dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    JadziaE

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-159
    Posty
    2

    Domyślnie Piroliza a czyszczenie tradycyjne?

    Dzień dobry!

    Taki problem mi się pojawił:

    Mam piekarnik Mastercook'a z pirolizą - w zabudowie - koło lodówki!!! Moja głupota, moje nie niedoczytanie :/// Kupiony ok 4 m-ce temu. Teraz dopiero remont kuchni miałam, piekarnik stał na strychu i czekał i ja głupia zapomniałam o tym samoczyszczeniu i temperaturze

    Czy mogę zamiast pirolizy czyścić piekarnik ręcznie? "Zamiast" nie "dodatkowo". Już mi się świeci, że mam włączyć czyszczenie, a zaledwie 3x robiłam kurczaka bez przykrycia i raz sernik. I się właśnie "obudziałam" jaki to ja mam piekarnik.

    Nie chodzi mi o koszty prądu, tylko o tą nieszczęsną lodówkę. Podobno może się zepsuć od sąsiedztwa takiego piekarnika, który jest czyszczony. Lodówka tania nie była i nowej nie kupię jak ta padnie.

    Czy jeśli wstawię naczynie z wodą do ciepłego piekarnika i go umyję, to informacja o konieczności czyszczenia zniknie?

    Chodzi mi głownie o to czy czyszczenie ręczne spowoduje, że kontrolka przestanie się świecić i czy brak czyszczenia tą pirolizą nie uszkodzi piekarnika?

    Jak z tego wybrnąć?

    Z góry dziękuję za pomoc.

    Jadzia

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mateuszratajczyk

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    Warszwa
    Dzielnica
    Mokotów
    Posty
    82

    Domyślnie

    w electroluxie jest tak, że wybierasz odpowiednią funkcję czyszczenia. Musisz usunąć wszystkie rzeczy z piekarnika. Jest kilka trybów w zależności od długości trwania czyszczenia. Najkrótszy tryb to bodaj 2:15. Po osiągnięciu określonej temperatury blokują się drzwi. Przy czym teraz sprawdziłem i widzę że w moim piekarniku pomoc w czyszczeniu można wyłączyć, wtedy kontrolka nie będzie się palić.

  3. #3

    Domyślnie

    ta lodówka to aż taki problem? pewnie zależy od tego jak często będziemy czyścić piekarnik?

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mateuszratajczyk

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    Warszwa
    Dzielnica
    Mokotów
    Posty
    82

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    ta lodówka to aż taki problem? pewnie zależy od tego jak często będziemy czyścić piekarnik?
    jak na moje oko to nie. Można to rozwiązać w prosty sposób - podczas czyszczenia piekarnika wyłączyłbym lodówkę.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał JadziaE Zobacz post
    Dzień dobry!

    Taki problem mi się pojawił:

    Mam piekarnik Mastercook'a z pirolizą - w zabudowie - koło lodówki!!! Moja głupota, moje nie niedoczytanie :/// Kupiony ok 4 m-ce temu. Teraz dopiero remont kuchni miałam, piekarnik stał na strychu i czekał i ja głupia zapomniałam o tym samoczyszczeniu i temperaturze
    Generalnie nie stawiamy lodówki obok źródeł ciepła, bo grozi to przede wszystkim zwiększonym zużyciem prądu. Choć czasem nie tylko. Czyli w Twoim przypadku to nie tylko kwestia pirolizy, ale ogólna. Powinnaś jakoś przemeblować kuchnię, tak by te urządzenia były przedzielone choćby szafką.
    Pzdr

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony