dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 46
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 915
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Dach był przeprojektowany na taką szerokość, żeby zlikwidować podporę w centrum. Stoi już kilka lat i jest okey
    Pesteczko, ale u Ciebie chyba jest jętka czyli masz dach krokwiowo- jętkowy, W oryginalnym projekcie Słonecznego zaprojektowane są wiązary kratownicowe, płatwie i wiatrownice. Dlatego pytałam o przeprojektowanie dachu.

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Zerknij kilka postów do tyłu Wkleiłam tam fotki. Widać połowę dachu nad salonem zanim ociepliliśmy
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  3. #43

    Domyślnie

    sprawdziłam rysunek szczegółowy na stronie mg projektu i słoneczny z garażem 2 i słoneczny mają inną konstrukcję dachu u nas w projekcie są krokwie

    jeśli chodzi o grzejnik jest to temat odwiecznej dyskusji na fm, też nie byłam początkowo przekonana,ale pochodziliśmy po znajomych którzy maja domki z garażami w bryle i jednak decyzja jestże ten grzejnik będzie

    co do odsłaniania belek burza mózgów wciąż trwa bo trochę nam brakuje tej wysokości belki
    jedno z rozwiązań jest tez takie,że nad salonem i kuchnia ocieplenie damy na krokwiach odsłaniając je cale od dołu i po tej części strychu nie będziemy chodzić bo będzie leżała wełna, a tam gdzie jest rekuperator ocieplenie damy między krokwie +podłoga z płyt po kosztach przymocowana na krokwiach + sufit podwieszany od dołu

    szukam właśnie opcji ekonomicznych płyt bo osb wcale nie takie tanie

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał malydomekpodlodzia Zobacz post
    sprawdziłam rysunek szczegółowy na stronie mg projektu i słoneczny z garażem 2 i słoneczny mają inną konstrukcję dachu u nas w projekcie są krokwie
    Krokwie są na każdym dachu W domkach do 6-7 metrów szerokości wystarczą tylko one, w szerszych domklach krokwie musza byc wspomagane dodatkowymi elementami takimi jak płatwie, miecze , jętki W słonecznym 2 jest chyba dach płatwiowo -kleszczowy
    Źródło
    http://www.dachy.info.pl/przeglad/hi...inologii-cz-1/
    Ciekawa jestem jak rozwiążesz problem odkrytych belek =ja na tym poległam, ale wciąż mnie ciekawi, czy da się to zrobić przy zachowaniu troski o odpowiednią grubość ocieplenia. Przepraszam, jesli wydaję się upierdliwa ale lubie zagadki technologiczne. Trzymam nieustannie kciuki

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    1. dachówka
    2. łaty (40x60 mm)
    3. kontrłaty (25x50 mm)
    4. membrana dachowa
    5. krokwie
    6. izolacja termiczna - pianka PUR/PIR
    7. boazeria drewniana
    Nazwa:  Ocieplenie nakrokwiowe-dach 2.jpg
Wyświetleń: 1522
Rozmiar:  73,7 KB

    Nazwa:  Ocieplenie nakrokwiowe-rys_3.jpg
Wyświetleń: 1525
Rozmiar:  86,2 KB
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  6. #46

    Domyślnie

    Ciekawe rozwiązanie Pestko, tylko dość drogie- ta pianka to koszt ponad 50 zł za m2 plus koszty montażu boazerii, Przy kredycie jeszcze droższy. Dach musieliby robić doświadczeni i solidni fachowcy. Zobaczymy jak to rozwiąże mały domek pod łodzią.

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Nie musi być pianka może być wełna skalna
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  8. #48

    Domyślnie

    źle się wyraziłam z tymi krokwiami, dla mnie póki co wszystko to krokwie, bardziej kumam to na rysunkach póki co, ale dokształcam się w temacie płatwi, mieczy, kratownic itd.

    u nas będzie ocieplany strop, połać dachu nie jest ocieplana, będę na bieżąco zdawać relację z koncepcji odkrywania belek

    póki co walczymy z więźbą, wciąż nie zamówiona, dziś jedziemy do innego tartaku
    wczoraj byliśmy na budowie, odwiedzilmy kolejnych sąsiadow, którzy zaczęli budowę we wrześniu ub,.roku a w lipcu już mieszkali
    ale oni budowali z developerem

    zdjęcia postaram się dodac wieczorem, muszę ogarnąć dodawanie dużych zdjęć z serwera
    Ostatnio edytowane przez malydomekpodlodzia ; 30-08-2015 o 20:46

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Ja wstawiam zdjęcia z komputera.

    Tzn. Macie poddasze nie użytkowe.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  10. #50

    Domyślnie

    tak, nieużytkowe
    Ostatnio edytowane przez malydomekpodlodzia ; 30-08-2015 o 20:50

  11. #51

    Domyślnie ściany skończone zdjecia,dużo zdjęć :)

    a więc mamy już wszystkie ściany, więc można było pomierzyć okna co wydarzyło się wczoraj
    dziś jedziemy zamówić więźbę, okna i dach, a potem w nagrodę na pizzę

    stanęło na:
    - okna na profliu schuco ct70 cava, okno tarasowe hst
    fajnie byłoby nie mieć progu ale rozsądek zwyciężył i nie zdecydowaliśmy się na okno hs
    -dach blachodachowka venecja czarna plus rynny kanion pcv

    a oto stan na dziś

    front domu



    dom od strony nieistniejącego jeszcze ogrodu



    widok z salonu



    widok z kuchni



    na załączonym obrazku znajdź psa


  12. #52
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Mysław
    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Marki
    Posty
    960
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał dana0606 Zobacz post
    Jak chcesz kaloryfer to musi cały czas grzać, może lekko, ale grzać, żeby woda w nim nie zamarzła, chyba, że w całym ogrzewaniu zamiast wody będzie glikol to wtedy nie trzeba się martwić o zamarznięcie.
    Witam

    Wiem, że późno trochę to odkopuję, i po pierwsze dziękuję za wizytę w moim dzienniku, ale Dana ma trochę racji - jeżeli już to musi on grzać - na minimum ale cały czas... z drugiej strony przy rekuperacji - może warto rozważyć wydmuch zuzytego powietrza do przestrzeni garazu (tylko wtedy na rekuperatorze obydwa filtry z węglem) aby likwidowac zapachy ... ja taką opcję rozważam, natomiast kolega w domku 130m2 + garaż w bryle tak dogrzewał i był bardzo zadowolony, działa to od kilka lat, domek z tym rozwiązaniem sprzedał, teraz buduje kolejny wiekszy i taki sam system planuje w tym nowym

    Ktos może jeszcze coś takiego rozważał?

    Ewentualnie można też dorzucić nagrzewnice wodną na wylot ... a wywiewniki z garażu zrobic jako jednorurowe wymienniki ciepła powietrze/powietrze.

    Pozdrawiam i gratuluję postępu prac
    Mysław
    --
    ENERGOOSZCZĘDNY PROJEKT - MOCNO INDYWIDUALNY
    Mój dziennik + wpisy odwiedzających


  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Chyba Autorus ma mieć coś takiego u siebie
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  14. #54

    Domyślnie

    Mysław w ostatnim moim poście uściśliłam, że grzejnik będzie odkręcony cały czas, ale nie będzie grzał na maksa

    o takim rozwiązaniu jakwydmuchiwanie z reku do garażu nie slyszalam,chyba nie jest często stosowane albo się o tym nie mówi naFM zbyt często, muszę podrążyć temat i skonsultować to z wykonawcą rekuperacji

    ja do tego grzejnika nie jestem przekonana,ale mąż bardzo chce...
    Ostatnio edytowane przez malydomekpodlodzia ; 06-09-2015 o 19:43

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Pies znaleziony ma chyba w sobie coś z kota.

    Zostawiłabym nad salonem otwarty sufit jak u mnie
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał malydomekpodlodzia Zobacz post
    `o takim rozwiązaniu nie slyszalam, muszę podrążyć temat
    ja sdo tego grzejnika nie jestem przekonana,ale mąż bardzo chce...
    Sprawdź procedury przeglądów kominarskich potrzebne do odbioru budynku. Nie każdy kominiarz podpisze się pod robieniem wyrzutni w garażu. Z obserwacji zimowych - w powietrzu wyrzucanym jest spora dawka wilgoci (na 3 biegu nawet wiecej niż spora. Nie wiem, czy zimową porą taka dawka wilgoci dobrze zrobi temu, co jest w garażu. Przy wentylacji mechanicznej raczej nie zaleca sie włączania garazu do systemu. Robi mu się najczęściej wentylację grawitacyjną. (patrz domek Artixa, Rew-a, gorbaga- my też tak zrobiliśmy). Sporo na temat utrzymania ciepła w garazu pisał adam_mk. Bardzo wiele skorzystałam z wiedzy, którą dzieli sie na forum. Stad u nas brak grzejnika w garażu i zdecydowanie cieńsza warstwa ocieplenia jego podłogi na gruncie.
    Gratuluję ścian Domek zaczyna wyglądać. Widzę, że zdecydowaliście się na okna tarasowe we wszystkich pomieszczeniach. Udanych zakupów budowlanych życzę. Oby było jak najwięcej upustów.
    PS. Pies się zaaklimatyzował jak widzę
    PS. Jaką masz wysokość okna kuchennego od chudziaka? i jaką grubość ocieplenia podłogi planujecie?

  17. #57
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar anulla1986
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    713

    Domyślnie

    Witam wpadłam z rewizytą
    widzę że u ciebie też się dużo dzieje ściany już gotowe teraz patrzeć jak więźba będzie a potem daszek
    co do domku to bardzo fajne rozwiązanie przestronny i bardzo fajnie rozmieszczone pomieszczenia super
    przeszklenia - będę śledzić poczynania

  18. #58

    Domyślnie

    pestko podoba mi się rozwiązanie u Ciebie, czyli otwarta przestrzeń nad salonem, ale u siebie jednak wolimy sufit z belkami, dla mnie tak jest przytulniej
    ale Wy za to możecie postawić na święta 4metrową choinkę w domu

    wysokość okna od chudziaka będzie 90cm
    120cm znacznie zmniejszyłoby nam powierzchnię okien, a tego nie chcieliśmy
    ocieplenie podłogi 15 cm, macie więcej?
    w stropie mamy 20cm+8cm wełny, to jest kwesta, która teraz spędza mi sen z powiek, czy nie za mało, czy dołożyć, im więcej drążę temat, tym mniej jestem zdecydowana
    wg kierbuda wystarczy w zupełności, ale wiadomo... u kogoś to zawsze wystarczy... u siebie robi się jak najlepiej
    Ostatnio edytowane przez malydomekpodlodzia ; 06-09-2015 o 19:56

  19. #59

    Domyślnie

    U siebie mamy 38 cm wełny( 5 cm w profilach zabudowy k-g, 15 cm między dolnym pasem wiązarów i 18 cm nad dolnym pasem- ta ostatnia warstwa izoluje nam przewody wentylacji mechanicznej i DGP. Celowaliśmy w energooszczędność i się udało.Niestety ten wybór nie dał się pogodzić z widocznym drewnem pokrycia dachowego. Trzeba by było iść w stronę ocieplenia dachu na skosach, a tam byłoby juz trudniej uzyskać odpowiednią grubość ocieplenia. Koszty też znacznie by wzrosły- sufity mają ok. 120 m2, a połać dachu ponad 200m2- to spora różnica, a dobra wełna tania nie jest. Zdechłe kompromisy Na podłodze mamy 20 cm styropianu, w garażu 8 cm.
    PS. Sprawdź, czy dolna zabudowa kuchenna spasuje się z wysokością okna. Przypominam, bo mnie to męczyło na tym etapie- żeby parapet nie wypadł powyżej/poniżej zabudowy. (posadzka podniesie sie o grubość styropianu, wylewki i płytek)

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Jakbym się uparła to nawet 6-cio metrową wstawię

    U nas jest 32 wełny i mniej bym za nic nie chciała. Jakiś czas leżała tylko jedna warstwa i to było dużo za mało. Poczuliśmy od razu gdy położyliśmy drugą.
    Podłoga też u nas na 20, a w garażu chyba połowa.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

Strona 3 z 46

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony