dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 18 z 19
Pokaż wyniki od 341 do 360 z 372
  1. #341
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał chcialbympompe Zobacz post
    A nie ma czasem wycieku czynnika? Jak wygląda szronienie parownika? Jednolicie na całej powierzchni czy może tylko "paseczki" się robią?

    Jeszcze jedno. Czy zasobnik jest na pewno grzany PC czy może grzałką?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170105_132120_resized.jpg
Wyświetleń:	114
Rozmiar:	95,6 KB
ID:	378943

    Brak czynnika ,a jest jednolicie na całej powierzchni

  2. #342

    Domyślnie

    Nie mogę dodać zdjęcia...widok absolutnie przeciwny do zdjęcia powyższego. Delikatne oszronienie. Prawie wszystko widoczne(obudowa, tył, przód).
    Jutro powracam..., napiszę coś o zużyciu prądu...
    Dziękujemy z żoną za zainteresowanie naszym problemem
    Ostatnio edytowane przez ania-wroc ; 18-01-2017 o 20:21

  3. #343
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    D4r3k

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Jarosław
    Kod pocztowy
    37-500
    Posty
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał ania-wroc Zobacz post
    Z historii pracy pompy...grzałki 0 włączeń. Tego jesteśmy pewni, ponieważ kilka dni temu wyszło, że czujnik zew. wskazywał inną temp niż rzeczywista. Przekłamanie o 6 stopni, czyli jak było -10 (a było) pompa notowała -4... Generalnie -6.5 najniższa zanotowana temperatura, a grzałki mają włączyć się od -8, tak mamy zadane. Czujnik został poprawiony, poza tym na górze domu mieliśmy zimniej (zapowietrzone rury) i wydawało się, że teraz będzie lepiej...niestety, od kilku dni średnio na dzień notujemy ok 70kwh. Wcześniej ok 55kwh. Zaraz spiszę ustawienia na sterowniku i zamieszczę...Dziękujemy za szybką reakcję
    U mnie najwięcej pobrała przy -20C - a dokładnie 78kw. Pracowała tylko pompa, grzałki były źle ustawione. Ja utrzymuję temp. w okolicach 16-18 i grzeję tylko w drugiej taryfie. Dom nieocieplony i 220m do ogrzania. W tej chwili grzeję 150m(piwnica zakrecona) i na dobę nie przekraczam 30kw. Ja uczę się swojej pompy od listopada specjalnie zamontowałem podlicznik i monitoruję pracę pompy na pvmonitor.pl
    Atlantic Excelia Tri 11kW - monitoring pompy.
    Dom: 155 m kw. na parterze, 70m kw w piwnicy. Ściana 30cm - beton komórkowy (dojdzie 10cm styro). Na gruncie 18cm styropianu). Strych 21cm styro. Sezon rozpoczęty 5.11.2016r.

  4. #344

    Domyślnie

    Cytat Napisał ania-wroc Zobacz post
    - od 10 października do 4 grudnia pompa zużyła ok. 2040 Kwh
    - od 5 grudnia do dzisiaj (18 stycznia ) pompa zużyła 4700 KWh (!!!)
    Tak dla jasności. Te 4700kWh to faktycznie przez 44dni? Czy też stan licznika zmienił się z 2040 na 4700 czyli zużycie 2660 (które jest możliwe)?
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  5. #345

    Domyślnie

    Cytat Napisał ania-wroc Zobacz post
    Z ostatniej chwili

    Ok, teraz załączyła się sprezarka i:
    8413 modulacja 29%
    8412 temp zasil pompy ciepła 47*
    8410 temp powr pompy ciepła 45.9*
    Jeżeli to na potrzeby CO to coś strasznie wysoko grzeje!
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  6. #346

    Domyślnie

    Witamy, zużycie prądu od 19ej wczoraj do 19ej dzisiaj ---> 75kWh, a od 10 października 2016 do dzisiaj uzbieraliśmy 4751kwh...dużo za dużo
    W ogóle pompka chodziła dzisiaj non stop i nie osiągnęła zadanej temp. 21*
    Pozdrawiamy

    P.S.
    8410 27*
    8412 30.1*
    8413 50%
    Ostatnio edytowane przez ania-wroc ; 19-01-2017 o 18:39

  7. #347
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał ania-wroc Zobacz post
    Witamy, zużycie prądu od 19ej wczoraj do 19ej dzisiaj ---> 75kWh, a od 10 października 2016 do dzisiaj uzbieraliśmy 4751kwh...dużo za dużo
    W ogóle pompka chodziła dzisiaj non stop i nie osiągnęła zadanej temp. 21*
    Pozdrawiamy

    P.S.
    8410 27*
    8412 30.1*
    8413 50%
    Jak zadanej 21*C
    Pompa spokojnie daje radę bo idzie na 50 % .
    Podnieś temperaturę zadaną jak Tibie za zimno.
    A ilość energii elektrycznej to inna sprawa ( tyle potrzebuje budynek ) to nie zasługa PC

  8. #348
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    D4r3k

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Jarosław
    Kod pocztowy
    37-500
    Posty
    13

    Domyślnie

    Czy to jest pierwszy sezon grzewczy ?

    Edit: Teraz doczytałem że tak, pierwszy sezon będzie najgorszy. Później pompa będzie zużywała mniej energii.
    Ostatnio edytowane przez D4r3k ; 20-01-2017 o 12:49
    Atlantic Excelia Tri 11kW - monitoring pompy.
    Dom: 155 m kw. na parterze, 70m kw w piwnicy. Ściana 30cm - beton komórkowy (dojdzie 10cm styro). Na gruncie 18cm styropianu). Strych 21cm styro. Sezon rozpoczęty 5.11.2016r.

  9. #349

    Domyślnie

    Dokładnie, to jest pierwszy sezon grzewczy.
    Co do 21* to przed ostatnimi ustawieniami (na podłogówce), 21* było osiągalne, z tym,że na górze było zimniej (zapowietrzenia)...
    W domu jest przyjemnie, ani nie zimno, ani nie za gorąco, ale przy mrozach w ostatnich dniach -7 zjadło więcej niż w okolicach
    nowego roku gdzie po -12 było...

  10. #350

    Domyślnie

    Tak informacyjnie...w nocy było -4 a w dzień +1* Zużycie to 66kwh (od 19ej do 19ej).
    Szkoda, że forumowicze z przed roku nie chcą się podzielić ustawieniami...Pewnie
    już mają wszystko dograne. Nie wiem co mam obwiniać, ale będzie trzeba wyrzucić
    pompę do kosza...bo te cudo jest dla bogatych. Pozdrawiam

  11. #351
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    D4r3k

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Jarosław
    Kod pocztowy
    37-500
    Posty
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał ania-wroc Zobacz post
    W domu jest przyjemnie, ani nie zimno, ani nie za gorąco, ale przy mrozach w ostatnich dniach -7 zjadło więcej niż w okolicach
    nowego roku gdzie po -12 było...
    Inna wilgotność powietrza, częstszy defrost.
    Atlantic Excelia Tri 11kW - monitoring pompy.
    Dom: 155 m kw. na parterze, 70m kw w piwnicy. Ściana 30cm - beton komórkowy (dojdzie 10cm styro). Na gruncie 18cm styropianu). Strych 21cm styro. Sezon rozpoczęty 5.11.2016r.

  12. #352

    Domyślnie

    Wczoraj wynik to 48kwh. Obserwowałem pompę i włączała się tylko i aż na C.W.U.
    Czemu aż, niestety za często i tu może być moje źródełko zużycia prądu.
    Czy możecie mi wskazać swoje ustawienia, bo na pewno już je opanowaliście...
    U mnie są takowe:
    Grzanie Pn-Nd
    3:30-5:00
    17:30-19:30
    1610 - 45*C zadana
    1612 - 38*C zredukowana
    5024 - 10 histereza

    Te ustawienia mam od wczoraj, ponieważ wcześniej miałem kolejno 45, 42 i hist 5
    Zobaczymy jak będzie na powyższych ustawieniach.
    Mimo wszystko prosiłbym o jakieś Wasze wskazówki.

    Mam też programator, który steruje pompa cyrkulacyjną, 10 programów (głównie rano ustawiłem co godz. po 20min., rzadziej po południu i znowu z wieczora co godz., zawsze po 20min.)

    POZDRAWIAM

  13. #353

    Domyślnie

    Cytat Napisał ania-wroc Zobacz post
    Mam też programator, który steruje pompa cyrkulacyjną, 10 programów (głównie rano ustawiłem co godz. po 20min., rzadziej po południu i znowu z wieczora co godz., zawsze po 20min.)

    POZDRAWIAM
    Wyłącz na próbę cyrkulację. To może być źródło strat ciepła.
    Jaki masz zasobnik CWU?
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  14. #354

    Domyślnie

    Atlantic'a 300l....PECS P300

  15. #355

    Domyślnie

    Cytat Napisał ania-wroc Zobacz post
    Atlantic'a 300l....PECS P300
    Wyłącz na próbę cyrkulację tak jak sugerowałem.
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  16. #356

    Domyślnie

    Świeży pomiar...od 19-19ej przy powyższych ustawieniach plus wpływ temp wew. zmieniłem z 10% na 50% i wyszło.......34KWH.........dobry prognostyk

    A we Wrocku dzisiaj troszkę zimniej niż wczoraj...

  17. #357

    Domyślnie

    I jak tam na polu bitwy?
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  18. #358

    Domyślnie

    Witam, cały czas faza eksperymentów. Ostatnio było całkiem nieźle, ponieważ paląc w kominku, daliśmy odpocząć pompie i chyba za bardzo.Kominka nie mamy rozprowadzonego po całym domu i np.druga część domu była oziębiona. Praca pompy uzależniona od temp. w pomieszczeniu. Zeszliśmy nawet do 27kwh, a na zewnątrz było zdrowo na minusie. Zauważyłem także, że nie czuć ciepełka od podłogi tak jak to było przy starcie pompy...Kilka dni temu przyjechał majster i poprzestawiał pompę. Wszystko oparte o krzywa grzania, pozmieniał temp na wejściu, wyjściu i od 3ch dni w domu upał a zużycie ok 60kwh. Dużo, ale ma się to ustabilizować na dniach...Mieliśmy zimną podłogę wcześniej...Cały czas obserwuję...

  19. #359

    Domyślnie

    Czy do pomp powietrznych atlantica potrzebny jest jakiś bufor? Majster który ma mi montować atlantica nie zakłada buforu. Z pompą jest zintegrowany zbiornik ok 190 l. Czy ogrzewanie na podstawie krzywej wystarczy czy jest potrzebny sterownik wewn w jakimś pokoju? Czy nie mając dodatkowego zbiornika jako bufora można grzać w tańszej taryfie? Wszędzie będzie podłogówka.

  20. #360

    Domyślnie

    Cytat Napisał oletomada Zobacz post
    Czy do pomp powietrznych atlantica potrzebny jest jakiś bufor?.
    Nie.
    Cytat Napisał oletomada Zobacz post
    Z pompą jest zintegrowany zbiornik ok 190 l.
    Nie wiem czy to najlepsza opcja. No chyba, że sporo taniej niż PC + oddzielny zasobnik.
    Cytat Napisał oletomada Zobacz post
    Czy ogrzewanie na podstawie krzywej wystarczy czy jest potrzebny sterownik wewn w jakimś pokoju?
    Lepiej jak jest.
    Cytat Napisał oletomada Zobacz post
    Czy nie mając dodatkowego zbiornika jako bufora można grzać w tańszej taryfie? Wszędzie będzie podłogówka.
    Twoja podłogówka to bufor ciepła. Im więcej wylewki tym lepiej w temacie ogrzewanie w II taryfie.
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

Strona 18 z 19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony