dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Docieplenie pokoju od wewnątrz z kominkiem w środku.

    Witam serdecznie,jest to mój pierwszy post na tym forum,a pragne usłyszeć opinie fachowców.
    Mieszkam w dość starym już domu,miałem problemy z jego ociepleniem,piec już nie dawał rady.
    Postanowiłem wyrzucić z niego grzejnik razem z rurami i postawić kominek bo akurat mam połączenie z kominem.
    Kominek już stoi,brałem najmniejszy z castoramy za 900 zł nie pamiętam ile już kw miał.
    Pokój ma 22 m2 i usytuowany jest na rogu na 1 piętrze budynku.Od północy i zachodu jet goła ściana.
    Ściana jest gruba i zriobiona z cegły.Nad sufitem jest strych,dach oczywiście nieocieplony z powodu braku funduszy. Kominek stoi ze wschodniej strony.Za ścianą na której jest kominek moja ciocia walczy z wilgocia.więc tą ścianę chciałbym zostawić odsłoniętą.
    Mam pytanie czy zastosować w tym przypadku wełne,czy może bloczki multipor/climapor<czytałem że te z kolei nie zatrzymują ciepła>.
    Zależy mi na tym aby nie tracić na metrażu.
    Obecnie jestem w anglii,przyjeżdżam kilka razy do roku,w zimie pokój stoi nieocieplany.
    za remont chciałbym się zabrać w marcu i wrócić na stałe w przeciągu dwóch lat.
    Dziękuje za pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Czy może lepiej poczekać ze 3 lata i ocieplić ścianę od zewnątrz styropianem.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar eryk16
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-196
    Posty
    154

    Domyślnie

    Nie radzę ocieplać od wewnątrz. lepiej poczekać, nagromadzić funduszy i ocieplić z zewnątrz wełną bądź styropianem. To, że Pana Ciocia walczy z wilgocią to skutek złej wentylacji bądź przemarzania.Warto by też docieplić strop. Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony