dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie Adams, okna trzyszybowe.

    Witam
    Dostałem dzisiaj wycenę na okna 3 szybowe Prime. Sprzedawca, niby znajomy bardzo je zachwalał i polecał w porównaniu do 2 szybowych 5 komorowych firmy Adams bo takie też ma. Cena z prime za białe to k 10tyś na mój dom , gdzie za 2 szybowe ok 6,5tys. Czy warto dopłacać do tych okien ? Czy to dobre okna?

    Powiedział , też że ma wejść czy weszło , że aby zrobić odbiór budynku to okna muszą mieć tam jakieś parametry a te 2 szybowe ich nie mają, 3 szybowe tak. To prawda?

    http://www.dobroplast.pl/strona-prime-325-286.html
    Ostatnio edytowane przez rustin ; 13-01-2015 o 15:49 Powód: Zmiana wybioru

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    Witam
    Dostałem dzisiaj wycenę na okna 3 szybowe Prime. Sprzedawca, niby znajomy bardzo je zachwalał i polecał w porównaniu do 2 szybowych 5 komorowych firmy Adams bo takie też ma. Cena z prime za białe to k 10tyś na mój dom , gdzie za 2 szybowe ok 6,5tys. Czy warto dopłacać do tych okien ? Czy to dobre okna?

    Powiedział , też że ma wejść czy weszło , że aby zrobić odbiór budynku to okna muszą mieć tam jakieś parametry a te 2 szybowe ich nie mają, 3 szybowe tak. To prawda?

    http://www.dobroplast.pl/strona-prime-325-286.html
    lepiej zrezygnuj z tego znajomego odradza ci porządnego producenta okien na rzecz jak by tu delikatnie powiedzieć ... (reszty się domyśl)
    edit
    http://www.dom.pl/okna-w-nowobudowan...2014-roku.html
    tu masz artykuł odnośnie wymagan
    Ostatnio edytowane przez pawel2905 ; 12-01-2015 o 18:01

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    to lepiej brać adamsa 2 szybowego 5 komór?

    to prawda o tych normach do odbioru okien ?

  4. #4

    Domyślnie

    tak, to prawda - przeczytałeś link jaki ci podał Paweł ?
    Szczerze mówiąc wszystkie inne okna będą lepsze od obu firm na D Nooo.... prawie wszystkie
    A Adams - dobry wybór

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Dzisiaj byłem jeszcze raz i mówiłem , że za drogo 12 tyś no i nie chcę dobroplastu. Zaproponował mi 3 szybowe adamsa na profilu Brügmann Rondo. Kolor jednostronny, ciepła ramka z montażem 9300. Za te same okna ale 2 szybowe mam za 7800. Jedna osoba z forum była tak uprzejma i zrobiła mi wycenę takich okien u siebie i bez montażu wyszło 10tyś za 3 szybowe na Brügmann Rondo , więc chyba cena dobra.

    Tylko czy nie przeszkdza , że 3 szyby będą na takim samym profilu jak 2 szybowe?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Ogólnie rzecz biorąc okna Dobrocośtam nie mają dobrej renomy w branży, bo przez lata bardzo psuli rynek najniższą ceną. "Szpanujący się fachowiec" za powiedzenie w dobrym tonie uważa określenie: "wszystko tylko nie D. ". Tzn że on to jest kimś i byle czego nie montuje. To tak trochę żartem.
    Ale też ludzie sprzedający przez lata D. są z nich zadowoleni, bo chyba nie wiedzą że istnieje życie poza konkurowaniem najtańszym produktem.

    Osobiście dość często widuję trzyszybowego Brugmann, bo dla niejednej mojej konkurencji to podstawowe okno i sam też bym je proponował dla kogoś kto szuka niedrogiej ale niezłej "trzyszybówki".

    Nawiązując do Twojej "niezłej" ceny i zapędów znajomego do extra oszczędności mam obawy, czy porównujesz dokładnie takie samo wyposażenie (np. kwestia ciepłej ramki w szybach) i czy montaż będzie zrobiony w pełni zgodnie z zaleceniami producenta (np na ilu kotwach będzie zamontowane okno150x150)? Ja często widuję na 5-6szt. Sam daję praktycznie dwa razy tyle.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    o montaż się nie martwię bo w domu rodzinnym montowne bylu. kiedyś przez niego okna i jest ok . teraz koleżanka z pracy brala od niego okna i jej mąż co robi wykończenia mówił że wszystko w porządku także nam nadzieję że i u mnie tak będzie. A takie okno 150x150 na ilu min powinno być? to powiem.

    jakie wszystkie okna na D?
    czyli można brać adamsa 3 szyby na tym profilu czy lepiej 2? cena wcale nie jest dobra?
    bo tak napisałeś, że nic nie zrozumialen .
    oszczędności znajomego ?
    Ostatnio edytowane przez rustin ; 13-01-2015 o 19:10

  8. #8

    Domyślnie

    bierze tego Adamsa brugmanna na 3 szybach z ciepłą ramką. Masz jeszcze teraz promocję na okucia antywłamaniowe z klamkami secustic to domów. I dopilnuj montażu.

    I radzę nie sugerować się opiniami fachowców od wykończeniówki bo oni to baaardzo małe mają pojęcie o montażu. Oczywiście nie wszyscy.

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    przemek1185

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Polska
    Posty
    115

    Domyślnie

    Potwierdzam Adams solidna firma. Współpracuję od roku i zero problemu, Nawet jeszcze się z serwisem nie widziałem a to już świadczy o dużej jakości.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony