dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 43 z 43
  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał timon120777 Zobacz post
    to oznacza że albo od raz dobrałeś odpowiedni do Twoich potrzeb albo przypadkiem wziąłeś z takim bo innych nie było a okazało się że spełnia Twoje wymagania. mój tez mi wystarczał do mojej instalacji i jeśli zakończę testy Cobry to możliwe że jeszcze wróci do pracy
    Ja kupiłem cały zestaw firmowy ,albo przypadkiem ktoś to dobrał albo było to przemyślane bo jest dopasowane .Miałem podpiętego bruliego kilka m-cy monitorował też pracę mojego 2-stana .
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  2. #42
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Pawel Nowak

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Dziadowa Kłoda
    Kod pocztowy
    56-504
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam.
    A może najprościej zadzwonić do producenta co on na to powie?
    Może przyśle serwisanta i coś pomoże?
    Może nie trzeba ingerencji osób trzecich w szlifowanie paleniska i wiercenia nowych nawiewów?
    Może producent wychodzi z założenia, że klientowi trzeba pomóc?

    Ciężko nam było ustalić gdzie nasz szanowny użytkownik użytkuje nasz wyrób, ponieważ brak info ze strony klienta do nas,brak czasu, brak odzewu ze strony "kalinski2687" na wiadomości PW, ale udało się, 3 miesiące sprawdzania i wertowania papierów. Z takim tematem....Nie ma że boli. Ponad 10 lat produkcji kotłów z podajnikami i taka wtopa, nie raz zdarzyło się "ryć" w kotłowni, nie zawsze z naszej winy a czasami tak. Ale ZAWSZE kociołek MUSIAŁ pracować.I to prawidłowo, "łaski" nie robi.
    Można polemizować nad deflektorami, dmuchawami, oprogramowaniem sterowników etc etc. Zawsze są za i przeciw...Ale wracając do sprawy.
    Był serwisant, stwierdził wadę, wymienił podajnik, ponieważ palnik paleniska był niewłaściwie złożony przy produkcji i palenisko nijak nie można było doszczelnić. Nawet niepotrzebne wiercenie i szlifowanie osób trzecich nic tutaj nie pomogło. Nie odesłaliśmy naszego klienta do producenta podajnika,z reklamacją, bo kocioł jest naszym gotowym wyrobem i my się tym zajmujemy. Tak jak nie daj co, popsuła by się dmuchawa, sterownik czy podajnik. Zawsze my to naprawiamy....Prędzej czy później, ale zawsze my

    Reasumując, mamy zapewnienie od klienta, że po wymianie podajnika (najłatwiej i najszybciej) i serwisie kotła przeprowadzonym w dniu 02.06.2015 wg protokołu serwisu, kosz około 140 kg "czeskiego" opału wystarczył na 5 tygodni (ponoć- rozmowa telefoniczna w lipcu), oczywiście na CWU
    Pozdrawiam
    Paweł Nowak "kotlyleszka"
    P.S. Pozdrawiamy wszystkich piszących. Każde info jest zawsze przydatne i również korzystamy z waszych rad
    Ostatnio edytowane przez Pawel Nowak ; 04-08-2015 o 17:05

  3. #43
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Witaj,

    Wyregulowałem już kilka kotłów tej marki i nie miałem z żadnym problemu, pewnie masz coś nie tak z tym sprzętem i trzeba go przejrzeć zanim się za ustawianie weźmie.

    Dlatego pisałem, żeby sprawdził sprzęt co jak się okazało było słusznym tropem.


    Cytat Napisał Pawel Nowak Zobacz post
    ... nie raz zdarzyło się "ryć" w kotłowni, nie zawsze z naszej winy a czasami tak. Ale ZAWSZE kociołek MUSIAŁ pracować.I to prawidłowo, "łaski" nie robi.
    Mam podobne podejście i nie odpuszczam do czasu aż "diabelska maszyna" zacznie działać jak należy
    Ostatnio edytowane przez SUSPENSER ; 04-08-2015 o 22:40
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony