2, Poroterm 24 cm + 20 cm styropian grafit LAMBDA MAX fasada. Dach: Strop: 20 cm wełny λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 5 cm wełny λ 0,035. Po skosach 14 cm wełny między krokwiami λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 10 cm wełny λ 0,035. Na płycie 22 cm EPS 035 anhydryt Posadzka piętra 10 cm EPS +anhydryt, AirPack 300V
    Armatura - VALVEX,
    AGD - Bosch
    Podłogówka po całości

  12. #1312

    Domyślnie

    Witam Wszystkich,
    Czy ktoś ma jakieś najświeższe informacje na temat nowej serii theslli, kiedy wyjdzie na rynek, jakie wymiary, jakie modele itp? Jestem bardzo mocno zainteresowany tą centralą. Dzięki za wszelakie info na ten temat.

    Pozdrawiam

  13. #1313

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawekb1406 Zobacz post
    Witam Wszystkich,
    Czy ktoś ma jakieś najświeższe informacje na temat nowej serii theslli, kiedy wyjdzie na rynek, jakie wymiary, jakie modele itp? Jestem bardzo mocno zainteresowany tą centralą. Dzięki za wszelakie info na ten temat.

    Pozdrawiam

    Miało być we wrzesniu potem listopadzie potem w styczniu, marcu i tak dalej itp.itd.

  14. #1314

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartus01 Zobacz post
    Miało być we wrzesniu potem listopadzie potem w styczniu, marcu i tak dalej itp.itd.
    No to super. Tylko czy warto czekać na "te nowinki" czy brać co jest? Jeżeli w nowych centralach będzie 100% bypass to chyba warto. Mam nadzieje.
    Pozdrawiam

  15. #1315
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Właśnie wszyscy się zachwycają tym pełnym by-pasem.

    Ale kiedy to faktycznie się przydaje? W upały, gdy wywiewamy cieplejsze powietrze, niż mamy na czerpni?

    Czyli jak ktoś zamontuje klimę i nie ma GWC, to taki by-pass jest zbędny, bo wywiewane powietrze w upały nie będzie cieplejsze od czerpni, więc lepiej powietrze przepuścić przez wymiennik, żeby odzyskać chłód? A nocą gdy na zewnątrz temperatura spada do 10-15*, to jednak lepiej odzyskać ciepło i nie przesadzać z chłodzeniem domu?

    IMO "cenniejszy" jest CF w standardzie. O ile nie wyjdzie drożej, niż stary model + CF.

  16. #1316

    Domyślnie

    I tu się z tobą zgodzę @Kaizen. Bez klimy albo GWC bypass w lato jest nie potrzebny vel zbędny. Ale jak jest klima to już jak najbardziej. Cf jak najbardziej i to jeszcze w standardzie. Dopóki nie będzie oficjalnej "inauguracji" możemy tylko spekulować po ile będą. A że będą droższe to chyba każdy zdaje sobie z tego sprawę. Taki mamy "klimat". Pytanie tylko o ile? Czy będzie to już klasa premium plus jak aeris (mam na myśli cenę tylko)?

  17. #1317

    Domyślnie

    A i nie mam nic przeciwko aerisom poza cena. Mogłyby być tańsze a co za tym idzie bardziej dostepniejsze dla ogółu. Dalej top of my list jest Theslla.

  18. #1318
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawekb1406 Zobacz post
    Bez klimy albo GWC bypass w lato jest nie potrzebny vel zbędny.
    Nie wiem, czy dobrze się rozumiemy. IMO przy odpalonej klimie by-pass jest szkodliwy. Bo wewnątrz mamy chłodniej, niż na zewnątrz i puszczenie powietrza przez wymienniki "odzyskuje" chłód (czyli schładza nawiewane powietrze).

  19. #1319
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Wekto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    786

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartus01 Zobacz post
    Miało być we wrzesniu potem listopadzie potem w styczniu, marcu i tak dalej itp.itd.
    O nie nie... miało być w grudniu 2015.. później luty 2016, kwiecień a później tak jak piszesz.
    Przynajmniej moje doświadczenie jest takie jak napisałem. Planowałem, czekałem, dopytywałem i dowiadywałem się o nowych terminach. W końcu musiałem mieć już reku więc nie mam tego wypasionego, wyczekanego modelu. Ale nie narzekam .

    PS. Z tego co mówił mój instalator to praktycznie centrale są już gotowe. Nie ma jeszcze 600setek i wyżej. Jak coś to będą dopiero później.

  20. #1320

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie wiem, czy dobrze się rozumiemy. IMO przy odpalonej klimie by-pass jest szkodliwy. Bo wewnątrz mamy chłodniej, niż na zewnątrz i puszczenie powietrza przez wymienniki "odzyskuje" chłód (czyli schładza nawiewane powietrze).
    Dzięki za wyjaśnienie. Człowiek uczy się całe życie. Jestem na początku wglebiania się z tym tematem więc proszę o wyrozumiałość.
    Pozdrawiam

Strona 66 z 148

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony