dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1

    Post ustawienia Defro Duo 25kw z retortą, EKO-GROSZEK

    Witajcie.
    Od 2 miesięcy jestem użytkownikiem pieca Defro Duo 25 kW z podajnikiem w układzie zamkniętym i stałym rusztem wodnym.
    Cały czas piec chodzi na PID-zie , chciałbym przejść na ustawienia ręczne i nie wiem jakie były by najlepsze na początek żeby od czegoś wyjść , dlatego proszę o pomoc doświadczonych forumowiczów.

    Jeśli chodzi o parametry które obecnie są przy PID to :
    współczynnik mocy kotła -20%
    współczynnik wentylatora - 10% z jedną nakrętka , bez przesłony.
    spieka trochę groszek. palę eko-groszkiem z Wesołej, 28kJ.
    Chciałbym obniżyć też spalanie , cały czas bez względu na temperaturę bierze około 60 kg na dobę.Dosyć mocno zmienia w ciągu dnia zadaną temperaturę kotła ( 65C) i waha sie od 45-70 -sinusoida , temp zadana zaworu na kotle 45 C , temperatura podłogówki zadana 23-25 C na.,
    Sterownik Tech ST 408 i natomiast z kotłem sterownik K1P

    Instalacja i powierzchnia:
    Powierzchnia 300 m 2 - w całości podłogówka, na pełnych 3 mieszaczach , zawór 4 drożny, nie podłączone jeszcze grzejniki łazienkowe.
    Budynek jeszcze nie ocieplony , Porotherm 25 , poddasze ocieplone 23 cm piany PUR . okna 3 szyby,
    Jak na razie grzeję na utrzymanie , bo nie mieszkam jeszcze w budynku , priorytet grzania, budynek.

    Czy uważacie że zmienić cos w PID , czy przejść na ustawienia ręczne , jeśli tak to jakie w spalaniu i jakie w podtrzymaniu?

    W załaczeniu zdjecia z ustawień sterownika.

    Pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_2500.jpg
Wyświetleń:	254
Rozmiar:	92,4 KB
ID:	298380   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_2499.jpg
Wyświetleń:	132
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	298381  

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony