dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 46
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 915
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Gratuluję podwójnie Stanu 0 i labka
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Gratuluję i postępów budowy i labka
    I jak się sprawuje nowy nabytek??

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MadziulaPM
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Kod pocztowy
    21-500
    Posty
    213

    Domyślnie

    Super,że już stan 0 to teraz niech sie mury pną do góry!!!

  4. #24

    Domyślnie

    dołączam się do podwójnych gratulacji

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał malydomekpodlodzia Zobacz post
    wg jednej z guru forum 90m2 powierzchni użytkowej to "powierzchnia średniego mieszkania w mieście i nie da się sensownie zaplanować na tej powierzchni 3 sypialni, salonu i kuchni"
    Wg nas jednak projekt jest dobrze przemyślany, zmiany jakie wprowadziliśmy będą niewielkie:
    - likwidujemy przejście do garażu z domu
    Witam, fajny mały domek sobie wybraliście, stan 0 gotowy to solidna podstawa do dalszych prac . Też nie podoba mi się takie autorytarne podejście do powierzchni użytkowej. Wszystko zależy od potrzeb i zasobności portfela. Mnie zastanawia tylko dlaczego zrezygnowaliście z przejścia z domu do garażu. Uważam, że ta zmiana to spory spadek funkcjonalności. Wnoszenie zakupów, wysiadanie z samochodu w zimie, w deszczu. Ja ma Waszym miejscu z tego przejścia nie zrezygnowałbym .
    Pozdrawiam.

  6. #26

    Domyślnie

    Hej, sliczny domek bedzie. Powodzenia w budowie

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Witam, fajny mały domek sobie wybraliście, stan 0 gotowy to solidna podstawa do dalszych prac . Też nie podoba mi się takie autorytarne podejście do powierzchni użytkowej. Wszystko zależy od potrzeb i zasobności portfela. Mnie zastanawia tylko dlaczego zrezygnowaliście z przejścia z domu do garażu. Uważam, że ta zmiana to spory spadek funkcjonalności. Wnoszenie zakupów, wysiadanie z samochodu w zimie, w deszczu. Ja ma Waszym miejscu z tego przejścia nie zrezygnowałbym .
    Pozdrawiam.
    :

    z przejscia zrezygnowaliśmy z kilku powodów
    -zyskaliśmy dodatkową powierzchnię na garderobę
    - ściana między domem a garażem będzie ocieplona, bo w garażu będzie tylko mały grzejniczek odkręcany w razie największych mrozów- rezygnując z drzwi uniknęliśmy strat ciepła, a są duże, wiem,bo w domu rodzinnym było przejście z domu do garażu
    -auto wydziela zapachy- spaliny, paliwo itd, koło sypialni niefajnie
    -z garażu wchodzi się w butach, w których jest się na zewnątrz, zostawianie butów koło sypialni byłoby bez sensu
    takie przejście ma rację bytu tylko z wiatrołapu moim zdaniem, nie zmienialiśmy projektu na siłę,zeby to uzyskać
    dla nas brak przejścia nie jest problemem, wiadomo, fajnie jak jest, ale z 1000 przeanalizowanych projektów ten nam najbardziej odpowiadał

    tymczasem siedzę cicho, a u nas już ściany urosły
    tak było przed urlopem oraz na urlopie Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150819_131353.jpg
Wyświetleń:	316
Rozmiar:	5,5 KB
ID:	328678

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150814_183101.jpg
Wyświetleń:	378
Rozmiar:	19,9 KB
ID:	328677

    wracamy w tym tygodniu, zamawiamy tarcicę i w połowie września mam nadzieję ruszymy z więźbą i dachem
    podjęliśmy decyzję,ze w sypialniach robimy drzwi tarasowe zamiast tradycyjnych okien, decyzja kontrowersyjna, ale dzieki temu pomieszczenia będą lepiej doswietlone
    pojawiła się kwestia gdzie umiejscowić w takim razie grzejniki, kwestia póki co otwarta, być może zdecydujemy się jednak na podłogówkę w całym domu, zamiast ogrzewania mieszanego- za dużo tych decyzji do podjecia!!!!

    okna salonu i obu sypialni wychodzą na południowy zachód - może być ciepło
    na razie jesteśmy zdecydowani na drewniane okiennice -wiemy,że są droższe niz okna, ale rolety zewnętrzne nie są dla nas

  8. #28

    Domyślnie

    piękne widoczki, i z urlopu i z budowy

    już więźba na horyzoncie o_O ach urok parterówek

    drzwi tarasowe z sypialni to bardzo fajny (czemu kontrowersyjny? podglądacze?) pomysł, a drewniane okiennice też moja bajka (jeśli się na nie zdecydujemy będziemy robić sami)

  9. #29

    Domyślnie

    kontrowersyjny - poprzednia generacja twierdzi,że niebezpiecznie bo każdy łachudra może wejść
    tak jakby okno stanowiło jakąś różnicę
    urok parterówek :] to nie jest dom dla strachliwych

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Witam się u Ciebie
    Przyszłam z radą co do belek – koniecznie zróbcie ocieplenie nakrokwiowe, bo inaczej będziecie się tak męczyć i motać jak my. Musimy nałożyć na deskowanie nad salonem „krokwie” wykonane z 3 desek każda.
    http://muratordom.pl/budowa/dachy-i-...z,17_9563.html
    https://www.youtube.com/watch?v=UMYJ_emfwFc
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Witam się u Ciebie
    Przyszłam z radą co do belek – koniecznie zróbcie ocieplenie nakrokwiowe, bo inaczej będziecie się tak męczyć i motać jak my. Musimy nałożyć na deskowanie nad salonem „krokwie” wykonane z 3 desek każda.
    http://muratordom.pl/budowa/dachy-i-...z,17_9563.html
    https://www.youtube.com/watch?v=UMYJ_emfwFc
    zaskoczyłaś mnie czytałam o tej pianie pur, ale nie brałam jej pod uwagę - ze względu na to,że poddasze mamy nieużytkowe, nieogrzewane, w planie mamy ocieplać strop grubo wełną
    mamy jednak rekuperator na strychu, rozważam,czy nie zrobić małego pomieszczenia tam gdzie on jest i tylko to ocieplić
    idę poszperać u Ciebie pestko w postach, zobaczę co tam się dzieje u Was

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar makowa_panienka
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Posty
    1.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Pies juz jest, a to dobrze, bo co to za do bez zwierzaka domowego Trzymam kciuki, aby wszystko szło sprawnie z budową
    MIESZKAMY OD 28.05.2016 ...będzie trochę po angielsku...

    Z8 dziennik budowy makowej_panienki

    Z8 komentarze do makowej_panienki

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Nie mam wątku, a w postach będzie Ci ciężko znaleźć.

    Generalnie bardziej mi chodziło o to, że ocieplenie dachu można położyć w ten sposób, że krokwie będą od strony pomieszczeń nie zakryte. Czy zastosujesz pianę, czy wełnę mineralną lub skalną (może być cieńsza nisz mineralna) to nie ma znaczenia w przypadku ocieplenia nakrokwiowego.
    U nas niestety wełna jest pomiędzy krokwiami – 17 cm i druga warstwa 15 cm zakrywająca krokwie. Dopiero na tym kładliśmy deskowanie na skosach sufitowych, a teraz czeka nas „zabawa” z produkcją lekkich atrap, które będą udawały krokwie.
    Na razie wygląda to tak: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sufit-w-salonie-P1010054.jpg
Wyświetleń:	415
Rozmiar:	91,8 KB
ID:	328775
    A tak było zanim położyliśmy ocieplenie: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Salon-04w.jpg
Wyświetleń:	364
Rozmiar:	88,3 KB
ID:	328776
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 26-08-2015 o 13:27
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  14. #34
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana0606
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Hlubcice
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    601

    Domyślnie

    Witam. Doczytałam coś o tym, że chcesz miec kaloryfer w garażu, ale tylko w duże mrozy go włączać. nie wiem czy to dobry pomysł, ponieważ przy mniejszych mrozach nie włączony z wodą w srodku może zamarznąć i strzelić czyli pęknąć. Jak chcesz kaloryfer to musi cały czas grzać, może lekko, ale grzać, żeby woda w nim nie zamarzła, chyba, że w całym ogrzewaniu zamiast wody będzie glikol to wtedy nie trzeba się martwić o zamarznięcie. Pozdrawiam i gratuluje postępów, tylko zdjęć coś mało.

  15. #35

    Domyślnie

    ok, Pestko, już rozumiem, robicie takie skrzyneczki atrapy, na które namawiali nas budowlańcy ale sie nie dałam namowic, okaże się czy dobrze robię
    "a po co Pani te belki chce odslaniac? popęka to, powykręca sie, drewno pracuje, wie Pani? , jak Pani chce beleczki to sie zrobi takie skrzyneczki z drewna ładnego, suszonego i bedzie eligancko"

    plan jest taki,że nad salonem i kuchnia belka stropowa ma u nas wymiary 20x20, odsloniete bedzie 10 cm z wysokosci do polowy, czesc welny (10 cm) bedzie miedzy belkami a reszta na nich
    ech, chętnie obejrzałabym wiecej zdjec Twojego domu, przeczucie mówi mi,że jest ciekawie!

    dana0606 co do grzejnika wyraziłam się niezbyt jasno, będzie odkręcony bo inaczej by się zapowietrzył,ale nie będzie odkręcony na full cały czas

    zdjęć będzie więcej, obiecuję!

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Jedno jest pewne – panowie chcieli po staremu i tradycyjnie, bo tak im wygodniej. Nic Ci nie będzie się wykręcać, co najwyżej pojawią się pęknięcia, a to jest objaw naturalny.
    Mój dom teraz w kompletnej rozsypce. Salon i pół garażu zapchane rolami wełny skalnej, deskami podłogowymi i generalnie drewnem, bo wreszcie wykańczamy poddasze. Poza tym za kilka dni wchodzi ekipa i naprawia dach, wymienia rynny. W sumie mieszkamy jak na wulkanie.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  17. #37

    Domyślnie

    Mały domku, gratuluje postępów budowlanych i nowego domownika. Myślę, że likwidacja przejścia do garażu to bardzo mądra decyzja. W garażu grzejnik wydaje mi sie zbędny, robi sie tam cienszą izolacje podłogi na gruncie i garaż zyskuje trochę ciepła z gruntu. Mogłabyś opisać jak planujesz zrobić sufity? Trochę trudno mi to sobie wyobrazić- rozumiem, że ocieplenie zajmie górne 10 cm z grubości krokwi, a co niżej? zwykl;e do krokwi montuje się sufit podwieszany- jego konstrukcja zabiera jakieś 7 cm - między nią też wsuwa się ocieplenie, potem folia i gipskartony- jakies 2 cm, Wychodzi mi , ze ta krokiew będzie wystawała 1 cm
    Czy to ma wyglądać inaczej?
    PS. Czy robiłaś nowy projekt konstrukcji dachu? Dach krokwiowy stosuje sie w budynkach do 6 m, przy szerszych taka konstrukcja rozepchnie ściany budynku. Słoneczny ma ponad 8 m szerokości.

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    U mnie jest 8 mb w salonie. Nic mi nie rozpycha
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    U mnie jest 8 mb w salonie. Nic mi nie rozpycha
    Ja zaufałabym raczej matematyce i fizyce, ale nie każy musi mieć takie zboczenie

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Dach był przeprojektowany na taką szerokość, żeby zlikwidować podporę w centrum. Stoi już kilka lat i jest okey
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

Strona 2 z 46

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony