dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Wymiana parkietu

    Witam, zaznacze na wstępie, że jestem totalnym laikiem w kwestiach budowlanych.

    Chciałbym przeprowadzić w pokoju remont. Wymiana podłogi, z starych desek na nowe panele, przemalowanie, nowe meble itp. Ale podłoga to podstawa i od niej trzeba zacząć zmianę. Zacząłem czytać w internecie o jakimś wylewaniu betonu. I tu pierwsze pytania. Czy jest to potrzebne, kto może takie coś zrobić, ile to kosztuje i ile czasu trwałby cały proces, od wyrwania desek do postawienia paneli.

    Jeżeli nie jest to konieczne to pytanie takie, kogo zawołaś do posadzenia paneli i jaki koszt tego by wyszedł? Pokój jest standardowy, jak to w bloku.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar fredi07
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-154
    Dzielnica
    Żoliborz
    Posty
    833

    Domyślnie

    Fakt, jesteś totalnym laikiem. Zamienić stare deski na plastikowy panel...Coś co jest prawdziwe i naturalne na sztuczną namiastkę.
    Tu była reklama [ Regulamin Forum, pkt 2.4.c ]

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pawel_krak

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-938
    Posty
    101

    Domyślnie

    jesli to mieszkanie w bloku to pewnie nie chodzi o deski bite na legary , tylko klejone do podłoża. Ale czy tak jest nie wiem...ne wynika to z Twojego zapytania. myslę, że musisz po prosty zaprosic d domu jakichs wykonawcó żeby ocenili zakres prac Bo jeśli jestes naprawde laikiem to lepie sięza to nir zabieraj, moim zdaniem lepiej wyjdziesz na tym gdy będziziesz po prostu monitorował to co robią 'fachowcy"

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    monkey222

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Bochnia i małopolska
    Posty
    522

    Domyślnie

    jesli masz na podłodze dechy lite to zapros fachowca nie oceni ich stan. i jesli da sie je ratowac to tylko renowacja a nie wymiana na jakies badziewo.. Lita deska z dziurami , szparami z delikatnym skrzypieniem jest i tak o niebo lepsza niz najcudowniejszy panel czy warstwówka. Pamietaj ze stare lite drewno ma dusze i historia
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  5. #5

    Domyślnie

    dokładnie, ja bym się jakiegoś fachmanna podpytał co i jak!
    Poznaniak z wyboru

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    alano0o1

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Kod pocztowy
    97-200
    Posty
    2

    Domyślnie

    Zależy od stanu desek , czy deski nadają sie do odświeżenia czy nie . Ja nigdy nie juz nie położe paneli. Panel a deska drewniana czy klepka 0 porownania. Mam aktualnie na sprzedanie parkiet . Są to deski dębowe klasa Rustikal. W bardzo modnym kolorze białym transparentym . Deska jest szczotkowana i fazowana (4v) koszt deski w sklepie z parkietami to ok 210 zł za m2 . Cena u mnie to 180 zł za m2 . Zapraszam chetnych na priv

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    monkey222

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Bochnia i małopolska
    Posty
    522

    Domyślnie

    Cytat Napisał alano0o1 Zobacz post
    Zależy od stanu desek , czy deski nadają sie do odświeżenia czy nie . Ja nigdy nie juz nie położe paneli. Panel a deska drewniana czy klepka 0 porownania. Mam aktualnie na sprzedanie parkiet . Są to deski dębowe klasa Rustikal. W bardzo modnym kolorze białym transparentym . Deska jest szczotkowana i fazowana (4v) koszt deski w sklepie z parkietami to ok 210 zł za m2 . Cena u mnie to 180 zł za m2 . Zapraszam chetnych na priv
    jakie wymiary??
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  8. #8

    Domyślnie

    U nas też szykuje się remont, a wymiana podłogi jest priorytetem. Powierzchnia - 54m2. Myślimy o parkiecie dębowym. Z jakim wydatkiem należałoby się liczyć?

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    monkey222

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Bochnia i małopolska
    Posty
    522

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nadien Zobacz post
    U nas też szykuje się remont, a wymiana podłogi jest priorytetem. Powierzchnia - 54m2. Myślimy o parkiecie dębowym. Z jakim wydatkiem należałoby się liczyć?
    dębowy dębowemu nie równy. zależy jakiej klasy parkiet. czy gotowy czy szczotkowany , czy bielony - przyciemniany itp itd. czy wylewka do naprawy itd itd za mało danych podane
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  10. #10

    Domyślnie

    Na pewno nie bielony, klasa I i gotowy. Ile to mogłoby być z montażem?

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nadien Zobacz post
    Na pewno nie bielony, klasa I i gotowy. Ile to mogłoby być z montażem?
    od 180zł do 320zł/m2 zalezy od wymiarów deszczułki i podłoża na którym ma być klejona. Podłoże zależnie od stanu wymaga odpowiedniego gruntu i kleju
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  12. #12

    Domyślnie

    Moi starsi nie tak dawno temu brali sobie dąb (tyle że bielony) na parkiet studio, wraz z montażem. I fajnie wygląda, sam byłem zaskoczony. Dobrze się komponuje z resztą wystroju.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony