dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Ocieplanie sufitu a halogeny

    czym ocieplić sufit aby nie mieć problemów z halogenami wpuszczanymi w sufit które wydzielają ciepło jak są włączone??

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Wełną mineralną.
    Stoję przed podobnym pytaniem - czym osłonić halogeny, żeby je odizolować od wełny którą będzie ocieplony sufit. W hurtowni elektrycznej nie wiedzą nic o jakiejś dedykowanej obudowie. Sami inwestorzy radzą sobie wykonując osłony np. z puszek po farbie, ceramicznych doniczek, albo blachy. Mój wykonawca proponuję uniesienie wełny nad halogenem. Przychylam się do takiego pomysłu, bo skoro wełna sama w sobie jest niepalna, to powinno wystarczyć odsunięcie jej od halogena poprzez wykonanie np. niecki podniesionej kawałkami profili, albo blachy. Wełna nie ulegnie zapaleniu od źródła ciepła jakim jest halogenek. Wrzucałem wełnę do ogniska - nic się z nią nie działo...
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Bo trzeba widzieć o co pytać
    Puszka do montażu oprawy halogenowej w strop
    http://www.luxmarket.pl/asortyment/p...j-w-strop/4378
    Pozdrawiam
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  4. #4

    Domyślnie

    puszka kolejny wydatek. a do oprawek jest dodawany kawałek metalu który nie wiedziałem do czego służy. A teraz już wiem. Można to ocieplenie unieś właśnie tym kawałkiem. A jak wełna jest nie palna to więcej zabezpieczeń moim zdaniem nie trzeba.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał mazi07 Zobacz post
    puszka kolejny wydatek. a do oprawek jest dodawany kawałek metalu który nie wiedziałem do czego służy. A teraz już wiem. Można to ocieplenie unieś właśnie tym kawałkiem. A jak wełna jest nie palna to więcej zabezpieczeń moim zdaniem nie trzeba.
    Gdyby była tam tylko wełna, to bym nie polemizował, jest jeszcze folia, kawałek przewodu, materiał z którego wykonany jest sufit i kurz. Ktoś pyta inny odpowiada, może kogoś będzie stać na wydanie paru złotych na puszkę? jeśli nie to po co pyta?widać że chce kupić - gdyby chciał z czegoś zrobić to by spytał inaczej.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Mam w mieszkaniu halogeny w suficie. Nad halogenami jest plątanina kabli, wciśnięty transformatorek, kurz... jedynie wełna mineralna została odsunięta i nie ma jej w bezpośrednim otoczeniu halogenku... 10 lat i nic się nie stało. Nic....
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek0m Zobacz post
    Mam w mieszkaniu halogeny w suficie. Nad halogenami jest plątanina kabli, wciśnięty transformatorek, kurz... jedynie wełna mineralna została odsunięta i nie ma jej w bezpośrednim otoczeniu halogenku... 10 lat i nic się nie stało. Nic....
    I co tzn, że tak można? czy to jakaś zasada? - To jest Twoja rada aby tak robić? Przecież To co napisałeś świadczy tylko o Tobie samym.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  8. #8

    Domyślnie

    No ale po co kombinować, nie lepiej wydać parę groszy na puszkę? Z elektryką nie ma co kombinować moim zdaniem.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Można też tak:


    W sumie, to mimo iz wszędzie postawiłem na dobrek klasy LED, to i tak dałem te puszki. Sklejone tasma z folią alu spełniają swoje zadanie.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    I co tzn, że tak można? czy to jakaś zasada? - To jest Twoja rada aby tak robić? Przecież To co napisałeś świadczy tylko o Tobie samym.
    Czasami forma przerasta treść.
    Zrobili mi tak robotnicy remontując kilkanaście lat temu mieszkanie. Tak zamontowali halogenki, ja się wówczas na tym nie znałem i specjalnie nie interesowałem. Nie miałem dostępu do internetu, żeby łykać wszechwiedzę forumowiczów. Chodzi o to, że takie wykonanie nie spowodowało żadnych niepokojących zdarzeń. Nic się nie stało. Oczywiście każdy ma prawo montować halogenki tak jak chce, a ja przedstawiłem rezultat bazując na własnym doświadczeniu.
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek0m Zobacz post
    Czasami forma przerasta treść.
    Zrobili mi tak robotnicy remontując kilkanaście lat temu mieszkanie. Tak zamontowali halogenki, ja się wówczas na tym nie znałem i specjalnie nie interesowałem. Nie miałem dostępu do internetu, żeby łykać wszechwiedzę forumowiczów. Chodzi o to, że takie wykonanie nie spowodowało żadnych niepokojących zdarzeń. Nic się nie stało. Oczywiście każdy ma prawo montować halogenki tak jak chce, a ja przedstawiłem rezultat bazując na własnym doświadczeniu.
    Ale przecież to forum jest wymianą doświadczeń, a nie forum wszechwiedzących.... to że nic się nie stało Tobie pomimo wielu zaniedbań zarówno ze strony wykonujących jak i Ciebie samego(bo nawet nie chcesz tego poprawić tylko się publicznie szczycisz "plątanina kabli, wciśnięty transformatorek, kurz... ")nie musi być bezpieczne dla innych i zapewne nie jest. Gdyby pożar wybuchał tam gdzie nie ma do tego warunków było by strasznie niebezpiecznie, a tak pali tylko to co wykonane niedbale i z pełnym nieposzanowaniem użytych materiałów i brakiem czystości - zgadzam się niech się pali
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony