dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 69 z 148
Pokaż wyniki od 1.361 do 1.380 z 2953
  1. #1361
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Tak to wymiennik. Raz na rok ,dwa lub trzy - zależy od dbałości o filtry - dobrze jest go wyjąć i umyć pod umiarkowanym strumieniem letniej, nie gorącej wody. Strasznie luźne masz paski do wyjmowania wymiennika. Nie "furgoczą" Ci czasem przy max wydatku?
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  2. #1362

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Tak to wymiennik. Raz na rok ,dwa lub trzy - zależy od dbałości o filtry - dobrze jest go wyjąć i umyć pod umiarkowanym strumieniem letniej, nie gorącej wody. Strasznie luźne masz paski do wyjmowania wymiennika. Nie "furgoczą" Ci czasem przy max wydatku?
    Jak rozumiem wyjmuje się to przez ciągniecie prostopadłe od jego powierzchni ? Próbowałem ciągnąć i nie chciało wyjść.
    Luźne ? hmm jakby były obcisłe to trudno by się wyciągało. Nic nie furgocze jak pracuje.

  3. #1363
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar 80x86
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jakby nie to, że gwarancja jest tylko dla pierwszego właściciela, to pewnie dałbym się skusić. Chyba, że będzie <3K zł
    Pytanie, czy zakup używanego Airpacka, to po prostu demontaż skrzynki z miejsca A i zamontowanie jej w miejscu B? A co do gwarancji, to czy nie obowiązuje jeszcze rękojmia?
    150m2 + garaż, ściany Silka + 17cm EPS 0,031, okna Vetrex V90+, podłoga EPS 0,031, wylewki anhydrytowe, dach Rockwool 30cm, PC Daikin Altherma 7,4 kW, WM Kinetic B Plus, PV 7,38kWp 18xHyundai 410 + FoxEss T8

  4. #1364
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tomek2907

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    29

    Domyślnie

    Mam pytanie do osób które montowały system CF. Czy po zamontowaniu tego modułu robiliście jego skalowanie w zaawansowanym menu po wpisaniu kodu instalatora. U mnie po skalowaniu strasznie "rozjeżdżają" się współczynniki korekcji nawiewu i wywiewu. Wsp. nawiewu ustawia się na 80% a wywiewu na 120 %. Według mnie to nie do końca normalne, tym bardziej że skalowanie robi się z odłączonymi kanałami od rekuperatora . W konsekwencji tego podczas kalibracji zmierzone przepływy ( nawiew i wywiew ) różnią się pomiędzy sobą o 40 % pomimo tego ,że jest tyle samo nawiewów i wywiewów.
    Czy ktoś może miał podobny przypadek ?

  5. #1365
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał 80x86 Zobacz post
    A co do gwarancji, to czy nie obowiązuje jeszcze rękojmia?
    Pewnie jest. Kupujący ma ją u sprzedającego. Ja bym tam wolał od firmy profesjonalnie się tym zajmującej, niż od poprzedniego użytkownika.

  6. #1366

    Domyślnie

    A nie lepiej zadzwonić do nich i się po prostu zapytać?

    Cytat Napisał Tomek2907 Zobacz post
    Mam pytanie do osób które montowały system CF. Czy po zamontowaniu tego modułu robiliście jego skalowanie w zaawansowanym menu po wpisaniu kodu instalatora. U mnie po skalowaniu strasznie "rozjeżdżają" się współczynniki korekcji nawiewu i wywiewu. Wsp. nawiewu ustawia się na 80% a wywiewu na 120 %. Według mnie to nie do końca normalne, tym bardziej że skalowanie robi się z odłączonymi kanałami od rekuperatora . W konsekwencji tego podczas kalibracji zmierzone przepływy ( nawiew i wywiew ) różnią się pomiędzy sobą o 40 % pomimo tego ,że jest tyle samo nawiewów i wywiewów.
    Czy ktoś może miał podobny przypadek ?

  7. #1367

    Domyślnie

    Cytat Napisał bstach Zobacz post
    A nie lepiej zadzwonić do nich i się po prostu zapytać?
    Oczywiście, serwis. Dzwonić.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  8. #1368
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tomek2907

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    29

    Domyślnie

    Tak też uczynię

  9. #1369

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek2907 Zobacz post
    Tak też uczynię
    Uczyń, będzie najsprawniej
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  10. #1370
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tomek2907

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    29

    Domyślnie

    I już wszystko wiem. Centrala fabrycznie ma wyskalowany moduł CF i drugi raz już się tego nie skaluje, gdyż nadpisują się współczynniki i wychodzą głupoty. Dostałem od producenta fabryczne zapisane współczynniki dla mojej centrali , wpisałem i teraz kalibracja wyszła poprawnie a wydatki nominalne są w okolicach 365 m3/h. Mam AirPacka 400 H.
    Ostatnio edytowane przez Tomek2907 ; 28-08-2017 o 16:34

  11. #1371
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mibas

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    216

    Domyślnie

    czyzbyś sam dokładał moduł CF do swojej centrali?

  12. #1372
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tomek2907

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    29

    Domyślnie

    Tak , montowałem sam

  13. #1373
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    robert1306

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam wszystkich Użytkowników forum.
    Chociaż jestem posiadaczem centrali Thesslagreen 400V od 3 lat, to tak naprawdę dopiero przeglądając ten wątek na forum zdałem sobie sprawę, że chyba nie wykorzystuje w pełni, (a może właściwie) funkcji bypass. Dlatego chciałem zapytać jakie są zalecane ustawienia bypassu podczas lata/wysokich temperatur i zimą/podczas mrozów ? Chodzi mi tu głównie o parametry, jakie mogę ustawić na sterowniku Air++ , a mamy tam dokładnie 3 parametry do regulacji: Temperatura minimalna otwarcia BP, Temperatura grzania i Temperatura chłodzenie. Dodatkowo jakie zalecacie ustawienie % nawiewu/wywiewu i napięcia (ustawiane w trybie serwisowym sterownika).

  14. #1374

    Domyślnie

    U mnie tmin. w lecie na 10st, jesień i zima na 15st,
    tchłodz. 21-22 st
    tgrzan. 18-19 st.
    tryb pracy 1 lub 2

    napięci ustawia się podczas regulacji i tego nie ruszam - oczywiście pin mam

    Cytat Napisał robert1306 Zobacz post
    Witam wszystkich Użytkowników forum.
    Chociaż jestem posiadaczem centrali Thesslagreen 400V od 3 lat, to tak naprawdę dopiero przeglądając ten wątek na forum zdałem sobie sprawę, że chyba nie wykorzystuje w pełni, (a może właściwie) funkcji bypass. Dlatego chciałem zapytać jakie są zalecane ustawienia bypassu podczas lata/wysokich temperatur i zimą/podczas mrozów ? Chodzi mi tu głównie o parametry, jakie mogę ustawić na sterowniku Air++ , a mamy tam dokładnie 3 parametry do regulacji: Temperatura minimalna otwarcia BP, Temperatura grzania i Temperatura chłodzenie. Dodatkowo jakie zalecacie ustawienie % nawiewu/wywiewu i napięcia (ustawiane w trybie serwisowym sterownika).

  15. #1375
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    robert1306

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    5

    Domyślnie

    A no właśnie z tą regulacją to u mnie jest problem, bo tak naprawdę ekipa, która u mnie instalowała zrobiła to trochę "z marszu", czyli bez wnikania w szczegóły - działa ? działa, to dobrze, i tyle ich widzieli
    Inna kwestia, że próbowałem bawić się samodzielnie tymi ustawieniami przy Bypassie, zwłaszcza latem, ale szczerze mówiąc nie czułem żadnej różnicy, jedynie intensywność samego nawiewu coś daje, ale te wszystkie temperatury ?? nic.
    Stąd też i moje zapytanie czy u was regulacja tymi temperaturami jest wyczuwalna w pomieszczeniach?
    A jeszcze pytanie tak z ciekawości do bstach, czy mógłbyś podejrzeć jakie masz ustawione napięcie?



    Cytat Napisał bstach Zobacz post
    U mnie tmin. w lecie na 10st, jesień i zima na 15st,
    tchłodz. 21-22 st
    tgrzan. 18-19 st.
    tryb pracy 1 lub 2

    napięci ustawia się podczas regulacji i tego nie ruszam - oczywiście pin mam

  16. #1376

    Domyślnie

    Cytat Napisał robert1306 Zobacz post
    A no właśnie z tą regulacją to u mnie jest problem, bo tak naprawdę ekipa, która u mnie instalowała zrobiła to trochę "z marszu", czyli bez wnikania w szczegóły - działa ? działa, to dobrze, i tyle ich widzieli
    Inna kwestia, że próbowałem bawić się samodzielnie tymi ustawieniami przy Bypassie, zwłaszcza latem, ale szczerze mówiąc nie czułem żadnej różnicy, jedynie intensywność samego nawiewu coś daje, ale te wszystkie temperatury ?? nic.
    Stąd też i moje zapytanie czy u was regulacja tymi temperaturami jest wyczuwalna w pomieszczeniach?
    A jeszcze pytanie tak z ciekawości do bstach, czy mógłbyś podejrzeć jakie masz ustawione napięcie?
    Masz CF?
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  17. #1377
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    robert1306

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Masz CF?

    Nie, nie mam.

  18. #1378
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Chciałbym wymienić filtry przed zimą, jak mam to zrobić aby było dobrze i ekonomicznie ? Gdzie najlepiej je kupić i jakie ? Temat pewnie był już poruszany, ale wątek ma prawie 70 stron i to co znalazłem było mocno nieaktualne.

    Wprawdzie testy filtry przechodzą, wentylacja działa od lutego, ale wolę je wymienić profilaktycznie.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  19. #1379

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaRa Zobacz post
    Chciałbym wymienić filtry przed zimą, jak mam to zrobić aby było dobrze i ekonomicznie ? Gdzie najlepiej je kupić i jakie ? Temat pewnie był już poruszany, ale wątek ma prawie 70 stron i to co znalazłem było mocno nieaktualne.

    Wprawdzie testy filtry przechodzą, wentylacja działa od lutego, ale wolę je wymienić profilaktycznie.
    Najtaniej wymienić oryginalny na ramkę i tkaniny docinać.

  20. #1380
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Najtaniej wymienić oryginalny na ramkę i tkaniny docinać.
    Chodzi o coś takiego ? Może masz namiar na sprawdzonego i polecanego sprzedawcę ?

    https://www.ecofanet.com.pl/ramki-wk...xoCOYoQAvD_BwE
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

Strona 69 z 148

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony