dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie podłoga dębowa- lakierowana. ile odczekać?

    witam,
    w nowym mieszkaniu firma kładzie mi parkiet dębowy i tu moje pytanie. Pan parkieciarz chce po zabejcowaniu w poniedziałek (deska surowa) polakierować w środę dwie warstwy lakieru w ciągu jednego dnia- twierdzi, że lakier schnie 2, 3 godziny i potem można zeszlifować i polakierować kolejną warstwę, czy ma rację?
    Ostatnio edytowane przez Marcioszka ; 11-01-2015 o 13:54

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Istnieje taka możliwość. Pozdrawiam.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    monkey222

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Bochnia i małopolska
    Posty
    522

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcioszka Zobacz post
    witam,
    w nowym mieszkaniu firma kładzie mi parkiet dębowy i tu moje pytanie. Pan parkieciarz chce po zabejcowaniu w poniedziałek (deska surowa) polakierować w środę dwie warstwy lakieru w ciągu jednego dnia- twierdzi, że lakier schnie 2, 3 godziny i potem można zeszlifować i polakierować kolejną warstwę, czy ma rację?
    napisz jakie lakiery beda uzywane ..
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar fredi07
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-154
    Dzielnica
    Żoliborz
    Posty
    833

    Domyślnie

    Deska zimą (jaka by nie była). Kładzie i już chce szlifować bejcować i lakierować? Nie wiem. On zna ( a przynajmniej powinien parametry wilgotności deski i podłoża )
    Ja mam parkiet położony w końcu listopada i teraz jakoś go mierzyłem i jeszcze za suchy. Zima i CO a grzane bo ksiądz ma chodzić.
    Lakier na lakier po trzech godzinach ? Można. Ale ja tego nie praktykuję.Druga warstwa ma się rozlać na pierwszej ( utwardzonej) a nie z nią połączyć.
    Tu była reklama [ Regulamin Forum, pkt 2.4.c ]

  5. #5

    Domyślnie

    Hmm, a ile trzeba czekać, żeby mieć pewność, że pierwsza warstwa jest odpowiednio utwardzona? Może istnieją lakiery, które są skuteczne już po tych 2-3 godzinach?

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    monkey222

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Bochnia i małopolska
    Posty
    522

    Domyślnie

    Cytat Napisał adamoss Zobacz post
    Hmm, a ile trzeba czekać, żeby mieć pewność, że pierwsza warstwa jest odpowiednio utwardzona? Może istnieją lakiery, które są skuteczne już po tych 2-3 godzinach?
    Tyle ile producent zaleca w karcie produktu i tyle aby wszystko bylo według zasad i norm, ponadto dochodza jeszcze czynniki klimatyczne itp itd.Dobry fachowiec wie co ma robic
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  7. #7

    Domyślnie

    Witaj
    na etykiecie produktu i w karcie technicznej jest wszystko napisane.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Super*
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Lipiany
    Kod pocztowy
    74-240
    Posty
    106

    Domyślnie

    Ja mam pytanie , z jakiego powodu nalezy czekac ze szlifowaniem po polozeniu 14 dni ?

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał Super-pl Zobacz post
    Ja mam pytanie , z jakiego powodu nalezy czekac ze szlifowaniem po polozeniu 14 dni ?
    Przyłączam się do powyższego pytania, czekam na uzasadnienie i nie wykluczam konieczności czekania z cyklinowaniem w niektórych przypadkach, czasie też róznym.
    Być może dowiemy się czegoś, czego nie wiemy. Każdy ma swoje doświadczenia. Pozdrawiam.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Super-pl Zobacz post
    Ja mam pytanie , z jakiego powodu nalezy czekac ze szlifowaniem po polozeniu 14 dni ?
    Kiedyś były kleje które potrzebowały około 7-14 dni na utwrdzenie się i odparowanie rozpuszczalników z kleju przez warstwę 22mm parkietu.
    Innym powodem moze byc stabilizacja gospodarki wilgotnosciowej drewna z otoczeniem. To czasami jest zbyt krótko.
    Teoretycznie jezeli wszystko jest ok. tzn. podłoże jest suche 1%, drewno europejskie ma 9% a otoczenie ma 55%rH i 20C to przy uzyciu kleju poliuretanowego po 24 godzinach mozesz zacząc cyklinowanie. To tak na prędce w kilku zdanich. powodów dlaczego powinniśmy czekać jest więcej.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony