dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał ana289 Zobacz post
    Niezbyt wygodna płyta przy krzesłach.
    Dałabym na lewej stronie - lodówka (sama lub za cargo) dalej blat, zlew i znów wysoka zabudowa z piekarnikiem - całość objęta w ramy wraz z wiszącymi szafkami.
    Po prawej dałabym sam blat z płytą i fajnym okapem.
    Stół i kuchnia sobie wówczas nie przeszkadzają - można gotować i rozmawiać z osobami przy stole.
    Całość też wydaje się lżej zabudowana
    Nie robiłabym też tak długiej ścianki po prawej stronie (wystarczy na głębokość blatu - jeśli w ogóle)

    ps-tojok, robiłeś wizualizację w sh3d? Zdradź proszę, jak zmieniasz kolor blatu?
    No to po kolei:


    Jeśli palniki po prawej to muszę się bawić w sufit podwieszany itp. Nie wiem czy mi się chce.

    Poza tym nie zaznaczyłem jednej ważnej rzeczy: zaraz po lewej pierwsza szafka (cargo) jest płytsza ponieważ tam jest komin wystający na około 25cm. Lodówka tam nie wejdzie.
    Kolejna sprawa to robienie wysokiej zabudowy przy oknie (dobrze zrozumiałem?) Jakoś tego nie widzę. Możesz jakiś przykład dać? Najlepiej w stylu prowansalskim.
    A ścianka to wiadomo. Wrysowałem ją tak jak była ale do obcięcia jest na równo.
    Tak, SH3D. Każdy mebel z osobna musisz zmieniać. Klikasz dwukrotnie, potem w ramce "kolor i tekstura" klikasz Modyfikuj i wybierasz element danego mebla w którym chcesz zmienić kolor lub teksturę. Oczywiście w oryginalnej bibliotece nie ma praktycznie żadnych tekstur więc wszystko trzeba dorabiać.
    Ostatnio edytowane przez tojok ; 14-01-2015 o 20:26

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał ana289 Zobacz post
    Obojętnie jak ustawisz, to w pewnym momencie musisz się przenieść na drugą stronę - w Twoim ustawieniu, jeśli wyjmiesz z lodówki paprykę, musisz iść do zlewu, umyć i wrócić na blat śniadaniowy
    Moim zdaniem w każdej z tych propozycji jest zachowana ergonomia, na ile może być Skupiłabym się już na estetyce
    Tak. Ergonomia ergonomią ale jeszcze moje fobie wchodzą w grę i nie chciałbym latać z gorącym garnkiem przy odcedzianiu ziemniaków z jednej strony kuchni na drugą niosąc to nad głową mojego dziecka i podskakującego psa. Trochę niebezpieczne jak się z tym trzeba odwrócić a za nami ktoś stoi.

  3. #23

    Domyślnie

    Aj strasznie duże odległości w trójkącie roboczym + stół daleko od lodówki. Gospodyni nalata się przy obiedzie. Ja bym coś jeszcze pokombinował.

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ana289
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.941

    Domyślnie

    Masz rację tojok z bieganiem nad głową choć ja moich synusiów tak wyszkoliłam, że na hasło odsedzam zwiewają z kuchni (nie...nie byli poparzeni) też niosę ziemniaki nad ziemią i mam 2 psy....no ale nie jest to wygodne, fakt!
    tu masz kuchnię tak zabudowaną, jak myślałam - (wybacz, że czerwona)


    przed zabudową stoi wyspa, stąd różnica w głębokościach

  5. #25

    Domyślnie

    Tutaj blatu jest mało. Więc proporcje tego są fajne.
    U mnie chcę mieć jak najwięcej blatu do pracy. I to widnego blatu. A taki słupek od okna trochę przysłania.
    Jak zaczynam układać te szafki to już widzę dlaczego wszyscy fachowcy polecają kuchnię w kształcie U. To jest jedyna rozsądna opcja po prostu.
    Co ciekawe mam zabudowę długości łącznej jakieś 6,5m i brakuje mi blatu roboczego
    Chyba powinienem się przespać.

    Może piekarnik walnąć koło lodówki?

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ana289
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.941

    Domyślnie

    Piszesz o swojej koncepcji z tym piekarnikiem?
    Twoja koncepcja jest fajna, tylko moim zdaniem niewygodna płyta przy krzesłach i stole - trochę mało miejsca, jak musisz godzinę stać i mieszać
    A może pokaż plan mieszkania? Będzie łatwiej radzić, niż tak wyrywkowo - kuchnia łączy się z salonem?

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony