dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Zmiana pieca z gazowego na węglowy

    Witam wszystkich doświadczonych forumowiczów.

    Chciał bym zadać kilka pytań odnośnie przerobienia instalacji grzewczej z gazowej na piec węglowy. dodam poniżej kilka fotek.

    Dom ma 100 m2 i jest nie ocieplony, dom jest po mojej zmarłej babci. Babcia gdy jeszcze żyła zrobiła dla swojego komfortu piec gazowy i ogrzewała dom, po to by nie schodzić i nie dorzucać węgla czy drewna bo mieszkała sama.

    Zostały założone inne grzejniki a stare żeberkowe żeliwne zostały wywalone szkoda bo był to najlepsze grzejniki które oddawały ciepło.

    Pytanie brzmi czy te grzejniki dobrze oddadzą ciepło z kotła węglowego ?

    Zdjęcie


    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Który z tych pieców obsłuży 100m2 ?


    NR.1 - http://www.leroymerlin.pl/ogrzewanie...pos=2#warianty


    NR.2 http://www.leroymerlin.pl/ogrzewanie...508,l1016.html

    ---------------------------------------------------------------------

    Wlot do komina jest strasznie wysoko i oplatają go rury i boję się gdy dam jaką kol wiek przejściówkę w formie rury metalowej będzie grzać się. Czy myślicie zastosowanie rury izolowanej będzie mieć to jakieś rozwiązanie ?.
    I czy będzie to jakiś problem dla tych pieców co przedstawiłem w/w w linkach ?.

    Zdjęcia






    Ile może policzyć monter za taką usługę z materiałem +/- mnie więcej ?, jeżeli ktoś zna cenę proszę o podanie. Zawsze to jest orientacyjna cena w rożnych regionach polski.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Zamiast wypychać się w kocmoucha na wungiel .. lepiej zacząć myśleć o izolacji domu ...

    szkoda pieniędzy ładować w inny system grzewczy.. przy kotle na paliwo stałe wypada mieć bufor, bo widzę że króluje "miedź" strasznie mała pojemność wodna ..
    o ile kocioł gazowy jest dobrze zabezpieczony przed różnymi przegrzaniami ..
    bo i gaz w momencie wyłączysz .. a kotła już nie.

    Mogę Tobie proponować tylko dobrą izolację .. tj 20cm i więcej .
    sam się przekonasz że dobrze zrobiłeś zostając przy tym co masz..
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 04-01-2015 o 20:02

  3. #3

    Domyślnie

    Masz racje, lecz sugeruje się tym że nie wiem ile pomieszkam tu po prostu bo w planach mamy z moją przyszłą żoną wyprowadzić do Krakowa na stałe za 2 ,3 lata. a 3 sezony grzewcze pasuje nie marznąć. Ten piecyk jest nie używany bo nie dawno zacząłem ruszać temat domu, i chcę zamieszkać w nim właśnie. A chcę mieć spokój i ciepło.

  4. #4

    Domyślnie

    Myślę, że 2-3 sezony oszczędności nie zrekompensują kosztów przeróbki kotłowni. Teoretycznie zaoszczędzić możesz połowę kotów ogrzewania, w praktyce pewnie ze 20-30%, a przebudowa jaka by nie była powinna kosztować minimum kilka kPLN.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony