dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Piec na ekogroszek i 100 % podłogówki

    Witam
    Proszę o informację od osób które mają wykonaną kotłownię z piecem na ekogroszek i posiadają w domu tylko podłogówkę jak im się taki układ sprawdza. W chwili obecnej mam w domu tylko podłogówkę nie mam grzejników dom ogrzewam gazem z butli, wspomagając się kominkiem ze względu na kosmiczne koszty za gaz chcę zmienić piec gazowy na ekogroszek ale mam do dyspozycji tylko podłogówkę i nie wiem czy to się sprawdzi ewentualnie proszę o jakiś schemat jak to powinno być wykonane.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemas90 Zobacz post
    Witam
    Proszę o informację od osób które mają wykonaną kotłownię z piecem na ekogroszek i posiadają w domu tylko podłogówkę jak im się taki układ sprawdza. W chwili obecnej mam w domu tylko podłogówkę nie mam grzejników dom ogrzewam gazem z butli, wspomagając się kominkiem ze względu na kosmiczne koszty za gaz chcę zmienić piec gazowy na ekogroszek ale mam do dyspozycji tylko podłogówkę i nie wiem czy to się sprawdzi ewentualnie proszę o jakiś schemat jak to powinno być wykonane.
    Normalnie działa.

    Mnóstwo osób ma kocioł na paliwo stałe i tylko podłogówkę .

    Schematy podłączenia są ogólnodostępne i często sami producenci kotłów je zamieszczają , więc wystarczy poszukać , a sam hydraulik też sobie poradzi z takim "wyzwaniem"
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  3. #3

    Domyślnie

    Zawsze można zmienić źródło ogrzewania na tańsze ale czy zamiana będzie właściwa to już decyzja tego co za to płaci i czy się opłaca przejście z bezobsługowego na obsługowe i kłopotliwe.

    Z tego co piszesz wnioskuję że dom jest postawiony niedawno czyli prawie nowy. Podaj więcej szczegółów na temat domu i jego ogrzewania czyli ile ci spalał lub jak masz OZC jaki wynik, jeśli tego nie posiadasz był wiele razy podawany na forum adres str. gdzie można to zgrubnie obliczyć Podasz te dane to będzie wiadome jakiej mocy szukamy aby to ogrzać i dobrze dobrać.
    Czy rozważałeś inne sposoby ogrzewania?
    Czy koniecznie musi to być kocioł na węgiel?

  4. #4

    Domyślnie

    Dom wybudowany 4 lata temu w projekcie było ogrzewanie gazowe bo ekologiczne ale że drogie to już inna sprawa dom z porothermu 25 cm docieplony 15 cm styropianu na podłodze też 15 cm (6+6+3) z podłogówką, strop docieplony wełną skosy 25 cm, poziom stropu 40 cm, rekuperator Bartosz. OZC nie zrobiony, ale moi rodzice ogrzewają dom ekogroszkiem i choć dom stary i większy gorzej docieplony to koszt ogrzania niższy a i temperatura w domu wyższa stąd moja chęć zmiany ogrzewania, a alternatywa to tylko raczej pompa ciepła ale to już inny koszt niestety.

  5. #5

    Domyślnie

    Policz wstępnie programem na tej str. http://cieplowlasciwie.pl/start i podaj wynik. Podaj też ile zużyłeś gazu i innego opału do ogrzania rok lub dwa do tyłu. Wielkość ma znaczenie aby coś dobrać i ne zawsze musi być to ekogroszek aby było ciepło i tanio a tym bardziej bezobsługowo

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    zadziała bez problemu
    jedyne co istotne to sposób podłączenia kotła z układem
    trzeba to zrobić z głową bo inaczej korozja niskotemperaturowa zeżre go w kilka sezonów.
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał timon120777 Zobacz post
    zadziała bez problemu
    jedyne co istotne to sposób podłączenia kotła z układem
    trzeba to zrobić z głową bo inaczej korozja niskotemperaturowa zeżre go w kilka sezonów.
    Podaj jakie to kosmiczne masz opłaty za gaz, bo coś mi się nie chcę wierzyć ze jak dom jest dobrze ocieplony to koszty są aż tak wysokie, może przyczyną jest złe ustawienie pieca (przy 100% podłogówki nie robi się stref godzinowych, bo koszt będą wyższe niż grzanie ciągłe) i nie pracuje przy maksymalnej swojej sprawności, może wymiennik jest zakamieniony lub budowlańcy przy ociepleniu dali najgorsze materiały (można kupić np. wełnę 150mm za 6zł/m2 jak i za 25zł/m2). Ja ogrzewam ekogroszkiem (ok 150m2 i 100% podłogówki) i koszt rocznego ogrzewania przez cały rok z CWU wyszedł ok.2000zł i podejrzewam po przeliczeniu kilowatów na gazie nie powinien być dużo wyższy.
    Może też taryfę na gaz masz jak do gotowania?

  8. #8
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemas90 Zobacz post
    Dom wybudowany 4 lata temu w projekcie było ogrzewanie gazowe bo ekologiczne ale że drogie to już inna sprawa
    Czyżby ?
    Koszt 1kWh z gazu ziemnego to 0,22-0,24zł,koszt 1kWh z ekogroszka to 0,15-0,16zł.
    O ile będziesz miał taniej jeśli chodzi o całkowite zużycie energii przy ekogroszku ?

  9. #9

    Domyślnie

    Więc tak zrobiłem OZC tym programem z linku i wyszło że potrzebuję 6,3 kW na cały dom a posiadam dużo większej mocy piec gazowy, zeszły sezon jest niemiarodajny ze względu na łagodną zimę ale jeżeli chodzi o dokładne dane to spaliłem 6 do 7 metrów drewna i zero gazu z butli, ale jak dwa lata wcześniej była ostrzejsza zima a mnie nie było w domu (taka praca) to za luty bez kominka dostałem za gaz 1000 zł (gaz z butli) teraz też nie jest źle ale już mnie przestaje bawić palenie w kominku, stąd moje poszukiwania alternatywy gdybym miał ziemny to nic bym nie kombinował.

  10. #10

    Domyślnie

    Nie zwróciłem uwagi na to że ogrzewasz gazem z butli, a to rzeczywiści większe koszty niż ogrzewanie gazem ziemnym zwłaszcza jak butla nie jest twoja.
    Z podłaczeniem pieca na ekogroszek nie będzie najmniejszego problemy i najlepiej jak układ z LPG się sprawdził to nic nie przerabiać i podłączyć podobnie, czyli poszukać pieca z możliwością podłączenia do pracy w układzie zamkniętym i pompę można wykorzystać lub kupić taką samą jak jest w piecu gazowym. Sterowanie układem może spokojnie zająć się sterownik od pieca bruli/ecoal lub SPP i dodatkowo masz wtedy podgląd przez internet, ostatnio nowością będzie zmodyfikowany bruli/ecoal w sterowniku i piecu Defro i może być to najfajniejsze rozwiązanie o ile będzie go można podłaczyć do układu zamkniętego.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Czyżby ?
    Koszt 1kWh z gazu ziemnego to 0,22-0,24zł,koszt 1kWh z ekogroszka to 0,15-0,16zł.
    O ile będziesz miał taniej jeśli chodzi o całkowite zużycie energii przy ekogroszku ?
    Cytat Napisał grabpa58 Zobacz post
    policz najpierw w czystości sumienia swoje koszty i dopiero wtedy pouczaj innych.
    posłuchaj ,"oświecony ",bezczelny dupku,na pewno nie ty będziesz mnie uczył,co dla mnie i dla innych jest właściwym wyborem w kwestii ogrzewania i co się komu bardziej opłaca!
    przypominasz mi najgorsze skojarzenia z ekoświrami i lewackimi awanturnikami,którzy tolerancję pomylili z akceptacją!
    spadaj na swój wątek z pompami,bo zaczynasz śmierdzieć nawet wtedy,jak otwieram lodówkę.
    i TY się kreujesz tu na eksperta??
    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Spoko,mi się mieści bo byłem przygotowany na zużycie 5000kWh a z tego co widzę,utrzymując komfortowe temperatury w domu jak teraz byłoby tego z 6000kWh i ponad i przy Kospelu byłbym z tego zadowolony ale jak się widzi u kogoś 2400kWh za cały sezon to jest to bardzo śmieszne i może wprowadzać błędne przekonanie,że kable są najlepsze i ekonomiczne i to jest standartowe zużycie przy kablach na ogrzewanie przy komfortowej temperaturze 22,5st.C.

    P.S
    te 6000kWh to plus jeszcze zyski bytowe z 3 osób
    2400 * COP 3,5 do 4 = 8400-9600
    pow uz 118 m2
    to dom 8l
    i chciałeś grzać to kospelem? i zmieścić się w 5-6 MWh?

    pochwal się jeszcze tym swoim OZC z obciążeniem cieplnym 3,5KW
    ale na wszelki wypadek wstawiłeś klamota 3x większego - tak tak , wiemy , był za darmo
    Cytat Napisał dębowy Zobacz post
    Kolega Arturo72 widzę że lubi obrażać innych więc jak ktoś by chciał też go po obrażac nie koniecznie tutaj proszę bo śmietnik się robi.
    Tu macie numer 600-021-698 oraz email [email protected] do kolegi Arturo72 więc tam proszę się kierować bezpośrednio.
    Numer i email pochodzi od wójka google więc nie ręczę że aktualne ale warto próbować

    Ps.
    Użytkownik wilmax tu na forum to też arturo72

  12. #12

    Domyślnie

    Jeżeli ogrzewałeś to kominkiem to czy miałeś jakiś bufor czy bezpośrednio dystrybucja na podłogę i CWU?
    Jeżeli nie to dołożył bym bufor lub sprzęgło do takiej instalacji instalacji z kotłem.
    Sprawdziła by się jakaś pompka w twojej instalacji ale to na pewno ci napiszą i jeżeli się nie boisz to się nad tym głęboko zastanów.
    Masz niezbyt duże zapotrzebowanie i jeżeli już kocioł to najmniejszy jaki znajdziesz, do tego wmontować zawór 4D dla ochrony powrotu lub bufor (sprzęgło) ale to są dodatkowe koszty. Podłączenie kotła z podłogówką tak jak kolega napisał wyżej, w układzie zamkniętym bo odpadają dodatkowe pompy i wymiennik.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony